Predbožični Dunaj

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
Uporabniški avatar
Tapetar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 05.10.2013, 18:03
Kraj: Maribor & Ptuj

Predbožični Dunaj

Odgovor Napisal/-a Tapetar »

Pot me je zanesla na sever in tu je nekaj trenutkov "ujetih v čas"... Priporočam obisk, a za en dan je seveda premalo časa za vse, sam pa po službenem obisku še veliko manj...
Najboljša mi je pod. železnica, uprabil sem tudi tramvaj (vse otročje lahko za uporabljat in razumet), malo pa mi je žal, da nisem še bolj izkoristil 24 urne vozovnice in se vozil "kr neki". Dovolj čvekanja! :)

Avstrijske železniške "Trojane":

Slika
Malo na enem... :
Slika
... potem na drugem tiru :)
Slika

Rathaus- Mestna hiša in tamkajšnji park in trg. Tukaj se dogaja glavni praznični sejem. Oči so me začele boleti od kiča na stojnicah... Ampak ljudem je všeč. Kulinarika je dobra.

Slika
"Maketarstvo" v Mestni hiši: :)
Slika

Poglej ti ta slogan... :)
Slika
Tortice na drevesu:
Slika

Češnja na torti. Železničarsko drevo! :D
Slika

Slika

Za konec še avstrijski Parlament, ki je zraven. Res je veličasten, star 130 let.
Slika

_________________
Zaljubljen v modelno (Märklin Digital H0) in pravo železnico
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Predbožični Dunaj

Odgovor Napisal/-a trocken »

Vidim, da si šel s Railjetom. Imaš kakšno sliko notranjosti, kakšna je kaj zasedenost? To je eden redkih hitrih vlakov, ki jih še nisem povohal od blizu (še ta mesec ga bom), zato me zanimajo detajli.
Uporabniški avatar
Tapetar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 05.10.2013, 18:03
Kraj: Maribor & Ptuj

Re: Predbožični Dunaj

Odgovor Napisal/-a Tapetar »

trocken napisal/-a:Vidim, da si šel s Railjetom. Imaš kakšno sliko notranjosti, kakšna je kaj zasedenost? To je eden redkih hitrih vlakov, ki jih še nisem povohal od blizu (še ta mesec ga bom), zato me zanimajo detajli.
:-) Za potešitev radovednosti je najboljša povezava to: ;-) https://www.google.si/search?hl=sl&site ... DGKzQeV3PY" onclick="window.open(this.href);return false;

Kar se tiče zasedenosti, je odvisno predvsem od posebnih dnevom. Npr. ta vikend imajo podaljšan, zato je danes- petek zagotovo norišnica kar tudi sporočajo na OBB spletni strani. Med navadnimi delovnimi dnevi se mi ni zdelo nič posebno strašnega. Ne rabiš rezervacije, vsedeš se, kjer hočeš. Malo me je skrbelo, da me bo kdo "dvigno" iz sedeža, vendar ni bilo nič, ljudje po videnem sodeč ne kupujejo rezervacij.:-) Ampak pozneje v decembru ob koncih tedna, pa ne vem, kako bo...
Zaljubljen v modelno (Märklin Digital H0) in pravo železnico
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Predbožični Dunaj

Odgovor Napisal/-a cokla »

Rezervacije niso potrebne in s sedeža te lahko kdo vrže le takrat, če nisi pozoren, da nad sedežem piše, da je rezerviran. Zasedenost pa...v špicah in ob koncih tedna; ta mesece pa bo verjetno res norišnica. Se mi zdi, da je najbolj zaseden od Graza do Mürzzuschlag - a.....vmes do Wiener Neustadt-a malo manj; potem pa do Dunaja, kjer so dnevne migracije ogromne, spet kar nekaj gneče.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Tapetar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 05.10.2013, 18:03
Kraj: Maribor & Ptuj

Re: Predbožični Dunaj

Odgovor Napisal/-a Tapetar »

cokla napisal/-a:Rezervacije niso potrebne in s sedeža te lahko kdo vrže le takrat, če nisi pozoren, da nad sedežem piše, da je rezerviran. Zasedenost pa...v špicah in ob koncih tedna; ta mesece pa bo verjetno res norišnica. Se mi zdi, da je najbolj zaseden od Graza do Mürzzuschlag - a.....vmes do Wiener Neustadt-a malo manj; potem pa do Dunaja, kjer so dnevne migracije ogromne, spet kar nekaj gneče.
:thumbupr Do pike natančno tako. Še kako sem oprezal za morebitnim znakom za rez., vendar niti na enem sedežu ni bilo označbe. Ampak kakšen "padalec" zadnji hip...:-)
Zaljubljen v modelno (Märklin Digital H0) in pravo železnico
Odgovori