Zgornja Dravska dolina

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Zgornja Dravska dolina

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči .
Gusar napisal/-a:A red in pravila je težko vpeljevati, če jih narod ne spoštuje oz. jih ne sprejema. In če posameznik ne spoštuje tistega, kar ni njegovo, mu bo fizični (ali video) nadzor kvečjemu še večji izziv, da znova pusti svoj »pečat« na vlaku ali poslopju železniške postaje. A to je že vprašanje družbe, njene miselnosti, vzgoje oz. poti, ki smo si jo zadali.
@Gusar hvala za odgovor. Nimam kaj dodati :thumbupr Zakaj sem tebe povprašal ? Preprosto s svojimi potovanji po Avstriji vidiš in beležiš realno stanje. In to je bistveno. :D

LP Igor
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Railjet

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Railjet

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Railjet

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Railjet

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Zgornja Dravska dolina

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Ja nimaš kaj, če mene kdo vpraša, boljše skoraj nebi moglo biti. =D> Ko se pa samo spomnim na našo žalost.. :cry:
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Zgornja Dravska dolina

Odgovor Napisal/-a desiro »

Da še jaz dodam svoj del. Meni osebno se railjet kar dopade, samo s stališča potnika bi pa veliko raje videl, da bi railjet ponujal tudi kupeje, nevem meni se kupeji veliko bolj dopadejo, kaj pa drugi mislite o tem? :roll:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Zgornja Dravska dolina

Odgovor Napisal/-a mkx »

Najprej vprašanje: vsake toliko se lahko vidi kakšen (morda je vedno isti?) RailJet, pri katerem vagoni niso pobarvani v shemi RailJet, ampak v običajni shemi ÖBB vagonov. Ali so to vendarle RailJet vagoni ali pa so to "običajni" vagoni - torej neke vrste nadomestna "garnitura"?


Pa še moje mnenje o
desiro napisal/-a:Da še jaz dodam svoj del. Meni osebno se railjet kar dopade, samo s stališča potnika bi pa veliko raje videl, da bi railjet ponujal tudi kupeje, nevem meni se kupeji veliko bolj dopadejo, kaj pa drugi mislite o tem? :roll:
Kupeji so kar fini kadar se skupaj pelje manjša družba (recimo 4 do 6 osebe). Če je skupina večja, potem je komunikacija med člani družbe na ta način dodobra otežena (skakanje po hodniku, ...). Po drugi strani pa kupeji potegnejo za sabo dve bistveni težavi: če za potovanje rezervacija sedeža ni potrebna, se hitro zgodi da dva ali trije potniki nekako uzurpirajo celoten kupe in se kakšen "dodaten" potnik kar slabo počuti kadar "vdre" v ta kupe, saj ostala družba do takšnega potnika čuti in kaže nekako sovražen odnos. Kadar so za potovanje rezervacije obvezne pa lahko vseeno pride do tega, da v nek kupe pride posamezni potnik in "uleti" v družbo. V takem primeru se jaz ne počutim prav dobro. Recimo, da je to ena blaga vrsta klavstrofobije, ki se pojavi le, če se tudi sicer potnik ne počuti prav udobno (torej sam med tujci), v primeru "eno prostorskega" vagona - ali pa vsaj večjega oddelka kot jih imamo recimo na konceh pri Kanarčku - pa se ta problem morda ne pojavi.

Po drugi strani pa je ravno odprti prostor ta, ki pri (manjši) družbi prepreči preveliko domačnost in udobje in to je dostikrat tudi zaželjeno - recimo da je malo manj objestnosti in vandalizma saj imajo ljudje občutek, da so pri teh dejavnostih bolj izpostavljeni. Ali pa kakšno (morda tudi milo) nadlegovanje mičnih (so)potnic in podobno ...
LP, Metod
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Zgornja Dravska dolina

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

@mkx: Če so poleg railjeta še pulmani, ima samo dvojni pomen. Ali sta dva vlaka torej RJ in IC z isto številko. Spomnem se samo enega z številko xx555. Ali pa je gneča in se dodajo vagoni. Velikokrat pa gre za prvi primer...
Odgovori