20.12.2007

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

20.12.2007

Odgovor Napisal/-a bojan »

Vikend je in spet prilika za kakšen jutranji sprehod 8) Prilika tudi, da ta rubrika ne bo preveč prazna... :wink:

Torej, takle smo mel pri nas (Loka pri Zidanem Mostu) zjutraj:
Slika

...in to je bilo ravno v času 212, na katerem je bil moped 015:
Slika

...ter 415, z avstrijsko 1216-010:
Slika

Slika

No, po 415 je na progi proti Dobovi velika pavza... pa sem šel raje domov, na toplo :D
LPB
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

zelo lepo sliko, ampak slabo megle!!!! hehe hihi :)
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Najprej čestitke, da si postal moderator v kar dveh novih rubrikah. =D>

Če boš zadovoljen tudi z amaterskimi fotografijami, se kdaj kakšna znajde tukaj tudi od mene, samo ko bo več prostega časa ... :pc3
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Glede na to, da se dostikrat pojavlja tudi megla, ki je za ljubilelske fotografe odbojni element, bi te prosil Bojan, da nam malce razložiš kako premagati to naravno "oviro".

Ravno tako pa je tudi črnobelo fotografiranje oz. predelava v ČB zelo zanimio. Morda se komu zdi ČB slika zastarela, vendar ni vse v barvah. Z velikim navdušenjem sem si ogledoval ČB slike različnih avtorjev (tvojih, Miškotove, Philove...). ČB fotografija da dodaten čar oz. patino.
Tine
Dameton
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 147
Pridružen: 12.07.2006, 14:29
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Dameton »

Tudi od mene čestitke za moderatorstvo....Želim ti še veliko sprehodov in lepih slik:D. Pa malo si se verjetno pri naslovu teme oštel, ker do 20.12.2007
je še veliko časa :D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Najprej čestitke, da si postal moderator v kar dveh novih rubrikah.
:-k O, matr! Šele sedaj vidim... tle te pa hitro zaposlijo...?!
Če boš zadovoljen tudi z amaterskimi fotografijami, se kdaj kakšna znajde tukaj tudi od mene, samo ko bo več prostega časa ...
Nikar se ne obotavljaj. Ne moreš verjeti kaj naredijo fotke povezane v eno celoto! :wink:
Glede na to, da se dostikrat pojavlja tudi megla, ki je za ljubilelske fotografe odbojni element, bi te prosil Bojan, da nam malce razložiš kako premagati to naravno "oviro".
Megla ne sme odbijati. Megla da poseben čar fotografiji. Poleg tega je takrat zelo razpršena svetloba, zaradi katere barve posebej izstopijo na fotki.
Ravno tako pa je tudi črnobelo fotografiranje oz. predelava v ČB zelo zanimio. Morda se komu zdi ČB slika zastarela, vendar ni vse v barvah. Z velikim navdušenjem sem si ogledoval ČB slike različnih avtorjev (tvojih, Miškotove, Philove...). ČB fotografija da dodaten čar oz. patino.
ČB fotke je relativno enostavno narediti s fotošopom (PS). Če bo zanimanje lahko malce izmenjamo izkušnje. Kar se fotk tiče, ki si jih omenil - Miško ima krasne fotke. Z dušo, če lahko tako rečem. Phil ima sicer tehnično popolnoma korektne, so pa tiste sorte ki le beležijo vlake, lokomotive ipd... morda veste kaj imam v mislih... Ne da se primerjati fotk enega in drugega.
LPB
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdravljeni

Sam sicer nisem fotograf (samo beležim družinske dogodke :oops: ), si pa izredno rad ogledam (in preberem) kak fotopis (posrečena beseda). Zato vsak dan visim na nemškem Historische Bahn v upanju da bo kaj takega objavljeno (in na srečo tudi je...)

Sam sem izredno navdušen z opusom Miška Kranjca, še posebej nad njegovimi besedili, ki jih je svoje čase objavljal na railroadforums (na ne omenimo, da je mojster peresa in to v Angleščini). Zanima me, kaj je z njim? Od njegovega zadnjega prispevka na omenjenem forumu je že več, kot eno leto. Ali objavlja kje drugje?

Ne morem si kaj, da ne bi polinkal enega od Miškovih prispevkov...

http://www.railroadforums.com/forum/sho ... ight=Misko


Bojim se, da bomo zajadrali pošteno v off-topic

LP


Jože

P.S. Sem malo pogooglal in našel tole:

http://www.davesphotopages.com/135.html

Seveda je tudi Bojan zraven:

http://www.davesphotopages.com/137.html

Bojan, čestitam za moderatorstvo....
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

...zanima me, kaj je z njim? Od njegovega zadnjega prispevka na omenjenem forumu je že več, kot eno leto. Ali objavlja kje drugje?
Oh, Miško še vedno fotografira železnice tako kot nekoč, ali pa še bolje (se kar dostikrat slišiva ali dobiva) :wink: je pa zgodba z omenjenim forumom precej pestra... Miško je na RRF deloval zalo dolgo, vendar je bilo tam več struj, ki so preferirale vsaka svojega. Prav zaradi fotografij je večkrat prihajalo do nesoglasij in Bob (admin in lastnik) se je večkrat znašel v zanj brezizhodnih položajih. Nekaj časa sem forum tudi sam zelo redno spremljal (včasih objavil kakšno fotko...) ter občutil spore in neumnostti do katerih je prihajalo.

Kakorkoli že, mislim da lahko zadnje Miškove fotke vidite predvsem na Dave-ovih straneh. Vsekakor jih obiščite in uživajte v njih!

Agh, še to... ne vem zakaj mi čestitate za moderatorstvo, ker nisem še popolnoma nič naredil. Mislim, da lahko rubrika zaživi samo s prispevki članov... :wink:
LPB
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Bom kar tule dodal še par današnjih fotk, slikanih na malce drugačen način...

Spet 212, tokrat moped 007:
Slika

...še enkrat, ko je zapeljal že mimo:
Slika

Medtem, ko sem čakal na 415 še obrat na drugo stran - HE Vrhovo:
Slika

...ter končno še 415 z 1216-141:
Slika

Potem enaka zgodba kot včeraj - zmanjka vlakov in grem domov :wink:
LPB
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

V kakšnem razmaku pa si sledita 212 in 415??
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Nejc napisal/-a:V kakšnem razmaku pa si sledita 212 in 415??
Tu pri nas približno pol ure...
LPB
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Nejc napisal/-a:V kakšnem razmaku pa si sledita 212 in 415??
prvo vozi 414 "Zurich Hb" , potem 210 "Sava" (Vedno vozi )

1216-0 in 1 je vedno EN 414,IC210!

541-0 je vedno EN 297,EC 314,EC213,EN296!

ostavli včasih tudi za

IC 311/310 za OeBB 1216!

Ostali več tovorni vlaki SŽ 541-0/1 + OeBB 1216-0/1 !

Lp :)
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

bojan napisal/-a:
Nejc napisal/-a:V kakšnem razmaku pa si sledita 212 in 415??
Tu pri nas približno pol ure...
@Bojan !

zelo lepo E-lok 1216-141 je cool in super..!!!! :) :)

Lp :)
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Ker sem pri fotografiji popolni začetnik bi zastavil nekaj vprašanj:
Bojan supre fotke, ali nam lahko zaupaš kakšen trik (nastavitev) si uporabil pri slikanju avstrijskega taurusa – lokomotriva je ostra vse ostalo je pa zabrisano.
Pa še eno vprašanje pohvalil si se da pri svojem delu uporabljaš več objektivov ali so to origonal Canon objektivi, ali pa kompatibilni od drugih proizvajalcev.
Zanima me kako to vpliva na kvaliteto slik?
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

kit,

res sem omenil že na začetku posta, da so fotke malce drugače slikane in sicer z zelo dolgim časom za premikajoče se objekte. Tokrat z 1/80 sek.. S kamero je zato treba najbolje kolikor se da slediti objektu - s kamero se obračaš za lokomotivo... Tako je ozadje zamazano, objekt pa oster. Pri takem načinu slikanja nastane seveda tudi tudi precej neuporabnih posnetkov. Predvsem pri prvih poskusih. Na tak način je zanimivo slikati tudi avtomobilske ali kakšne drugačne dirke, posnetki pa so veliko bolj dinamični kot tisti, kjer je vse zamrznjeno...

Še o objektivih: imam Sigma, Canon pa tudi enega širokega Tamrona. Na kvaliteto seveda lahko še kako vplivajo, ni pa nujno. Sigma 70-200 f2,8, ki jo veliko uporabljam, se čisto enakovredno kosa z veliko dražjim Canonom iste goriščnice. Je pa res, da so Canonovi objektivi serije L zelo dobri, ampak tudi precej dragi :wink:
LPB
Odgovori