Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Tu lahko vidite trenutno najbolj umazano lokomotivo v Sloveniji. Mislim, da to presega vse meje saj bolj umazane lokomotive še nisem videl in niti ne manjka veliko da bo počasi v takem stanju kot srbske Španke. Ali bojo to še sploh kdaj oprali ali jo bo umazanija razžrla. Žalostno pa je, da 644-004 ne zaostaja veliko.

Slika

Slika

Slika
LP

Slika
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a grega »

Dans zvečer so napovedane padavine tko, da ........ :twisted:
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Bolje ,da je ne vidijo Angleži... :roll:
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Mene pa strašno zanima, kje je fotografirana ta Španka....nikakor ne morem ugotoviti za katero lokacijo gre....
Hvala v imenu mojega firbca! :D
Uporabniški avatar
PEČAN
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 163
Pridružen: 18.08.2007, 21:39
Kraj: Soški koridor

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a PEČAN »

Tomaž97 napisal/-a:Bolje ,da je ne vidijo Angleži... :roll:
Nič boljša ni 644-016. Trenutno vozi na avtovlaku Most na Soči-Boh. Bistrica, ja Angleški turisti pa jo občodujejo in se čudijo tej naši slovenski malomarnosti. Da o gorečih sajah iz izušnega sistema, ki med vožnjo padajo po naloženih avtomobilih ne govorim-sramota in res me je sram voziti jo :oops: :oops: :oops:
LP
Jimmy
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Dirigent napisal/-a:Mene pa strašno zanima, kje je fotografirana ta Španka....nikakor ne morem ugotoviti za katero lokacijo gre....
Hvala v imenu mojega firbca! :D
Po moje je Dravograd, španka pa prihaja iz Otiškega vrha?
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Slikano je na postaji Prevalje.
LP

Slika
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Samo tale vsaj ne smrdi kot 644-004, ki je imela bliznje srecanje z jelenom in je klub temu, da je bila oprana nekje zgleda ostal en kos divjacine :lol: :lol: :lol:
Nejc

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Mislim da bi se za naslov najbolj umazane lokomotive lahko potegovala tudi Brižita 032. #-o
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Take stare gare kot so španke ni zaželjeno često prati.Ker imam občutek da jih samo še umazanija in rja drži skupaj. :lol:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nurmi napisal/-a:Take stare gare kot so španke ni zaželjeno često prati.Ker imam občutek da jih samo še umazanija in rja drži skupaj. :lol:
Skozi okno poglej. Na dvorišču boš videl svoje ..... Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Evo sem pogledal. ](*,) spet Španka 016 na avtovlaku :lol:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nurmi napisal/-a:Take stare gare kot so španke ni zaželjeno često prati.Ker imam občutek da jih samo še umazanija in rja drži skupaj. :lol:
Nurmi napisal/-a:Evo sem pogledal. ](*,) spet Španka 016 na avtovlaku :lol:
Glej, Nurmi, dokler pljuvaš po svojem delovnem okolju, delovnim rekvizitom, da ne rečem orodju, mi je skorajda povsem vseeno.
Ko pa začneš šimfati moje igrače, s katerimi sem si dolgoletno služil kruh, pa postane stvar resna. Če ima kdo pravico zmerjati katerokoli lokomotivo za "jajca, kanto, gare, ....." potem jo ima izključno nekdo, ki dela na njej. Torej, strojevodja. Ampak, tá jo zmerja le tisti trenutek, ko mu nagaja in ji je že naslednji hip ko potegne, odpuščeno.
Vsaka lokomotiva pa karšna koli je že, naj si bo to Jenbach 731, Meh, .... pa tja do Helge 541, je v strojevodjevih očeh skorajda živa stvar z dušo. In o njih lahko sodi le tisti, kateri z njimi dela. Mnenje opazovalca, ki od daleč opazuje te stroje, cedi sline in pljuva svojo usodo, ker mu ni bilo dano, da bi sam delal s takšnimi stroji, je brez vezno, ne tolerantno in ne strokovno. Da ne zapišem, foušljivo.
Torej, užgi z vsemi kanoni po svoji pisarni, stolu, hebelnih na postavljalnem bloku, ILTIS-u, ambulantnih ključavnicah, ... itd. Naše lokomotive pa za Božjo voljo, pusti že enkrat pri miru.

K svojim, zame neumestnim pripombam o vrednotenju lokomotiv, lahko prilepiš celo gajbo smeškov, pa ne bo nič zaleglo. Preprosto zato, ker te v vseh tvojih postih beremo in jemljemo zelo resno. Skratka, si resen človek in ga ni smeška, ki bi omehčal tvoje zapisane izjave.

@1612-001 se je ne dolgo tega spotaknil ob tvoja "poznavalska mnenja" in zahteval si ne vem kakšno opravičilo. Tudi tokrat ga ne dobiš, pa če se koli usujejo dol iz Mangrta. :wink:

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dolfe napisal/-a:
Nurmi napisal/-a:Take stare gare kot so španke ni zaželjeno često prati.Ker imam občutek da jih samo še umazanija in rja drži skupaj. :lol:
Nurmi napisal/-a:Evo sem pogledal. ](*,) spet Španka 016 na avtovlaku :lol:
Glej, Nurmi, dokler pljuvaš po svojem delovnem okolju, delovnim rekvizitom, da ne rečem orodju, mi je skorajda povsem vseeno.
Ko pa začneš šimfati moje igrače, s katerimi sem si dolgoletno služil kruh, pa postane stvar resna. Če ima kdo pravico zmerjati katerokoli lokomotivo za "jajca, kanto, gare, ....." potem jo ima izključno nekdo, ki dela na njej. Torej, strojevodja. Ampak, tá jo zmerja le tisti trenutek, ko mu nagaja in ji je že naslednji hip ko potegne, odpuščeno.
Vsaka lokomotiva pa karšna koli je že, naj si bo to Jenbach 731, Meh, .... pa tja do Helge 541, je v strojevodjevih očeh skorajda živa stvar z dušo. In o njih lahko sodi le tisti, kateri z njimi dela. Mnenje opazovalca, ki od daleč opazuje te stroje, cedi sline in pljuva svojo usodo, ker mu ni bilo dano, da bi sam delal s takšnimi stroji, je brez vezno, ne tolerantno in ne strokovno. Da ne zapišem, foušljivo.
Torej, užgi z vsemi kanoni po svoji pisarni, stolu, hebelnih na postavljalnem bloku, ILTIS-u, ambulantnih ključavnicah, ... itd. Naše lokomotive pa za Božjo voljo, pusti že enkrat pri miru.

K svojim, zame neumestnim pripombam o vrednotenju lokomotiv, lahko prilepiš celo gajbo smeškov, pa ne bo nič zaleglo. Preprosto zato, ker te v vseh tvojih postih beremo in jemljemo zelo resno. Skratka, si resen človek in ga ni smeška, ki bi omehčal tvoje zapisane izjave.

@1612-001 se je ne dolgo tega spotaknil ob tvoja "poznavalska mnenja" in zahteval si ne vem kakšno opravičilo. Tudi tokrat ga ne dobiš, pa če se koli usujejo dol iz Mangrta. :wink:

lp
Dolfe

Pod tole pa dam podpis....lokomotiva ima dušo; pa kakršnakoli že je.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Najbolj umazana lokomotiva v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Dolfe!
Psssssst med nama,saj jih vozim,že 20 let,ne služim si pa kruha z njo,to je pa res (zaenkrat).Ampak Španka je še zmeraj .......... :)o~~
Sline pocedim pa samo še ob polni mizi pršuta,pa miss Aprila v Playboy-u.
Se ti pa opravičujem,če sem te kot strojevodjo užalil.
Iltis,promet,stole....pa ne morem niti hvaliti niti pljuvati,ker mi ne pomenijo NIČ.
Preveč se družim s strojevodjami,ker konstantno kolnejo čez mašine,pa se je še mene nalezlo.(brez smeška)



Ps Cokla: Duša 644-016 je konstantno brez olja (tudi brez smeška)
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Odgovori