Trbovlje na predvečer kulturnega praznika

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Trbovlje na predvečer kulturnega praznika

Odgovor Napisal/-a bojan »

Mat'r, so se kar prijeli tile fotopisi... :wink: Fotk kol'kr češ... :D

No, jaz sem se ravnokar vrnil z večernega potepanja po Trboulah. Ni prav veliko fotk, par za vzorec... Moram pa reči, da je bilo kar živahno. Najprej ena posneta med glavnima prevoznima tiroma, ko je bilo par minut "lufta":
Slika

Še pred zgornjim posnetkom en moped. Škoda, ker se nisem mogel znebiti tistih dveh loparjev :cry: :
Slika

Ena, mal bolj turobna:
Slika

...in pa še ena, ko je vlak mimo peljal:
Slika
LPB
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

@bojan!

zelo lepo sliko , čestitamo!!!!

Lp :)
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Dobre fotke, sploh prva je taka, kot da bi grozljivko ali kriminalko snemal. Dobra scena.
LP
Izidor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mojster Bojan,
kaj se sme vprašat, s kakšnimi nastavitvami si slikal: zaslonka, čas, ISO? Slike so absolutno fenomenalno fantastične, začenši z motivi pa... Bom nehal. Mmg, predvidevam, da si uporabljal stativ. Sam imam namen kupiti en stativ, pa me zanima, če imaš kakšen napotek?
Še enkrat kapo dol za posnetke!
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Madonca Gorchi, hvala za take besede, čeprav malo pretiravaš... :D

Imaš prav, vse je bilo slikano s stojalom, ker je bilo že pretemno. ISO sem nastavil na 200, saj sem imel stojalo in mi dolg čas ni več delal težav. Čas pa je bil na fotkah, kjer pelje vlak mimo in na tisti, ki je posneta med tiroma 30 sekund. Blenda je bila večinoma na 8, ker je tam objektiv najboljši pa še globinske ostrine je veliko.

Evo, toliko o tem... :wink: Kar se stojala tiče, ti priporočam, da kupiš nekaj spodobnega. DSLR je kar težak in rabi solidno stojalo. Jaz imam enga Manfrotta, aluminjastega. Mislim, da sem ga enkrat v eni akciji kupil in sem dal okrog 100 evrov. Ga pa imam že kar nekaj časa...
LPB
Odgovori