Labotska dolina (Lavanttal)

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Twimberg - Preblau-Sauerbrunn

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
(po)potnik
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 58
Pridružen: 19.08.2013, 9:55

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a (po)potnik »

Gusar, čestitke za pridno fotografiranje železniške infrastrukture v naši okolici. Ampak me firbec ne pusti na miru, zato imam nekaj vprašanj:

1. Postajališče Preblau (pa tudi nekaj drugih na prejšnjih straneh) izgleda lepo urejeno (čakalnica, nadstrešek, koš za smeti,...), vendar nekaj pogrešam. Peron. Jaz ga na sliki ne vidim. Kako imajo torej urejeno vstopanje in izstopanje potnikov?

2. Lepo predstavljaš naše sosednje države, zanima pa me ali razmišljaš o podobnih fotopisih tudi iz Slovenije? Sam bi jih bil zelo vesel, da lahko primerjam Slovenijo z Italijo, Avstrijo,...

3. Malo osebno vprašanje, vendar mi firbec ne pusti... Kako ti uspeva tako hitro objavljati nove fotografije? Glede na podrobnosti predvidevam, da se ne premikaš z vlakom, temveč z avtomobilom/kolesom/peš slediš progi. Ampak za to potrebuješ čas, kar precej časa, saj ni vsaka slika nastala ob cesti. Fotopisi pa letijo na forum s svetlobno hitrostjo. Kako ti uspeva to tako hitro dokumentirati? Človek bi si mislil, da je železnica tvoja skrb 24 ur na dan...

Sicer pa kapo dol in kar tako dalje. Srečno
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Nocoj torej namesto slik odgovori na zgornja vprašanja.

1. Drži napisano, peron na postajališču Preblau ne ustreza standardom potniškega prometa. A ker je potniških vlakov dalje od Volšperka malo (dolgoročno število le-teh občutno upada), je vprašanje, ali bo peron omenjenega postajališča sploh kdaj obnovljen. Za razliko od vseh ostalih postaj v Podjuni in Spodnji Labotski dolini (torej, med Celovcem in Volšperkom), ki so že ali še bodo deležna temeljite obnove v sklopu izgradnje hitre proge med Celovcem in Gradcem.

Po trenutnem voznem redu na postajališču Preblau ustavljata dva para potniških vlakov dnevno. A še ta dva sta vezana na šolske dni. Za nameček od marca dalje zaradi delnih zapor proge enega od njiju nadomešča avtobus. Tudi zaradi neustreznih postajališč pot med Celovcem in Šentlenartom (Bad St. Leonhard) vedno prevozi "City Shuttle" (pri katerem potniki za vstop in izstop uporabljajo stopnice).

2. Velika večina zadnjih prispevkov je nastala v zame še neobiskanih krajih. Ali pa sem jih nekoč v preteklosti zgolj prevozil. Prednost ima torej še neobiskano. Poleg tega verjetno nisem v zmoti, če napišem, da je krepki večini, ki obiskuje ta forum, stanje pri nas vsaj približno poznano. Konec koncev je na forumu moč najti kar nekaj fotografij postaj, odsekov itd. iz naših krajev.

3. Novih fotografij mi ne uspeva hitro objavljati. Trenutno sem v zaostanku in nič ne kaže, da bi mi ga v bližnji prihodnosti uspelo "izničiti". Železnica mi predstavlja zgolj in samo veselje. Recimo, da popestritev prostega časa. Tudi zato si je pred vsako "etapo" potrebno vzeti čas, zbrati informacije in šele nato kreniti na pot. In to (skoraj) vedno z vlakom. Le tako je moč dobiti popolno sliko dogajanja na in ob progi.

Hvala za vzpodbudo.
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Sam imam občutek, da si s svojim megalomanskih delom že skoraj pri koncu! Kaj imaš še v načrtu, mogoče Madžarsko, Hrvaško. Za primorski konec vem da si trenutno obtičal nekje pri Krminu.
preglednik
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Re: Labotska dolina (Lavanttal)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Da ne bo pomote, vsaka objavljena slika je rezultat spontanosti in veselja. In dokler bo tako ter bodo okoliščine temu naklonjene, bom z veseljem nadaljeval svoja popotovanja ter vtise delil na forumu. Kam točno me bo pot privedla v prihodnosti pa v tem hipu ne ve niti ciganka.
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Preblau-Sauerbrunn - Wiesenau

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Preblau-Sauerbrunn - Wiesenau

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Preblau-Sauerbrunn - Wiesenau

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Wiesenau - Šentlenart (Bad St. Leonhard)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Wiesenau - Šentlenart (Bad St. Leonhard)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Wiesenau - Šentlenart (Bad St. Leonhard)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Wiesenau - Šentlenart (Bad St. Leonhard)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Wiesenau - Šentlenart (Bad St. Leonhard)

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Šentlenart (Bad St. Leonhard) - Reichenfels-St. Peter

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Šentlenart je še zadnja postaja, do kamor prispejo redki potniški vlaki. 31.julija 2010 je bila na odseku med Zeltwegom in Šentlenartom dokončno ustavljen potniški promet.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gusar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1349
Pridružen: 28.06.2012, 23:12

Šentlenart (Bad St. Leonhard) - Reichenfels-St. Peter

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Odgovori