Micotra in izlet v Knittelfeld

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Že od kar je začel vozit, sem si želel da bi se peljal z njim, sploh ker se nisem po Pontebski progi še nikdar vozil.
In smo šli....z avtom do Tržiča (ker je tam zastonj parkiranje :lol: , za razliko od Trsta) in z regionalcem v Videm.
Slika


Minueto....in prve niasne nastajajočega dne
Slika


MICOTRA je projekt pokrajine Furlanije in avstrijske Koroške, da še bolj povežejo ljudi, z geslom "senza confini".
Zapeljal je z 10.06 letos in je v bistvu pilotni projekt, za katerega upam, da se ne bo z novim voznim redom končal.
Na kar je že zbowe predstavil, lahko dodam samo še to, da za železničarje velja FIP popust, oziroma s kuponom je potovanje brezplačno, tako na avstrijski kot tudi na italijanski strani :shock: .
Za vse ostale pa; karto kupite na vlaku (imajo svoje osebje) in ne v postajni trafiki, saj vam tam zaračunajo tudi nekakšen dodatek :?
To je to.....helga 302 pa že čaka :mrgreen:
Slika


Prvi del proge je kar zanimiv, potem pa začnejo tuneli, ki se končajo (z nekaj presledki) direktno na postaji v Trbižu.
Od tu naprej pa hop v kabino in Canon na stojalo....žal sem zaradi euforije pozabil na ostrino in je prvi del slab; no potem je vseeno malo boljše...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eDOcBnvY ... ature=plcp[/youtube]

...ja vem, lahko bi tudi opucali šipe....ampak na to sem pomisli šele doma, ko mi je pogled na monitor storil skoraj jokat #-o

Beljak; helgo takoj odpnejo, da gre na drugo stran saj se kmalu vrača proti Furlaniji
Slika


Mi pa na sosednji peron (seveda po (presenetljivo) dobri kavi), kjer že čaka na svoj odhod proti Poljski
Slika


Še prikaz vlečnega konja našega vlaka
Slika


Tik pred odhodom je iz Celovca pripeljala, že večkrat podebatirana, 101-ka
Slika


Potem pa se je zavrtela lestvica :lol: ...in smo šli.
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Imeli smo srečo, da smo zajahali ravno to, ki ima vgrajen nov modul; plod sodelovanja Siemensa in Alstoma
Slika


Nova naprava (level 2) je sicer delujoča le na posameznih odsekih Westbahna, tukaj pa deluje kot običajna LZB/PZB.
Torej ETCS čisto od blizu :mrgreen:
Slika


Zelo zanimiv je tudi pogled skozi okno...čudovita utrdba desno zgoraj, kmalu potem ko smo zapustili St.Veit/Glan
Slika


Končuje se nekajkilometrski remont sosednjega tira..
Slika


Zato nas je RJ kar lepo počakal :lol:
Slika


Tudi en Vlak si zasluži prostor tukaj
Slika


Talent; še bolj pa je zanimiva tabla in seveda številka na njej! V daljavi se vidi postajo in zamik tira zaradi perona, hitrost se pa poviša :shock:
Slika


Še ena mojstrovina na hribčku, pod katerim, mimogrede, poteka meja med Koroško in Štajersko
Slika


Naš cuh z 14 pulmani
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Po dolgem spustu, od kjer smo lahko opazovali ozkotirno v dolini, se ji končno pridružimo
Slika


Postaja Unzmarkt, kjer domuje Murtalbahn.
Ozkotirna (760mm), je druga najdaljša ozkotirna železnica v Avstriji, dolga kar 76,112km. Po njej redno vozi 7. parov potniških vlakov, poleg, pa tudi kakšen tovorni in seveda turistični....vsekakor se bo treba sem še vrnit!
Slika


Tako je ko ima vsak prednost pred mano....
Slika


Nekje vmes smo srečali tudi tole....bila je daleč od Madžarske 8)
Slika


Knittelfeld, kjer smo sestopili tudi mi...smena makinistov, še zadnji škljoc 115-ke
Slika


....in pa še nekaj postajnega živžava....
Slika

Slika


Slika


Nato pa na drugo stran postaje, kjer so delavnice in proizvodnja česa??
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Na vhodu jim nataknejo BAR kodo, da po prenovi vedo komu pripada
Slika


popolna preobrazba
Slika


šajba 8)
Slika


Na izhodu pa raznorazni svetleči izdelki
Slika

Slika


Poleg osovin, ki je v tem obratu osnovna dejanost, opravljajo tudi druga dela...tukaj Npr. nastaja ogrodje novega tramvaja
Slika


Servisirajo tudi veliko vozil INFRAstrukture...od takih starih
Slika


...do najnovejših
Slika


Zanimiva mašina...v bistvu je v sredini votla in iz stropa visi en kup strojev za delo na progi....ne vem, mogoče za delo v tunelih, mrazu, dežju??
Slika


Ravno, ker bi tudi mi potrebovali vsaj 4. kom :mrgreen:
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Dva strašljiva
Slika


Pa tudi tale izgleda zelo mogočno
Slika


Revija odsluženih
Slika


Prenosnica med obrati
Slika


....ki pa je iz nasprotne strani, še posebej lepo, umeščena v prostor
Slika


Zelo, ampak res zelo sem bil presenečen, ko so nas peljali v izobraževalni del kompleksa. Namreč, OBB ima še vedno svoje šole. :shock:
Takih centrov je po državi kar nekaj, tale v Knittelfeldu, skrbi za bodoče kovinarje in električiste.
Večina jih tukaj dobi osnovno izobrazbo za bodoče železničarje različnih profilov, nekaj pa jih svojo strokovno smer nadaljuje v bližnjem Zeltwegu in šarajo po letalskih motorjih.
Slika


Kateder in razgeld na celo učilnico
Slika


Švajsarji...
Slika


in električarji...
Slika


Presentljivo veliko je tudi deklet....s pilo v roki (pa ne tisto za nohte :lol: )
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ob robu tega kompleksa je tudi muzej, za katerega pa ta dan ni več ostalo časa
Slika


Premik; iz delavnic se vračajo prenovljena kolesa
Slika


Seveda tudi brez kurilnice ne gre
Slika


In vsaka spodobna kurilnica ima tudi šajbo....čedno!
Slika


Veteranka....
Slika


Po nove naloge...strojni :mrgreen:
Slika


Preden smo se vkrcali na Jeta, pa še premik z vmesno lokomotivo
Slika


Ponovno v Beljaku in še dva ulova, v zadnjih sončnih žarkih
Slika

Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4119
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a mkx »

Krasen fotopis =D> =D>
Če bi tole fotografiral slaba dva tedna kasneje, bi vprašal kam je skrila metlo :mrgreen:
LP, Metod
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Zakon fotopis =D> =D>

A ogled proizvodnje sta imela že v naprej dogovorjen?
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Dravski most...najprej tisti za gumjasta....
Slika


...potem pa še za železna kolesa, ki je po novem tako obdan iz vseh strani, da se vidi samo pleša :x
Slika


Dan je šel h kraju in iz Furlanije je že prišla helga, ki nas bo odvlekla na južno stran Alp
Slika


Še en bot, simensow lepotec
Slika


Medtem se je Micotra že polnila.....z dobro robo....žal mi moraste verjet na besedo, ali pa na lepe noge :mrgreen:
Slika


RJ...ena še njemu v čast
Slika


In medtem, ko so INFRAši že dolgo tega, končali svoj šiht....
Slika


....smo jo tudi mi ubrali proti obali. Tokrat so bili tudi taljani mehkejši in nam podaljšali dovolilnico do Vidma :mrgreen: ....in dan je bil popoln!
Slika


Sicer nezanimiva, ampak naleteli smo na čisto frišno, ki je šele tisti dan prišla iz fabrike....645-ta po vrsti :shock:
Slika


Za konec, samo še udeleženci zgoraj opisanega, poleg osvojene trofeje :mrgreen:
Slika
LEP DAN
Igor
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

igor72 napisal/-a:Zelo zanimiv je tudi pogled skozi okno...čudovita utrdba desno zgoraj, kmalu potem ko smo zapustili St.Veit/Glan
http://i963.photobucket.com/albums/ae11 ... 18copy.jpg
Tale čudovita utrdba je (Visoka) Ostrovica oz. nemško Hochosterwitz.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Lepa reportažica ni kaj, ima pa eno "pomanjkljivost". Vožnja po pontebski progi sploh ni tako hitra kot bi človek mislil, vlaki pa redki skoraj kot iz Ljubljane v Kočevje. IR vlak iz Beljaka v Videm vozi 20 minut dalje kot avtobus, ki ne sme nikoli prekoračiti hitrosti 100 km/h. Izgleda, da je proga sposobna hitrosti 160 km/h samo ponekod, kljub večinski izvedbi v predoru, preverjeno lani na poti iz Humina (It.: Gemona del Friuli, Furlansko: Glemone) v Trbiž. V povprečju ni bil Minueto nič hitrejši kot Siemens pri nas, zasedenost pa, recimo jaz in mojo kolo 1/4 potnikov.

LPL
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a desiro »

=D> =D> =D>
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Super potopis Igor! Upam da bom lahko en dan z vami na taki gireto.
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a stjepan »

Igor ti si car, kupi si še pravi aparat da bo veselje popolno!!!
=D> =D> =D>
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Micotra in izlet v Knittelfeld

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Nejac napisal/-a:Zakon fotopis =D> =D>
A ogled proizvodnje sta imela že v naprej dogovorjen?
Smo, ogled in vodiče!
Ljubitelj napisal/-a:Lepa reportažica ni kaj, ima pa eno "pomanjkljivost". Vožnja po pontebski progi sploh ni tako hitra kot bi človek mislil, vlaki pa redki skoraj kot iz Ljubljane v Kočevje. IR vlak iz Beljaka v Videm vozi 20 minut dalje kot avtobus, ki ne sme nikoli prekoračiti hitrosti 100 km/h. Izgleda, da je proga sposobna hitrosti 160 km/h samo ponekod, kljub večinski izvedbi v predoru, preverjeno lani na poti iz Humina (It.: Gemona del Friuli, Furlansko: Glemone) v Trbiž. V povprečju ni bil Minueto nič hitrejši kot Siemens pri nas, zasedenost pa, recimo jaz in mojo kolo 1/4 potnikov.
LPL
Najprej hvala, potem pa še malo debate na tvojo ENO pomanjkljivost....
-Po Pontebski progi vozi 6.parov regionalcev na dan + 2xEN, kar je PRECEJ več kot na kakšni naši progi, brez Kočevke :wink:
-Če bi tvoj bus moral 10x zapustiti avtocesto in ustavljati na 10 postajah (kot to počne vlak), bi imel KREPKO daljši čas kot IR....ampak to je itak v tvojem stilu, da primerjaš samo tisto, kar ti trenutno paše!
-In verjemi, večji del proge dovoljuje hitrost 160km/h, trenutno so vmes tri počasne vožnje, in ena zeloooo dolga zapora tira, ki ga menjujejo in je zato promet enotirni s čakalnicami na obeh straneh (kot naši domači 8) )
-Naš vlak, sredi tedna, je bil iz Vidma nekje 1/2 zaseden. Tudi osebje smo povprašali o smiselnosti povezave (govorim samo o Micotri) in povedali so, da se je vlak odlično "prijel".

zbowe napisal/-a:Super potopis Igor! Upam da bom lahko en dan z vami na taki gireto.
Tudi jast David, tudi jast!

stjepan napisal/-a:Igor ti si car, kupi si še pravi aparat da bo veselje popolno!!!
=D> =D> =D>
Jaz sem srečen in tako bo tudi ostalo :mrgreen:


Tudi vsem ostalim...hvala za oglede :lol:
LEP DAN
Igor
Odgovori