Muzejski vlak 2013

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Odgovori
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Zaradi butastih ljudi,ki so tako zaverovani sami v sebe.Se pošilja ta unikatna,edinstvena lokomotiva na "tlako" na eno najslabših prog Sloveniji.Prva resna okvara je konec sezone za leto 2013,ker rezervnih delov ni na pretek tako kot za 33-tko. Potem ga boste lahko imeli parkiranega na trati pred muzejem in s svojim gurujem skupaj vzdihovali. Ma kako je lep,madona kako je lep,kralj Slovenskih prog!!!
Muzejski vlak ima svoj vozni red,ki je našponan. Z Borsigom bo treba še jemati vodo v Mostu in bo kronično zamujen.In iz lokomotive bo treba stiskati 110%,ni tu popuščanja ni zajebancije in fotošutingov,lokomotive in osebje na muzejcu se preganja na mrtvo.Tu se romantika in nostalgija konča.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Da je zaradi vode na Mostu treba popravit vozni red, lahko objavim v Uradnem listu, pa se nihče ne zgane. Ko bomo delali zamudo po progi, bomo itak spet samo mi na muzejcu ta grdi. In, seveda, če bo Borsigu na Bohinjki počila kaka fedra, bomo seveda krivi mi, primorsko-gorenjski baštardi, ker imamo tako progo. Dajte nam jo, da bo enkrat zares naša, brez požrešnih komand v LJ in MB, pa vam v par letih naredimo Švico!
Tako počasi se prebujamo ...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Čišo in Nurmi, da bi se kaj dobrega rodilo iz vajinih (pozitivnih, obljubljajočih) besed! [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Goran
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Pa sej to pravim že cel čas.Pa se je sproduciralo,da sem neki sovražnk Borsiga in ne vem kaj.Celo grožnje z onemogočanjem so padale.Ker je težko priznati bedarijo ki so jo naredili.Je vozen vse lepo in prav,ampak za vožnjo muzejca se rabi delavni stroj,ki ga do neke mere ni škoda in se se ga lahko brez problemov popravi.Če se Borsigu kaj zgodi upam,da bodo klicali ljudi na odgovornost.Ker so bili opozorjeni,ampak smo črni bratje itak eni bedaki.
Verjamem da se bo čimprej umaknilo vse "stručkote" iz odločanja o eksploataciji lokomotiv na muzejcu.To je stroka,ki jo obvlada samo vleka in nobeden drugi.To je stvar Boštjana kot inštruktorja parne vleke v dogovoru s fanti in vodstvom vleke.Ki z temi lokomotivami dihajo in živijo.Ne pa raznih pisarniških moljev,ki šraufencigerja ne znajo prijeti v roke.Prebrali so Švajgerja,brskajo po wikipediji,igrajo se v HO merilu in delajo bedarije.Boštjan celo zimo nima drugega dela,kot da proba omiliti bedarijo in spraviti Borsiga v čimboljšo kondicijo,da bo zdržal. :roll:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Igor T »

Brižitka 363 napisal/-a:Kaj je narobe z lesenimi klopmi? :hmm
Nič

Če je spredi dizel lokomotiva je klop edina stvar kar ostane od muzejskega vlaka ... (Gostinska ponudba Brd je izvzeta.)

Malo šaljivo napisano ...

Za Gorilec sem pa le zato omenil, da je tudi opcija vožnje brez isker - so pa verjetno še druge opcije.

Moja izkušnja z požari:
Pred dvema letoma mi je 33-tka skor zakurila vetrovko pri vožnji skozi Coklarski tunel - na koncu dneva, ko sem opazil škodo nisem mogel verjeti koliko pikic je bilo na njej...
Eno sem še posebej čutil na svoji roki ...
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
Uporabniški avatar
Dare
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 316
Pridružen: 14.03.2007, 14:47
Kraj: Ljubljana

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Dare »

Nekaj sobotnih fotk ob povratku mašine v šiško.



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Lep pozdrav - DARE
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Ampak - z belimi šolni je šla tudi gosposkost tele dame. Sicer pa jih za v njivo res ne bo rabila. :mrgreen:
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a mkx »

Še dobro, da so ohranili vsaj one rumene črte na Wagnerjevih plehih, parnih strojih, kuhni in tenderju. Brez njih (in rdečih površin) bi bila pa čisto navadna delavka. Prekerna. :mrgreen:
LP, Metod
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Tono »

Čišo napisal/-a:Ampak - z belimi šolni je šla tudi gosposkost tele dame. Sicer pa jih za v njivo res ne bo rabila. :mrgreen:
Še jaz sem v petek doniral eno drotpiršno! Pri belih rinkih sem nenehno imel asociacijo na bele zokne v natikačih :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Slika
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a Igor T »

Slika
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Nurmi napisal/-a:Slika
Slika


Izgleda, da se je Nurmi "prešvercal" in ni opravil prakse na Borsigu, zato je tak "AntiBorsig" :wink: :lol: :lol:


Še dobro, da Nurmi ni zahteval Slika na kolo...

Slika

Foto: M. Bogić
Datum: 27.7.1982
Orwocolor S
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a mkx »

Za lokomotivo modrega vlaka se pa spodobi, da je okrancljana z vse sorte ornamenti ... še dobro, da so se zadovoljili z državno zastavo in da ni komu padlo na pamet da bi nekam stisnili še partijsko ... :wink:
LP, Metod
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Pa so tisti plehi ob dimniku kaj nucali, glede na to, da sta tisto na vrhu?

Ali sta tam zato, da mašina izgleda bolj športski, da ne rečem pi.kohvatno?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Muzejski vlak 2013

Odgovor Napisal/-a mkx »

Meni Sb 109.38 s plehi ob dimniku definitivno deluje bolj p..kohvatno kot pa 109.13 in 109.109 brez.

Najbrž pa tudi kaj deluje, drugače najbrž ne bi proti koncu takšnih ali drugačnih plehov tiščali praktično na vsako parno lokomotivo.
LP, Metod
Odgovori