Zagorje-velik kup pleha

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Odgovori
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Zagorje-velik kup pleha

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Res, da je Zagorje, kar na osmem mestu po številu potnikov, takoj za "Tuboljem" in pred Jesenicami ampak kaže da se bo spremenilo, saj čedalje več Trbovcev hodi na vlak v Zagorje,
vzrok je pomankanje parkarišča za jeklene konjičke, ki je čedalje večji problem tudi v Zagorju.
Vzdrževalci, ki hodijo ob sedmih na šiht majo malo sreče, saj ob pol osmih pridejo iz Ljubljane iz nočne delavci na železnici in lahko avte postavijo v tiste nastale luknje.

Moja prigoda: iskal sem parkirišče, a ga ni bilo, tudi zaradi nekaterih, ki parkirajo, kot bi metali drva.
Parkiral sem cca. 1 km daleč tam kjer delam.
Šel bi na redni linijski avtubus, ki vozi cel dan na pol ure, a sem bil predtem v hribih, kjer še od daleč niso videli avtubusa.

Zato pa zgleda v Zagorju ob 10 h dopoldne v okolici postaje.

Slika

Slika

Slika

Slika

Dostop do nakladalne rampe.

Slika

Še dobro, da se zavedajo pomena tega znaka.

Slika

Na nakladalni rampi, kjer parkat na mesec nalagajo les, takrat je tukaj zaprto z viličarjem, ki ga pripelje po popoldanski smeni, ker samo štrik ne nuca nič.
Kultura ljudi pač.

Slika

Pogled še nazaj za postajnim poslopjem, kjer se vidi, da nekateri ne znajo parkirat, sploh je zanimiv zeleni avto.

Slika
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Zagorje-velik kup pleha

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Kolk pa traja vožnja Zagorje-LJ z:
-vlakom?
-avtom?
-busom?

Drugače pa se zadnje čase povečuje problem s parkiranjem na dosti postajah.
...
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Zagorje-velik kup pleha

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dino S napisal/-a:Kolk pa traja vožnja Zagorje-LJ z:
-vlakom?
-avtom?
-busom?


Drugače pa se zadnje čase povečuje problem s parkiranjem na dosti postajah.
Z vlakom -45-50 minut

Z avtobusom-neskončno ,ker ga ni ( če sem prav obveščen )

Z avtom- se da v 38 minutah. :lol:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Zagorje-velik kup pleha

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

cokla napisal/-a:
Z avtom- se da v 38 minutah. :lol:
Pogoj, da imaš zagotovljeno parkirišče v Ljubljani. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Zagorje-velik kup pleha

Odgovor Napisal/-a grega »

Se mi zdi, da se tale problem pojavlja na večini postaj. Na Ponikvi je recimo zelo zanimiva zadeva. Pred remontom Ponikva - Dolga Gora je bil cca. 100m od postaje veliko parkirišče od remonta dalje pa ga je več kot polovica zasedenega (seveda tisti del ki je bližje postaji #-o ) - ograjenega z rdečo gradbeno mrežo, notri pa par kupov peska, nekaj kontejnerjev in ostalega gradbenega materiala.
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Zagorje-velik kup pleha

Odgovor Napisal/-a Cepi »

cokla napisal/-a:
Z vlakom -45-50 minut

Z avtobusom-neskončno ,ker ga ni ( če sem prav obveščen )

Z avtom- se da v 38 minutah. :lol:
Vlaki bi morali biti po voznem redu z gumolko v 45 minutah, s simensom pa v 44 minutah. Potovalna hitrost je 1 km/min

Z avtobusom, konkretno od te točke se ne dá. Do te točke vozi lokalni avtobus na relaciji žel. postaja Zagorje, avtobusna postaja Zagorje - Kisovec - Izlake - (Medijske toplice) Orehovica (podklanec - Trojanski).

Iz avtobusne postaje pa vozi avtobus po dveh relacijah.
Prva relacija je čez Trojen in po stari cesti v Ljubljano čez Črnuče.
Druga relacija je čez Moravče-Domžale-Šentjakob v Ljubljano.
Bila je še trejta varianta je pa iz Trbovelj čez hrib v Zagoreje na avtobusno in nato po savski magistralki čez Ljubljano naprej proti Kranju, Bledu do Bohinja (Ukanc).

Iz Ljubljane je pa možno priti v Zagorje tudi po savski magistralki, obratno ni možno. Ta še najbližje železniške postaje ustavlja.

Vozi pa dobro uro sploh tisti, ki gre čez Moravče, ker je baje cenejši od lokalnega prevoznika, tako da je kar dobro zaseden.

@cokla, to je pa zelo odvisno, kje greš. Čez Trojane po avtocesti je hitro sam je treba prej čez tri kraje, kjer je omejitev 50km/h, potem pa Trojanske ride pa še tunel, pol si pa že na avtocesti. Lahko pa na Izlakiah kreneš na levo in greš čez Moravče in šele na Krtini na avtocesto.

Druga varianta je za Savo, kjer se dá tudi hitro peljati, če ne zapelješ v Savo, oz. pri Hotiču fališ kako rajdo.
grega napisal/-a:Se mi zdi, da se tale problem pojavlja na večini postaj.
Ja, ampak veliko postaj nima niti polovico toliko možnosti za parkiranje.

Na posnetku sem označil kje vse se dá parkirat in tam je bilo povsod parkirano.

Slika
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Zagorje-velik kup pleha

Odgovor Napisal/-a grega »

grega napisal/-a:Se mi zdi, da se tale problem pojavlja na večini postaj. Na Ponikvi je recimo zelo zanimiva zadeva. Pred remontom Ponikva - Dolga Gora je bil cca. 100m od postaje veliko parkirišče od remonta dalje pa ga je več kot polovica zasedenega (seveda tisti del ki je bližje postaji #-o ) - ograjenega z rdečo gradbeno mrežo, notri pa par kupov peska, nekaj kontejnerjev in ostalega gradbenega materiala.

Če sem takrat kritiziral moram sedaj pohvalit, da so tisto površino povrnili v parkirni prostor =D> =D>
Odgovori