Fotografiranje na SŽ

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Fotografiranje na SŽ

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ali je na SŽ na splošno dovoljeno fotografiranje?
Nejc

Re: Fotografiranje na SŽ

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Brižitka 363 napisal/-a:Ali je na SŽ na splošno dovoljeno fotografiranje?
Če ata Dolfe ne zameri, bom prilepil kar tukaj njegov odgovor na moje vprašanje, istega kot si napisal Brižitka 363:
Glede fotografiranja ti lahko povem samo to, kar vem iz svojih izkušenj. Nihče ti ne bo nič rekel, če ne boš nikogar oviral ali povzročal kakšno nevarnost. Predvsem pazi na svojo varnost in varnostni brezrokavnik mora biti na tebi.
Na postaji se poleg vlakov opravlja ogromno premikalnih voženj, od postajne premikalke, do drezin in ostalih vozil. Zato bodi zelo pozoren, da ne bomo kakšnih pušeljcov po forumu zbirali in zraven komentirali. Slika


Veliko dobrih fotk
Dolfe, brez zamere!! ;)
Zadnjič spremenil Nejc, dne 20.04.2007, 16:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Peter, vem zakaj to sprašuješ, zaradi tistega v stolpu s telekomando.

Tako je, če boš ti slikaril zunaj po progi in lokomotivo od zunaj ti zagotovo ne bo nihče nič rekel, da le ne oviraš koga pri tem (kot je že rekel Dolfe)

Ko pa si ti v prostoru SŽ pa veljajo nekoliko drugačna pravila. Najprej moraš povprašati ali se strinjajo prisotne osebe v prostoru ali lokomotivi .... Čeprav si imel v sredo, ko smo bili na TK drugačno mnenje o tem, ni tako hudi, kot je zgledalo. Nejc je potem naredil celo nekaj slik.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Hmmm, ne razumem, kako nekomu ni jasno, da je potrebno vprašati za fotografiranje v službenih prostorih... :roll: Bomo na službene prostore in vozila začeli lepiti nalepke, kot so na vsaki trgovini - prečrtan fotoaparat. :twisted:
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Klemen, ni razlog za vprašanje obisk stolpa v LJ, ampak, ker nameravam it fotografirat progo na odseku Brežice-Krško.
Sprašujem zato, ker sem pred časom šel slikat v Dobovo, pa mi je delavec očital, da fotografiram avtomobile. Naj še enkrat ponovim, da sem se v času fotografiranja nahajal na javni cesti in ne na prostoru SŽ. In v nadaljnje nočem konfliktov, sploh pa ne, če se v času fotografiranja nahajam na javni površini, v tem primeru cesti, ki teče vzporedno z progo.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Si imel pa res smolo. Zakaj ga je pa motilo fotografiranje osebnih vozil? Je bil njegov tudi med njimi? Mogoče so jih pa švercali čez mejo?

Naj povem, kako je bilo, ko sem bil na praksi na tovorni v Kopru. pa sem letal s tistim aparatom gor in dol in tam so bili premikači brez čelad na glavi, ki bi jih po pravilnikih morali imeti. In potem so sledila vprašanja, zakaj se to slika, ali jih bom dal na inšpekcijo ali sem inšpektor za varnost pri delu ipd. Ampak smo se pa vse zmenili, tako da je bilo na konec vse OK. Še nasmejali smo se.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

vlakoljub napisal/-a:Klemen, ni razlog za vprašanje obisk stolpa v LJ, ampak, ker nameravam it fotografirat progo na odseku Brežice-Krško.
Sprašujem zato, ker sem pred časom šel slikat v Dobovo, pa mi je delavec očital, da fotografiram avtomobile. Naj še enkrat ponovim, da sem se v času fotografiranja nahajal na javni cesti in ne na prostoru SŽ. In v nadaljnje nočem konfliktov, sploh pa ne, če se v času fotografiranja nahajam na javni površini, v tem primeru cesti, ki teče vzporedno z progo.
Pomembno je, kaj slikaš in ne kje stojiš. Iz javne površine se verjetno tudi da brez problema slikati tvojo spalnico, dnevno sobo ... :roll:
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Čakaj malo, ali je

vlakoljub = brižitka 363 ??
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Regan 664 napisal/-a:Čakaj malo, ali je

vlakoljub = brižitka 363 ??
Hudič pa alterniki ter površnost pri njihovi uporabi. :lol:

Zdaj, ko mam JURJA postov, bi si pa lahko še jaz kakega "alterja" omislil. 8)
Zadnjič spremenil 541, dne 20.04.2007, 20:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Marko, zate sem prepričan, da bi nekemu navdušenemu železniškemu fanu pustil, da ti preslika postajo po dolgem in po čez.

Ampak, če bi potem te slike zlorabil na netu... :roll:
IC-Pohorje503

Re: Fotografiranje na SŽ

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Brižitka 363 napisal/-a:Ali je na SŽ na splošno dovoljeno fotografiranje?
drugače da dovoljeni in lahko foto na slovenskem železnic, ampak da lahko foto na peron, ostali drugo na tiru.. ne sme dovolj, da mora prvo prijavo za uprava javni stik... od SŽ, potem dobil dovolj , potem lahko več mnogo foto na tiru.... v redu?! :)

Lp
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Regan 664 napisal/-a:Marko, zate sem prepričan, da bi nekemu navdušenemu železniškemu fanu pustil, da ti preslika postajo po dolgem in po čez.

Ampak, če bi potem te slike zlorabil na netu... :roll:
Hmmm, kaj pa vem ... nekako tako, kot si omenjal premikače. Ta teden je na enem Fiatu nekdo s kamero snemal progo iz kabine strojevodje (vzroka ne poznam) - mogoče pa bomo posnetek videli tukaj. Seveda je bila temu vlaku posvečna posebna pozornost - kot pač pri vseh takšnih in podobnih "izrednostih" na vlakih. :lol: :lol: :lol:
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Regan 664 napisal/-a:Čakaj malo, ali je

vlakoljub = brižitka 363 ??
Kako sem čakal, da se nekdo spotakne ob to. Ja, Klemen, ugotovil si, to je en in isti. Pred časom, ko sem imel še prvi račun, sem nekaj narobe kliknil, in ni delovalo, kot bi moralo. Pa sem si ustvaril nov račun. Šment, zdaj mi pa "Brižitka 363" ne deluje.

Miro, če prav razumem, iz perona lahko slikaš, če pa stojim na tirih, pa ne?
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

541 napisal/-a: Hmmm, kaj pa vem ... nekako tako, kot si omenjal premikače. Ta teden je na enem Fiatu nekdo s kamero snemal progo iz kabine strojevodje (vzroka ne poznam) - mogoče pa bomo posnetek videli tukaj. Seveda je bila temu vlaku posvečna posebna pozornost - kot pač pri vseh takšnih in podobnih "izrednostih" na vlakih. :lol: :lol: :lol:

Ko bom imel 10 minut cajta ti uletim v Šentjur in ti poslikam postajo in tebe. :lol: :lol:
Le glej, da boš imel kapo na glavi, pa da bo šilk od spredaj :D :D

Pa postov nimaš več 1000 ampak 1001 :lol: :lol:

Si svetlobna leta pred mano.press
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Regan 664 napisal/-a:
Ko bom imel 10 minut cajta ti uletim v Šentjur in ti poslikam postajo in tebe. :lol: :lol:
Bo treba P-23 napisat, da je nek sumljiv tip s fotoaparatom skakal po postaji in nadlegoval osebje na postaji. :evil:

:wink:
Odgovori