Mojkovac, Črna gora

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
izpodnebnik
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.03.2013, 16:51

Mojkovac, Črna gora

Odgovor Napisal/-a izpodnebnik »

Ker sem zdomec v Mojkovcu in ker objave od tu niso ravno pogoste, se mi je zdelo zanimivo, da poslikam par zadev.

Začnimo z zadnjo železniško nesrečo 13.11.2012, v tunelu takoj po železniški postaji Mojkovac, na progi Bar-Beograd v Črni gori. Potniški vlak je v tunelu naletel na drezino - "plug" ... rezultat je bil grozen, dva mrtva in 46 ranjenih, več informacij na: http://www.vijesti.me/vijesti/zeljeznic ... nak-100343

Ostanki "pluga" nekaj dni po nesreči, ki so ga odvlekli 100 m od tunela. Renovacjo proge je opravljala firma ZGOP iz Novega Sada.
Slika

Do marca so razbitine uspeli prekriti s folijo
Slika

Slika

Nastradali so tudi vagoni
Slika

Slika

Delovalo je intenzivno narivanje
Slika

Še nekaj "drobtinic" obeh vlakov
Slika


Se nadaljuje ...
izpodnebnik
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.03.2013, 16:51

Re: Mojkovac, Črna gora

Odgovor Napisal/-a izpodnebnik »

Med slikanjem je (začuda) pripeljal celo tovorni vlak. Vlakov na tej železnici je zares malo, čez dan jih lahko preštejete na prste obeh rok (posebno redki so tovorni)
Slika

Tudi v Črni gori imajo prometnice
Slika

Montecargo ...
Slika

Na odstavnem tiru je stala mašinerija ZGOP ... večinoma podobne zadeve kot pri nas
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
izpodnebnik
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.03.2013, 16:51

Re: Mojkovac, Črna gora

Odgovor Napisal/-a izpodnebnik »

Slika

Slika

Za vleko in premik uporabljajo tole
Slika

Posebej zanimiv je "staromoden" pogon
Slika

Slika

Zaenkrat je to vse, ko bom pa spet imel kaj časa, se javim s slikami :)
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Mojkovac, Črna gora

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Ampak tale zelena dizelka pa je nemška V60, ali se motim?
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
izpodnebnik
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.03.2013, 16:51

Re: Mojkovac, Črna gora

Odgovor Napisal/-a izpodnebnik »

Bo že držalo ... po preverjanju nemških forumov sem našel točno tole mašinco na sliki (734-013), Jugoslavija jih je kupila od nemških železnic v osemdestih. V kompoziciji je bila še ena, ki pa je nisem slikal.
izpodnebnik
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.03.2013, 16:51

Re: Mojkovac, Črna gora

Odgovor Napisal/-a izpodnebnik »

Na današnji deževen, hladen in turoben dan sem med delom zaslišal skoraj presunljivo piskanje, škripanje in cviljenje ... slutil sem premik poškodovanih vagonov in res se čez nekaj minut v mojem vidnem polju pojavi tole
Slika

Ker so vagoni tako poškodovani, da se jih ne da pripeti na mašino, je delo premikača z veseljem opravil bager. Trikrat sem imel priložnost videti tole kompozicijo, na sliki je premik v desno, do kretnice, pa potem nazaj proti levi na postajo, spet do kretnice, nato pa na slepi tir, ki ga lahko vidite takoj ob cesti.
Slika

Pred nekaj dnevi sem se peljal proti Bjelom Polju in se vmes ustavil pri Sljepac mostu, ki je kar konkreten most, kot bi se lahko izrazili. Kurjač se je v svojem fotopisu Bar-Beograd peljal preko njega.
Kurjačeva fotka:
Slika

Pa še moj panoramski posnetek ... na eno fotografijo enostavno ne gre :)
Slika
Odgovori