Muzejske dame na postajah

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Odgovori
sigr
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 116
Pridružen: 06.10.2010, 14:42

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a sigr »

Jp...to je ze blo, ko so okrasil celo zagorje...pol je tku ostal.

Se strinjam!

lp
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Brižitka 363 napisal/-a:Dobovska 62-119
Slika
Eno vprašanje. Glede na to, da pri meni doma počasi iz medenine doma raste model 62-119 (ali -120, 121, še nisem čisto ziher) sem pri pregledovanju (pra)starih fotografij in onih s Tinetove strani opazil, da so pri obnovi lokomotive v Dobovi navarili dodaten pleh pred dimnico. Tega pleha lokomotiva še na poti iz Kidričevega v Dobovo ni mela, pa tudi na starejših fotografijah ne me zanima, čemu so ta pleh navarili? A jo mislijo nekoč pod paro dat pa bo pleh služil lažjemu čiščenju??
Goran
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Slika
Logaško 17-ico so končno pobarvali. Manjka pa še kar nekaj detajlov, kot so npr. ploščice z oznako serije ter Jugoslovanskih železnic, šipe v strojevodski kabini, barva na tekalnih kolesih...

Slika
Se pa žal najdejo tudi take reči :( .
Aljaž
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Naši 625-ki so že pokradli del drogovja. :evil:
Slika
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ne manjkajo te štange že od vsega začetka?
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a cerarb »

leteči vlak napisal/-a:Vidim, da sta si "grosupeljska" in "litijska" zelo podobni. Zanima me kakšno funkcijo sta opravljale (sta vlekle potniške ali tovorne vagone?, na kakšne razdalje?, za koliko časa je zadostoval premog, glede na majhnost tenderja?)
Kakšna škoda in nesreča za litijsko, upam, da jo bodo kaj obnovili oz. očistili grafitov!
Lep pozdrav za lokomotivo 50:060 vem da je bila premikalka v premogovniku zagorje ob savi do leta 1987 potem so jo odstopili muzeju ta tip lokomotive je bil namenjen za lokalne potniške vlake znašle pa so se tudi v premikalnih službah lp
kurjač
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 456
Pridružen: 13.05.2006, 21:06
Kraj: kurilnica

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a kurjač »

leteči vlak napisal/-a:Slika
Logaško 17-ico so končno pobarvali. Manjka pa še kar nekaj detajlov, kot so npr. ploščice z oznako serije ter Jugoslovanskih železnic, šipe v strojevodski kabini, barva na tekalnih kolesih...

Slika
Se pa žal najdejo tudi take reči :( .
Glede na to, da so fantje financirali iz svojega žepa je lok. narejena vrhunsko. Je pa res najlažje na tem svetu gledati napake drugih. :mrgreen:
kurjač
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Gorchi napisal/-a:Eno vprašanje. Glede na to, da pri meni doma počasi iz medenine doma raste model 62-119 (ali -120, 121, še nisem čisto ziher) sem pri pregledovanju (pra)starih fotografij in onih s Tinetove strani opazil, da so pri obnovi lokomotive v Dobovi navarili dodaten pleh pred dimnico. Tega pleha lokomotiva še na poti iz Kidričevega v Dobovo ni mela, pa tudi na starejših fotografijah ne me zanima, čemu so ta pleh navarili? A jo mislijo nekoč pod paro dat pa bo pleh služil lažjemu čiščenju??
Nihče ne ve? Sicer pa je kar nekaj časa bila na dvorišču delavnice v Dobovi povsem zarjavela parna lokomotiva. Gre za isto lokomotivo?
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Ker sem slišal novice o pobarvanju logaške 17-086, sem prejšnjo nedeljo tudi sam šel v "inšpekcijo". No, bolje preveč slik kot premalo :) . Glede na "srebrne" čase so lokomotivo premaknili za kakšno dolžino proti Postojni. Tisti nekoliko moteči cigli so verjetno služili kot podstavek
Slika

Od zadaj:
Slika

Od spredaj:
Slika

Tablice:
Slika

Drogovje:
Slika

Na vodnem zalogovniku je nekaj :m2
Slika

Ja nič, potem pa samo pogled v "kuhinjo" od zunaj:
Slika
363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1420
Pridružen: 06.09.2006, 18:28

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a 363 »

Večer,6.10.2012:
Osrednja točka dogajanja je glavna železniška postaja v Mariboru. Tam so v četrtek opolnoči v skladu s sloganom EPK Zavrnimo skupaj! simbolično obrnili staro lokomotivo, ki stoji pred postajo. Uradni začetek projekta bo danes ob 15. uri pred železniško postajo, nato pa se bodo sodelujoči umetniki podali na preostalih osem lokacij v mestu.
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d ... 0605835039

Lp
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a Tono »

363 napisal/-a:Večer,6.10.2012:
Osrednja točka dogajanja je glavna železniška postaja v Mariboru. Tam so v četrtek opolnoči v skladu s sloganom EPK Zavrnimo skupaj! simbolično obrnili staro lokomotivo, ki stoji pred postajo. Uradni začetek projekta bo danes ob 15. uri pred železniško postajo, nato pa se bodo sodelujoči umetniki podali na preostalih osem lokacij v mestu.
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d ... 0605835039

Lp
Totalni kretenizem mariborskih kmetavzarskih politikantov in kvaziumetnikov ter razsipavanje denarja za prazen nič. Jutri bom šel nalašč pogledati, koliko škode jim je uspelo narediti na prvovrstnem muzejskem eksponatu. Glede na fotografijo se mi zdi, da so mašino dvignili kar za štange.

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Logaška 17-tka je pod streho.Nimam pa fotografije.
igor
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 11.01.2013, 19:45

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a igor »

Postojna

Slika
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Kaka dobra slika! Bravo!
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
Čufarca
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 02.11.2009, 15:56

Re: Muzejske dame na postajah

Odgovor Napisal/-a Čufarca »

Ima kdo mogoče fotografijo lokomotive, ki je počivala Novi Gorici, na parkirišču današnjega OBI-ja?

Slika

LP M
Odgovori