@leteči vlak - fotografije

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a mkx »

leteči vlak napisal/-a: Slika
813/814-037, vlak LP 3854 Maribor—Murska Sobota.
Zakaj pa je grafit na oddaljenem koncu prikolice na fotografiji zabluran?
LP, Metod
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

@Laurus97, hvala!
Ko bi bilo več "letečih vlakov"
Železniška fotografija na Slovenskem še zdaleč ni zamrla. Tako rekoč na dnevni ravni nastaja veliko število fotografij z vseh koncev Slovenije, a jih večina ne najde poti na spletno mesto Vlaki.info. Iz meni še dandanes ne povsem jasnega razloga se je dobršen del nekdaj aktivnih članov foruma preselil na druga socialna omrežja, kjer vztrajno vneto deli svoja mnenja, foto & video vsebine itd.
le tako naprej, no včasih me pa moti kakšna malo preveč "obdelana" slika. Sem pač pristaš naravnih barv in kontarstov.
Hvala. Vsak ima svoj pogled na fotografijo. Jaz se (trenutno) počutim domače v takšnih razmerah, kakršne prezentiram v javnosti.
Zakaj pa je grafit na oddaljenem koncu prikolice na fotografiji zabluran?
Stvar osebne odločitve. Pred časom sem sklenil, da pografitanih vozil ne bom več objavljal v javnosti. Ker pa je SŽ Fiata nulte podserije sila težko ujeti brez packarij, sem tokrat naredil neke vrste izjemo. Jasno se vidi, da je pod blurom grafit, a hkrati ne želim delati nikakršne "reklame" njegovemu avtorju.
Aljaž
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a mkx »

leteči vlak napisal/-a:
Zakaj pa je grafit na oddaljenem koncu prikolice na fotografiji zabluran?
Stvar osebne odločitve. Pred časom sem sklenil, da pografitanih vozil ne bom več objavljal v javnosti. Ker pa je SŽ Fiata nulte podserije sila težko ujeti brez packarij, sem tokrat naredil neke vrste izjemo. Jasno se vidi, da je pod blurom grafit, a hkrati ne želim delati nikakršne "reklame" njegovemu avtorju.
Odločitev, ki jo spoštujem in pozdravljam! =D>
LP, Metod
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a grega »

leteči vlak napisal/-a:@Laurus97, hvala!
Ko bi bilo več "letečih vlakov"
Železniška fotografija na Slovenskem še zdaleč ni zamrla. Tako rekoč na dnevni ravni nastaja veliko število fotografij z vseh koncev Slovenije, a jih večina ne najde poti na spletno mesto Vlaki.info. Iz meni še dandanes ne povsem jasnega razloga se je dobršen del nekdaj aktivnih članov foruma preselil na druga socialna omrežja, kjer vztrajno vneto deli svoja mnenja, foto & video vsebine itd.
....
Pa vlaki.info sploh ni edini forum/portal, ki počasi korak za korakom izgublja člane in prispevke :( Kar malo žalosten trend.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a cokla »

grega napisal/-a: Železniška fotografija na Slovenskem še zdaleč ni zamrla. Tako rekoč na dnevni ravni nastaja veliko število fotografij z vseh koncev Slovenije, a jih večina ne najde poti na spletno mesto Vlaki.info. Iz meni še dandanes ne povsem jasnega razloga se je dobršen del nekdaj aktivnih članov foruma preselil na druga socialna omrežja, kjer vztrajno vneto deli svoja mnenja, foto & video vsebine itd.
....

Se sprašuješ zakaj? Ker je na forumu vse več "prepametnih" debat in (nenazadnje) članov, ki "dušijo" vlaki.info z vnedoglednimi premlevanji vedno ena in istih zadev ter prepričevanji v stilu - "pojma nimaš jaz vem več".


Eto...zato. Lep pozdrav in veliko užitka v nadaljevanju zgornjega trenda.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4284
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

leteči vlak napisal/-a: Tako rekoč na dnevni ravni nastaja veliko število fotografij z vseh koncev Slovenije, a jih večina ne najde poti na spletno mesto Vlaki.info. Iz meni še dandanes ne povsem jasnega razloga se je dobršen del nekdaj aktivnih članov foruma preselil na druga socialna omrežja, kjer vztrajno vneto deli svoja mnenja, foto & video vsebine itd.
.
Razlog tiči v tem, ker je na facebooku vse enostavnejše. Slikaš in objaviš direktno, "všečkaš", deliš, pokomenitraš, kar z aplikacijo na telefonu. Kaj drugega pač ne more biti. Če pogledaš razne skupine je tam še več praznih odgovorov v smislu. Ja ljubim ovo lokomotivo pa nekaj srčkov zraven. Ali pa eden izmed zadnjih mnenj, zakaj desiro od LJ do MB, gomulka bi bila boljša, ker je tresenje bolj pomirjujoče od "mjavkanja", potem pa kimanje nekaterih ja, drugih ne..pa tak naprej. In potem se začne debata mladi vs. stari, pa je živžav. In tako naprej... Za FB debate, ki povsem zadovoljujejo in, če jo hočeš, jo ignoriraš, tukaj pač ne moreš.
Si bo pač treba priznati, da se je FB potihoma prikradel v naš vsakdan ker je enostaven, so vsi tam, lahko si ustvariš svoj krog ljudi, težav s slikami ni... In, ker vlaki.info pač en mali forum, ga FB zlahka povozi...
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a grega »

Par let nazaj ni minil mesec, da ne bi sel kdo na na dopust v Banovce ali vsaj dobil kdo opozorilo... ;) Zdaj pa je obcasno vse skupaj zepodobno komentiranju na rtv.jevi strani recimo.

Glede fb.ja pa se mi bolj zdi, da ga e zacela aktivno uporabljati generacija plus cca 35 let, medtem ko pri manjsih ze lep cas ni vec med najbolj popularnimi in obiskanimi soc. omrezji.
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

@mkx, hvala za podporo :D .

Hvala tudi vsem ostalim za mnenja o sodobnem udejstvovanju skupnosti ljubiteljev železnic na spletnih forumih in drugih družabnih omrežjih. Sem hotel že kak dan prej napisati svoje videnje, a sem se vselej ustavil. Nima smisla. Meni osebno forumi z železniško tematiko, ne ozirajoč se na recentni potek dogodkov in splošne smernice, še naprej predstavljajo nekaj več kot denimo klasična Facebook skupina. Z vsem spoštovanjem do tovrstnih združenj na Facebooku, kar nekaj le-teh aktivno spremljam in sodelujem. Z dnevno svežimi fotografijami, doslednim redom in disciplino so ustvarili pohvale vredno virtualno okolje. A ne glede na vse ves čas pogledujem nazaj proti forumom. Imajo več kot desetletje dolgo zgodovino/tradicijo, okvirje navdušenja nad železnico so razširili v vse možne sfere. Ustvarjen je bil pravcati arhiv informacij, znanja ipd. In zaradi tega se jim ne mislim tako zlahka odreči in podpisati brezpogojno kapitulacijo.

Vračam se k prvobiti teme. Tri "pozabljene" fotografije preteklih pohajanj ob železnici.

SŽ 644-020 v Novi Gorici.
Slika

ÖBB 1216 141 izvoz iz Divače proti Pivki.
Slika

ELL 193 286, v najemu pri LTE, uvoz v Pivko.
Slika
Aljaž
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Praproče pri Grosupljem, v aprilu 2018.

SŽ 713/715-119, vlak LP 3213 Ljubljana—Rosalnice.
Slika

SŽ 713/715-121, vlak LP 3297 Ljubljana—Ivančna Gorica.
Slika

SŽ 713/715-121, vlak LP 3296 Ivančna Gorica—Ljubljana.
Slika
Aljaž
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

18. 4. 2018

SŽ 661-032, nabiralnik s kočevske proge. Fotografiran na Rebri pri Škofljici.
Slika

SŽ 713/715-119, vlak LP 3216 Novo mesto Kandija—Ljubljana. Fotografiran v Prapročah pri Grosupljem.
Slika

SŽ 713/715-107, vlak RG 609 Ljubljana—Novo mesto. Fotografiran na Gatini.
Slika
Aljaž
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 10.06.2018, 22:37
Kraj: na Goriškem

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a MatejP »

=D>
Pa lep pozdrav
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Matej, hvala lepa :D !

September 2018

SŽ 713/715-112, vlak LP 3209 Ljubljana—Črnomelj. Fotografirano v Žalni.
Slika

SŽ 713/715-122, vlak LP 3297 Ljubljana—Ivančna Gorica. Fotografirano v Prapročah pri Grosupljem.
Slika

SŽ 312-125/126 + 312-007/008, vlak LP 2751 Divača—Ljubljana. Fotografirano v Pivki.
Slika

SŽ 541-002 "Innofreight", tovorni vlak iz Kopra. Fotografirano v Pivki.
Slika

SŽ 312-001/002 "Foksi", garnitura lokalnega vlaka med Ilirsko Bistrico, Pivko in Postojno. Fotografirano v Pivki.
Slika
Aljaž
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Lepe fotografije. Predvsem pa je lepo videti očiščene lokomotive in garniture brez grafitov.
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 10.06.2018, 22:37
Kraj: na Goriškem

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a MatejP »

Se strinjam,
slike pa kot vedno ... ... kapo dol =D> :thumbupr
Pa lep pozdrav
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: @leteči vlak - fotografije

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Najlepša hvala obema :D !

Muzejski vlak št. 15007, Ljubljana-Grosuplje. Reber pri Škofljici, 22. 12. 2018.
Slika

Muzejski vlak št. 15009, Ljubljana-Grosuplje. Razdrto (Šmarje-Sap), 23. 12. 2018.
Slika
Aljaž
Odgovori