Človeška plat železnice...

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Uporabniški avatar
Misko
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 07.02.2008, 22:23

Človeška plat železnice...

Odgovor Napisal/-a Misko »

...je sicer nekoliko okoren prevod angleškega naslova "People - The Human Side of Railroading", ki sem dal svoji zbirki slik - nekoliko drugačnih, kot se običajno pojavljajo na tem forumu. Vlakov je malo, celo zelo malo, zato pa so v ospredju ljudje - železničarji in potniki. Navsezadnje pa, kaj pa bi bila železnica brez ljudi? Kup stoječega zarjavelega železja?

To ne pomeni, da mi železnica - to, kar običajno pojmujemo pod tem izrazom - lokomotive, vagoni, tiri, postaje itd. ni všeč; daleč od tega! Rad jo imam in rad jo slikam - čemu bi se sicer vozil po celi Sloveniji, ure in ure stal ob progah v vsakem času in vremenu, še najraje grdem, ali pa skakal po tirih med premikajočimi se vlaki. A vendarle, za mene so pri železnici ljudje tisto, kar šetej največ.

Zbirka je nastajala kar nekaj let in še nastaja - to je le delen prikaz posnetega materiala, ki sem ga sestavil zaradi nekega drugega namena in zato, kakor tudi zaradi mojih fotografskih prijateljev po svetu, so naslovi in teksti v angleščini. Prepričan sem, da to vseeno ne bo posebna ovira tudi za tiste, ki jim angleščina ni povsem blizu, kajti teksta je malo, navsezadnje pa so slike tiste, ki govore.

Mislim, da je prav, da te slike objavim tudi na tem železničarskem forumu, saj so navsezadnje posvečene železničarjem, še posebej tistim, ki jih običajni ljudje in potniki le redko vidijo - mehanikom, vzdrževalcem, premikačem na tovornih postajah, progovnim delvcem...

Zbirka je obsežna, okoli 500 slik, zato je tu le link do slik, ki so na mojem serverju. Brskanje najbrž ne bo povzročalo težav nikomur, vseeno pa (naj mi tisti, ki jim je to jasno ne zamerijo) - mrežasta ikonca levo od naslova vas vrne v meni z predoglednimi sličicami (teh je ponekod tudi 2 ali več strani), puščica navzgor vas vrne v glavni meni, s puščicami na desni pa se sprehajate naprej ali nazaj med slikami.

Mislim, da je bilo povedanega dovolj. Upam da vam bodo slike všeč. Najdete jih tu: http://www.mk-foto.com/RAILMEN/index.html

Miško
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Miško :)

lepo da si se odločil sodelovat na forumu, tvoje slike so pa itak nekaj posebnega :)
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Miško,

sem mislil, da ne bom nikoli dočakal... :mrgreen:

Super so, kaj naj drugega rečem. Nekaj tega sem sicer videl, ampak le malenkost v primerjavi z opusom, ki si ga predstavil... Uživam, kajti tudi zame so obrazi najpomembnejši.
LPB
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Fantastične slike! Poseben čar da črnobela tehnika.
Kapo dol!

:berr
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Vedno je lepo pogledat slike , ki združujejo delo na železnici in mojstra fotografije.
Hvala ,da deliš te užitke z nami in dobrodošel.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
kamerad
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 360
Pridružen: 27.03.2008, 19:16
Kraj: dežela cvička

Odgovor Napisal/-a kamerad »

Pohvalno Miško,le tako naprej!!! :wink:






LP
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Zares nekaj lepega.
BRAVO
LEP DAN
Igor
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

Prfektne slike sem si vzel čas in vse pregledal.


Tale mi je zanimiva, saj nisem vedel, da napise pišejo na roke.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

grega napisal/-a:Prfektne slike sem si vzel čas in vse pregledal.


Tale mi je zanimiva, saj nisem vedel, da napise pišejo na roke.
Ja nekatere tovorne vagone še pišejo ročno.

Drugale pa dobrodošel na forumu Miško
LP Anej
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Brižita »

Odlično. Hvala za link do pregledno urejene spletne strani s tvojimi slikami. Sem že na Flickr gledal pa tam nič novega ne objavljaš.

Fotografije so pa res nekaj posebnega in jih je užitek gledati še posebej tiste z delaci ali varilci. Eno varjenje tirov (ko so obnavljali potne prehode v Šiški v Ljubljani) sem ujel in poslikal tudi sam, so me sicer nekaj spraševali zakaj bom slikal jaz pa sem vprašal če lahko slikam in da slikam zase ker me pač te stvari zanimajo in sem imel potlej mir, kako pa je pri nesrečah, ker je takrat tam veliko raznega osebja in se lahko zgodi, da bi bil komu v napoto? Včasih je pa res, da je težko biti tam točno v tistem trenutku ali pa priti hitro, še posebej to velja za nesreče ali pa zvedeti kje se bo kaj delalo. Zanimivo je tudi kako ni videti, da bi zbujal pozornost tam navzočih delavcev ali pa ljudi na postaji, jih fotografiraš s teleobjektivom ali kar z običajnim 30mm ali 50mm? Kaj pa glede medija, uporabljaš digital in potem pretvarjaš v ČB ali uporabljaš ČB film in ga skeniraš?

Še enkrat vse pohvale za fotografije in hvala za odgovore.

L.P.
Miha
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Čeprav nisem pristaš črno-belih fotk, pa sem resnično užival v tvojih mojstrovinah. =D> =D>

To ne pomeni, da je tvoja zadnja objava, nikakor, razvajaj nas le tako naprej. Slika

Na fotkah me je mal šokiralo tole iztirjenje kinder jajčke. Glede na to, da je zadevo podokumentiral profesionalni fotograf, se mi skoraj zdi nemogoče, da se je to hotelo prikriti. Če prav razumem, se je to zgodilo leta 2004? Torej preden je se je ta forum sploh rodil.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nejc napisal/-a: Glede na to, da je zadevo podokumentiral profesionalni fotograf, se mi skoraj zdi nemogoče, da se je to hotelo prikriti...

Hudirja, že takrat te niso sproti obveščali? Slika


Sedaj mi je jasno, zakaj je bilo zamenjano toliko generalnih direktorjev. Slika



lp
Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Nejc napisal/-a: Na fotkah me je mal šokiralo tole iztirjenje kinder jajčke. Glede na to, da je zadevo podokumentiral profesionalni fotograf, se mi skoraj zdi nemogoče, da se je to hotelo prikriti. Če prav razumem, se je to zgodilo leta 2004? Torej preden je se je ta forum sploh rodil.
Ta je pa bosa... :roll: Hm, od kod ti sploh tako nora misel...???!
LPB
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Miško, enkraten prispevek. Slike ki jemljejo dih ...... =D>

Pokaži še kaj.[-o<

lp
Dolfe Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
andersley
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 993
Pridružen: 05.03.2008, 19:44
Kraj: Ptuj, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a andersley »

Misko, great to see you on the forum. I have seen most of the photographs before, but it is excellent to have them all on one website.

I recognise a few of the workers at Moste. :) .........but don't think I dare take pictures of people on London Underground. ;)

Super pictures, as always. Slika
Odgovori