Moje slike vlakov po svetu

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Dolenjska

Re: Moje slike vlakov po svetu

OdgovorNapisal/-a mkx » 18.01.2018, 14:45

grega napisal/-a:Pestro leto :shock: :D vzpenjaca z mestom v ozadju je res presežek :thumbupr

Se strinjam, fotografija iz Bogote je res dobra. :thumbupr

Še tehnično vprašanje: je tole fotografija skozi steklo vagona tirne vzpenjače ali kako?
LP, Metod
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a Anzee » 18.01.2018, 19:07

mkx napisal/-a:Še tehnično vprašanje: je tole fotografija skozi steklo vagona tirne vzpenjače ali kako?

Hvala za pohvale! Ja, vzpenjaca v Bogoti je slikana skozi steklo. Vreme ni bilo optimalno (oblacno in dezevno), pa se steklo je tonirano malce zelenkasto.. :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a mkx » 18.01.2018, 19:22

Anzee napisal/-a:
mkx napisal/-a:Še tehnično vprašanje: je tole fotografija skozi steklo vagona tirne vzpenjače ali kako?

Hvala za pohvale! Ja, vzpenjaca v Bogoti je slikana skozi steklo. Vreme ni bilo optimalno (oblacno in dezevno), pa se steklo je tonirano malce zelenkasto.. :)

Glede na kompozicijo se mi je zdelo, da je moralo biti skozi steklo, samo nikakršnega odbleska nisem opazil =D> Zelenkasti pridih me je motil, ni mi pa kapnilo, da gre lahko za tonirana stekla.
LP, Metod
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Divača

OdgovorNapisal/-a maxima » 21.01.2018, 20:50

Meni je pa zelo všeč da je malo zelenkato.. Spominja na tropske kraje (vsaj mene)
Lp,Rok
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a Ljubitelj » 11.04.2018, 21:22

lepe slikice gor ali dol, ampak gledalec nima pojma kaj gleda!

LPL
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a Anzee » 12.04.2018, 14:04

Tonka napisal/-a:Še nekaj slik iz Anglije:

Kul, sicer sem mislil da je to se vedno "moja" tema s fotkami ampak ajde 8) ocitno postaja tema fotke Anzee-ja in Tonke po svetu :D :D
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a mkx » 12.04.2018, 15:48

Anzee napisal/-a:
Tonka napisal/-a:Še nekaj slik iz Anglije:

Kul, sicer sem mislil da je to se vedno "moja" tema s fotkami ampak ajde 8) ...

Čaki, ni to moja tema? Saj piše: "Moje slike vlakov po svetu". Sem se pa res vedno čudil, zakaj je nekdo odprl temo zame in zakaj vanjo objavljajo vsi drugi, samo jaz ne? :twisted:
LP, Metod
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tonka » 12.04.2018, 20:49

Se opravičujem za nesporazum, a jaz sem narobe razumel, da je “moje” mišljeno za vsakega posameznika. Ne bom več objavjal slik v to temo.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a Anzee » 15.10.2018, 9:20

Tonka napisal/-a:Se opravičujem za nesporazum, a jaz sem narobe razumel, da je “moje” mišljeno za vsakega posameznika. Ne bom več objavjal slik v to temo.

Saj ni panike, je pa res morda malo dvoumno :D Admin/mod lahko mogoce popravi naslov v Anzee-jeve slike vlakov po svetu :)

Kakorkoli ze, nekaj novih slik iz letosnjega leta :)

Februarja sem bil v Senegalu, zal zares potniske zeleznice nimajo vec, videl sem en tovorni vlak med Dakarjem in Sant Louisom, vendar sem bil prepozen za slikat :( Sem pa zato slikal poslopje nekdanje zelezniske postaje v Sant Louisu. Jap, zelo v slabem stanju je. Tako kot vse ostalo.
Slika

Poleti smo s kolegi sli na moto trip po Grciji do Turcije in nazaj. Tole je utrinek cez Korintski kanal, zelezniski most:
Slika

V mestu Kalamata na Peleponezu pa sem cisto slucajno odkril zelezniski muzej na prostem, v bistvu kar park.. najprej nek kao tramvaj oz. metro:
Slika

Nato pa kar taprava kompozicija:
Slika
Slika

Za "presekat" utrinek iz nasih prog - Ravne na Koroskem
Slika

Nato smo s parimi prijatelji picili na "carbage run" s starejsimi avtomobili. Tam smo videli v svici neko ozkotirno napol mestno zeleznico v neki dolini:
Slika

V franciji pa tole:
Slika

In tole:
Slika

Nato sem imel nekaj dela v Avstriji.. po potepanju po dezeli severno od nas sem zgodaj zjutraj skljocnil tegale v Kremsdorfu.. to je nekje juzno od Linza
Slika

Na Grossglocknerju pa to vzpenjaco
Slika

Okoli Atterseeja pa vozi tale zeleznica.. na sliki starejsi "model" na postaji St. Georgen im Attergau:
Slika

Ter novejsa razlicica:
Slika

Znova ena za "presekat". Kanarcek malce pred Metliko:
Slika

Minuli vikend pa sem bil v Budimpesti z MV Citadella. Priklop madzarske lokomotive na Hodosu
Slika

Menjava smeri voznja gor grede v mestu Boba.
Slika

In pa povratek domov s postaje Kelenföld.
Slika
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a Re 4/4 » 15.10.2018, 11:33

Anzee napisal/-a:Nato smo s parimi prijatelji picili na "carbage run" s starejsimi avtomobili. Tam smo videli v svici neko ozkotirno napol mestno zeleznico v neki dolini:
http://shrani.si/f/2C/fW/3HIop6r/thetetrisrun2018img036.jpg

Tole bo kar Waldenburgerbahn.Slikano pa v kraju Hölstein. ;)
Anzee napisal/-a:
Na Grossglocknerju pa to vzpenjaco
http://shrani.si/f/1L/ax/33rqrHCX/img3096.jpg

Vedno manjši ledenik. :? Tri leta nazaj je še bilo še za silo.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a Anzee » 15.10.2018, 16:00

Re 4/4 napisal/-a:Tole bo kar Waldenburgerbahn.Slikano pa v kraju Hölstein. ;)

Popolnoma res! :) si nisem mislil da bo kdo "uganil" :)

Re 4/4 napisal/-a:Vedno manjši ledenik. :? Tri leta nazaj je še bilo še za silo.

Ja, res se obcutno manjsa. Zalostno.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov