Vandalizem v železniškem muzeju

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Odgovori
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tole je pa čisto brez primere! Sicer se ne čudim, saj muzej praktično nima nikakršnega pametnega varovanja, trava nepokošena, ograje na določenih mestih ni, na odprtem delu se lahko človek sprehaja brez plačila vstopnine... Še pred kakim letom je bila stara livarna kolikor toliko v redu, 25. julija pa sva s Tinetom videla odprta vrata, verjetno je bilo celo 2x vlomljeno... Ampak vandalizem se ne konča na odprtem delu, nadaljuje se tudi v rotundi. Uživajte :mad1

Slika
SŽ 71-012 brez ploščic - na vratih dimnice in na boku

Slika
SŽ 71-012 na boku

Slika
Tudi SŽ 03-002 ni bilo prizanešeno

Slika
Na desnem boku tenderja

Slika
In na levem boku!

Gospodična v muzeju nama je povedala, da menda na vsakih 14 dni nekaj izgine! Nova ideja za potencialni zaslužek v muzeju: prodaja replik teh ploščic za zmerno ceno. Mogoče bi tako nehali krast ploščice z lokomotiv. Upam samo, da ne bodo začele zginevati še kake lanterne, manometri itd.
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Kot je že Goran napisal te kar zmrazi in po glavi začnejo rojiti take misli :guns :hang :kij ko vidiš kaj posamezniki delajo. Zagotovo to niso nepoznavalci železniških vozil ampak "ljubitelji", za katere jaz mislim, da bi bilo bolje, da se ne bi nikoli rodili.

Moj predlog SŽ muzeju je: pod nujno prepovedati vstop v rotundo z raznoraznimi nahrbtniki in torbami. Žal bo to za fotografe morda moteče, saj ne bodo imeli pri sebi vse fotoopreme. Te nahrbtnike oz. torbe bi se lahko pustilo na blagajni muzeja. Jaz sem svojo torbo tisti dan odložil na klopco v muzeju, saj me je dejansko bolj motila kot pa koristila med slikanjem.

MMG v eni drugi temi je bilo vprašano koliko ljudi obišče na dan muzej, tisto soboto nebi potreboval za preštet obiskovalce niti vseh prstov ene roke, no midva sva bila not skorajda cel dan, pa nisva nič šravfala ampak samo škljocala.
Tine
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Pa to ni res. :evil:
363.007

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

joj , vlomljeno #-o :cry:

kaj pa varnost je slabo :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

slabo slabo varnost in alarm !!! :shock: :shock: :evil: :evil:

lp,miro
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

To pomeni, da te ploščice na lokomotivah v rotundi zginevajo v tistem času ko je muzej odprt za obiskovalce (ali se najde tudi kakšen, ki vlomi recimo sredi noči...)?

Se strinjam s Tinetom glede puščanja nahrbtnikov in drugih torbic pri vhodu, ampak vseeno se bo našel kdo, ki si bo npr. tablico zatlačil za hlače ipd.
Še nekaj: Goran je omenil pontencialni zaslužek muzeja s prodajo replik tablic. Bi se to sploh splačalo, saj tistim kradljivcem verjetno te ne bi ravno dišale?

Ko sem bil nazadnje v muzeju me je zelo presenetilo (in seveda zmotilo), da so lahko obiskovalci povsem brez problema plezali po lokomotivah (tu mislim ogled kabine). In seveda en vodič ne more nadzirati celotne skupine (če skupina šteje recimo 20 ljudi..).
Aljaž
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dejansko se "pobiranje tablic" dogaja čez dan, ko je muzej odprt. V samo rotundo še niso vlomili, opaziti pa je bilo mogoče, da so po novem zaprta vrata, vrata v delavnico pa z žabico zaklenjena tako da razni "pobegi" kar tako niso mogoči. Zato mora gospodična sedaj vsake pol ure naokoli po rotundi ampak resnici na ljubo, ne predstavljam si, kako bi zgledalo, če bi ugotovila, da je ploščica zmanjkala, imela pa bi kakega robavsa med obiskovalci. Po malem se kar bojim za njeno zdravje...

Puščanje nahrbtnikov pri blagajni - zakaj pa ne. Tud sam sem imel svoje torbe po malem poln kufer samo spomnil pa se nisem, da bi jo pustil v vratarnici.
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

leteči vlak napisal/-a:
Ko sem bil nazadnje v muzeju me je zelo presenetilo (in seveda zmotilo), da so lahko obiskovalci povsem brez problema plezali po lokomotivah (tu mislim ogled kabine). In seveda en vodič ne more nadzirati celotne skupine (če skupina šteje recimo 20 ljudi..).
Jaz sodim med tiste ekstreme, ki se zelo rad poda tudi tam kjer se ne vidi vsega iz tal. Do sedaj še nisem delal škode, mislim pa da je včasih zanimivo videti tudi kaj iz kabine, od spodaj ali pa morda celo iz kakšne višje perspektive. Seveda je potrebno imeti neko mero samocenzure. Nikoli se ne podam nekam, kar mi nekdo ne dovoli. Povzpetje v kabine lokomotiv v muzeju pa so mi dosedaj dovolili že trije (zaposleni v muzeju).

Marsikomu pa pride zelo prav tak posnetek, saj so namreč zelo redki le ti in jih modelarji krvavo potrebujejo.

Replike tablic pa ne stanejo tako veliko, kolikor prav vem je to zelo majhna dvomestna številka, samo dogovorit se je treba :!:
Tine
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

@Tine, s tem nisem mislil nas, železniških ljubiteljev, ki si želimo podrobneje ogledati vsako lokomotivo. Ampak se v muzeju najdejo tudi taki, ki jim je bolj malo mar za železnico in gredo v kabino samo zato, da bodo lahko doma rekli "jaz sem bil pa v ta velki lokomotivi notr" ali pa kakšni otroci (ne vsi, da se razumemo), ko morajo potipat, zavrtet vsak inštrument, ročico.
Aljaž
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Verjetno se bo kaj zanimivega na ebay ali bolhi znašlo... včasih najdeš kaj celo na naših bolšjakih
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3867
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Če najdem jaz, ga bom po prstih, ne dobesedno ampak v prenesenem pomenu. Upam da razumete kaj sem s tem mislil.

Bom šel še korak dlje, za koristne informacije ki bi pripeljale na sled temu (tem) vandalom ponujam 50€ nagrade iz svojega žepa :!:
Tine
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Prav lepo si je v muzeju ogledati lokomotive, sploh glede na to, da se da prosto priti tudi v kabino. Najstarejša 718 ima še zraven postavljene lesene stopnice, da se lažje zleze gor. Običajni obiskovalec s tem niti ne naredi kakšne škode. Če bo šlo pa tako naprej, si jih bo pa najbrž treba ogledovat od daleč, izza ograje ali pa skozi steklo.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a totimato »

leteči vlak napisal/-a:
Ko sem bil nazadnje v muzeju me je zelo presenetilo (in seveda zmotilo), da so lahko obiskovalci povsem brez problema plezali po lokomotivah (tu mislim ogled kabine). In seveda en vodič ne more nadzirati celotne skupine (če skupina šteje recimo 20 ljudi..).
Imel sem občutek, da to dovoljujejo. Ko smo bili mi trije v muzeju, smo lokomotive samo gledali. Vodič nam je sam rekel, da lahko gremo v kabino. S sinom sva res na nekaj lokomotiv splezala, medtem, ko moje žene takšne svari ne tangirajo najbolj.

Res škoda, da se v muzeju dogajajo takšne kraje... :( :cry:

Lep pozdrav!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Re: Vandalizem v železniškem muzeju

Odgovor Napisal/-a parna »

Tako izgledajo vagoni . Sam sem muzej velikokrat obiskal ,najbolj me je čudilo,da ni bilo nobenega vodstva. Vstopnice je pobiral študent. Najbolj me je veselilo,da je bil stariata zraven,saj je delal na takih lokomotivah. Ko smo prišli do serije 03 so se mu zarosile oči,saj je delal na takšni lokomotivi. Zelo zanimivo je bilo in sem zelo ponosen na starega ata,saj če ne bi bilo njega nikdar ne bi plaval po teh vodah. Starši in stara mama pa smo veselo poslušali njegove zgodbe.
Žalostno je videti,da lahko nekdo tako izraža svoje mnenje, če nekoga železnica ne zanima železnica, naj ne hodi v ŽM,in pusti veselje tistim ,ki jih to zanima.Vandale pa čimprej na policijo,ali pa 1000 ur javnega dela ,prostovoljno ali pa v "rest". :twisted:

Moje slike z ŽM:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tovorni vagoni čakajo boljše čase,verjetno jih ne bodo dočakali ,saj ji uničujejo vandali in čas. Zunanjost muzeja je bolj spominjala na "odpad" kot na muzej. Verjetno to ne pritegne obiskovalcev .

Serija JDŽ 103

Slika

Lp.
Odgovori