Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a jurij »

Tako kot na olimpijskih igrah in pa svetovnih prvenstvih, smo tudi na svetovnem prvenstvu žerjavistk podelili posebne medalje in priznanja. :oops: :oops: :oops:

Slika

Slika

Slika
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a jurij »

Tono napisal/-a:Majstra na levi mislim :) Onega s pivom :)
Ja Tono, sem bil skoraj zanesljivo prepričan katerega majstra si imel v mislih. :lol:

Nekaj mešanice Zlatoroga in Uniona mi je zelo pomagalo, da pozneje nisem imel treme na tiskovni konferenci in pa pri podelitvi medalj in nagrad najbolšim žerjavistkam na svetu. :oops: :oops: :oops:

Slika

Slika

Slika
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a jurij »

Tomy napisal/-a:A hladilnik pa ni bil LIEBHER, da bi bilo v stilu? :mrgreen:

Lep dan
Tomaž
No ja Tomaž, Najbolj pomembno je da je bila v hladilniku dobra roba, pri tem pa ni nujno da bi bilo vse v stilu LIEBHERR, res pa je da je LIEBHERR bil generalni partner prvega uradnega ženskega svetovnega prvenstva v Prosečki vasi, tako kot je to že vrsto let na vseh ostalih podobnih tekmovanjih po Evropi. :wink:

Prva svetovna prvakinja v zgodovini tekmovanj z žerjavi je postala Američanka Erika Eiffel iz San Franciska, z zmago na tem svetovnem prvenstvu v Prosečki vasi pa si je Američanka zagotovila tudi nastop na velikem Finalu Profesionalnih žerjavistov, katero bo prihodnje leto v Nemčiji. =D> =D> =D>

Imena krajev v katerih so se letos odvijala tekmovanja žerjavistov in pa imena Finalistov so že objavljena na uradni Liebherrjevi spletni strani. Tukaj:
:arrow: http://www.liebherr.com/CC/de-DE/region-(europe/66237.wfw/measure-metric/tab-116573
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a Tomy »

jurij napisal/-a:No ja Tomaž, Najbolj pomembno je da je bila v hladilniku dobra roba,
Se popolnoma strinjam s teboj.

Drugače pa je bilo tole dobro speljano. Bravo! =D> =D>

Lep dan
Tomaž
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a jurij »

Tomy napisal/-a:
jurij napisal/-a:No ja Tomaž, Najbolj pomembno je da je bila v hladilniku dobra roba,
Se popolnoma strinjam s teboj.

Drugače pa je bilo tole dobro speljano. Bravo! =D> =D>

Lep dan
Tomaž
Seveda je bilo dobro speljano, in tudi predstavniki iz Amerike in ostalih držav so bili nad organizacijo prvega ženskega svetovnega prvenstva zelo pozitivno presenečeni. :lol:

Na prvi pogled je res zgledalo bolj preprosto, v resnici pa je prireditev bila organizirana v nulo, brez najmanjše napake, in to na veliko višji ravni kot smo tega vajeni na podobnih tekmovanjih v tujini. :wink:

Za primerjavo moram povedati, da sem osebno dolga leta bil eden nauspešnejših žerjavistov na tekmovanjih po Evropi, in ko sem jaz stal na najvišji stopnički v Avstriji ali Nemčiji sploh niso imeli izobešene Slovenske zastave, prav tako pa nikoli ni bila odigrana Slovenska himna, lansko leto na evropskem finalu v Švici pa je celo piva zmanjkalo. :(

Pri nas v Sloveniji in pa pri meni doma v Prosečki vasi si jaz kot vodja organizacije tako velike prireditve ne morem dovoliti niti najmanjše napake, kaj šele da bi si dovolil takšne stvari kot sem jih navedel v prejšnjem odstavku. [-X

Torej, pri nas je piva in pa ostale pijače ostalo viška skoraj pol tovornjaka, in škoda da Tono z svojo kompanijo ni prišel. :berr

Prav tako se je po otvoritvenem govoru slišala Slovenska himna, na koncu pa je bila odigrana še Ameriška himna v čast zmagovalki prvega ženskega svetovnega prvenstva Eriki Eiffel iz ZDA, na podelitvi pa so visele tudi ustrezne državne zastave tekmovalkam na stopničkah. =D>

Slika
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Čestitke =D> =D> =D> k dogodku samemu kot takemu, pa uspešni organizaciji...

...ima pa zmagovalka na nek način simboličen priimek - Eiffel :)

LP

Jože
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a Tono »

Majster, drugič moraš pravočasno povaniti gledalce! :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4116
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a mkx »

Še eno medijsko pokrivanje Jurija in njegovega žerjava je bilo danes v Nedelu.
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a Tono »

Prebral, Jutrij postaja medijska zvezda!
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a jurij »

mkx napisal/-a:Še eno medijsko pokrivanje Jurija in njegovega žerjava je bilo danes v Nedelu.
Ah ti novinarji, kaj zdaj še v nedeljo nimajo miru. :mrgreen:

@Barbarpapa1, Hvala za čestitke, res je da ima zmagovalka nekakšen simboličen priimek - Eiffel, kaj v resnici pomeni ne vemo, zanimiva pa je njena življenka pot, zato mislim da bi bilo zanimivo, če jo na kratko predstavim v enem od naslednjih prispevkov. :oops: :arrow:

@Tono, V imenu organizatorja se opravičujem, če nekateri gledalci niso bili pravočasno povabljeni, vendar pa se to ni zgodilo po moji krivdi, kajti jaz sem pri tej organizaciji bil zadolžen samo za brezhiben strokovni potek tekmovanja, za promocijo in vabila gledalcev pa je bil odgovoren podžupan naše občine, kateri je med drugim zaposlen kot strojevodja na Slovenski železnici. :train2
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Glede na priimek Eiffel je simbolika v povezavi do tega strica:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gustave_Eiffel

Povezava je pa konstrukcija večine gradbenih žerjavov (paličje oz. predalčje) in neprekosljivega mojstrstva omenjenega gospoda na tem področju....

LP

Jože
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a jurij »

Hvala Jože za to zanimivo informacijo, V današnjem času poznamo sicer številne raznovrstne konstrukcije žerjavov, vendar pa v izobraževalnih centrih za žerjavovodje nikjer ne omenjajo, da je konstrukcija večine gradbenih žerjavov zasnovana po gospodu Eifflu.
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a jurij »

Prostostoječi gradbeni žerjav je lahko zelo velika nepremičnina, :oops: zato sem se odločil da se izognem nepremičninskemu davku, :mrgreen: tako da bom za svoj žerjav izdelal primerna kolesa in ga postavil na železniške tire. :train1

Slika
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Jurij - žerjavist in njegove vragolije 2

Odgovor Napisal/-a jurij »

Testna vožnja mojega 52 let starega žerjava na novi železniški progi z maksimalno obremenitvijo na kavlju. :train2 https://www.youtube.com/watch?v=2d9-kCb ... -IQPbTyaTA" onclick="window.open(this.href);return false; :train2
Odgovori