Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2547
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

In labodji spev je tudi bil. Predčasno končan.
No pojdimo najprej k vagonom, da sploh malo spoznamo tole nemško kompozicijo.
Jedilni vagon Passauer Eisenbahnfreunde:

Slika

IGE-jev bife vagon:

Slika

Eden od sedežnih vagonov je bil izposojen od Classic Courierja:

Slika

Ostali štirje sedežni vagoni pa so last IGE Erlebnisreisen:

Slika

Na čelu pa, kot že rečeno, na eni svojih zadnjih voženj (novembra izteče revizija!) - Borsig 06-018.

Slika

Ekipa na stroju še gleda veselo. Ali jim bo tokrat uspelo Kraljico pripeljati na Štajersko? (lani na Božičkovem vlaku je poskus spodletel)

Slika

Ob 11.30 odhod:

Slika

Slika

Slika
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2547
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Jaz pa veselo skok v desiroja (ja, verjeli ali ne, v sili še hudič muhe žre!), prehitevanje v Litiji in pred njimi v Zidanem mostu.
Prihod je točen...

Slika

Slika

Slika

...takoj za tem pa slabe novice. Eden od ležajev na pogonskih oseh je fuč, zaloga olja že pri kraju. V Celju že čaka pripravljen Regan. Torej konec veselja s paro... :cry: :cry:
Še odhod...

Slika

Slika

...hjaa, tokrat gledamo vsi kislo...celo nasmehi so kisli...

Slika

Slika

Ob prihodu v Celje (z obupnim nadomestkom za ICS) o Kraljici ne duha ne sluha, hitro so jo odpeljali v halo na Čret. Predsednik na čelu. Monarhija je torej postala republika...

Slika

Le posadka se ni spremenila, Regana sta zasedla Boštjan in Rudi.

Slika

Sledil je eden najglasnejših in najlepših Reganovih štartov, kar sem jih kadarkoli videl. Ob premiku z mesta je bil regulator zagotovo že v 5. ali 6. položaju, tresla se je cela celjska postaja. No vsaj majhno nadomestilo za razočarane potnike...
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

posebni vlak za IGE v Opčine v Italijo

več slike ; http://eurocitycard.blogspot.si/2016/09 ... a-ige.html

Slika

drugi teden bo 2 .del na štajerskem !

LP !
Zadnjič spremenil RitterVonGhega, dne 16.09.2016, 10:34, skupaj popravljeno 1 krat.
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Imam en sam tehten pomislek k organizaciji takšnih kvazi zgodovinskih vlakov. Zakaj se organizatorji trudijo z najemanjem vagonov UIC X/Y, podobno šaro se najde pri nas v rednem prometu in to kar na IC in RE vlakih. Bi bili stroški precej nižji.....

LPL
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2547
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Ljubitelj napisal/-a:Imam en sam tehten pomislek k organizaciji takšnih kvazi zgodovinskih vlakov. Zakaj se organizatorji trudijo z najemanjem vagonov UIC X/Y, podobno šaro se najde pri nas v rednem prometu in to kar na IC in RE vlakih. Bi bili stroški precej nižji.....

LPL
Če bi vlak štartal pri nas, bi šlo. V Nemčiji jih je dosti manj (čeprav se najdejo - bivši Interregio). Pa na tem vlaku sploh niso najeti, so kar last organizatorja.
p.s. ne kliči hudiča, ker se zna zgodit da bo naslednjo sezono naš muzejc sestavljen iz Bl-jev...
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Odgovor Napisal/-a Tomy »

Ljubitelj napisal/-a:Imam en sam tehten pomislek k organizaciji takšnih kvazi zgodovinskih vlakov. Zakaj se organizatorji trudijo z najemanjem vagonov UIC X/Y, podobno šaro se najde pri nas v rednem prometu in to kar na IC in RE vlakih. Bi bili stroški precej nižji.....

LPL
Če ne bi bilo odprtega okna (ropot koles), SKORAJ ne bi vedel, da se vozimo čez kretnice, tako lepo gladko in tiho tečejo, vzmetenje je kos svoji nalogi. Da ne govorimo o urejenosti in čistoči.

Lep dan
Tomaž
Simon02
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 12.09.2016, 15:03

Re: Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Odgovor Napisal/-a Simon02 »

Sem nov na tem forumu, medtem ko sem čakal, da me administratorji potrdijo, se je ta posebni muzejski vlak IGE že odpeljal skozi naše kraje. Prilagam eno slikco z Branika, ki pa ni več aktualna.

Slika
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Posebni muzejski vlak IGE, 14.-15. september

Odgovor Napisal/-a cokla »

Simon02 napisal/-a:Sem nov na tem forumu, medtem ko sem čakal, da me administratorji potrdijo, se je ta posebni muzejski vlak IGE že odpeljal skozi naše kraje. Prilagam eno slikco z Branika, ki pa ni več aktualna.

http://shrani.si/f/2y/12S/467GXJoV/img9455-v.jpg
Pozdravljen.....



Dobre fotke so vedno aktualne....se veselimo sodelovanja.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori