Moje fotografije (maxima)

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Na slikah opažam zanimivo dejstvo, lokomotiva v lasti LKP d..d. ima "avtomatsko" spenjačo, nujen element premikalnih lokomotiv v Nemčiji, Avstriji,...., lokomotiva v lasti Tovornega prometa d.o.o. pa ne. Torej lastniki delniške družbe skrbijo za minimiziranje stroškov, lastnikom delniške družbe z omejeno odgovornostjo (v času nakupa 100% last države) se pa žvižga za stroške, saj po vsej verjetnosti obe lokomotivi opravljata precej podobno delo.
Podobno dnevno videvam premik na postaji LJ, modra Đura premika 2-3 vagone, kar seveda zahteva vsaj 2 člana posadke, eden bolj malo potreben premikač.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3624
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

maxima napisal/-a: 09.04.2021, 23:24 Effija 001 in 101 v Divači:
In kdo je to novo lepo železje privlekel v Divačo?
Stara dobra đura, ali je bil kakšen ELOK ? :lol: :^o
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a maxima »

Regan 664 napisal/-a: 10.04.2021, 16:03 In kdo je to novo lepo železje privlekel v Divačo?
Stara dobra đura, ali je bil kakšen ELOK ? :lol: :^o
001-ka ne vem kako je prišla, 101-ko pa je pripeljala Adria Transport (Taurus in Vectron v tandemu) :)
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1942
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Ali sta se pokvarili, da nista zmogli sami do Divače?
preglednik
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a mkx »

V temi o 646 je bilo omenjeno, da imajo vse 646 dovoljenje za samostojno obratovanje na JŽI RS samo na območju premika na postaji Koper-tovorna (pa menda še na nekaterih postajah).
LP, Metod
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ljubitelj napisal/-a: 10.04.2021, 7:34 .... saj po vsej verjetnosti obe lokomotivi opravljata precej podobno delo.
Jooj, že 15 let nabijaš s to spenjačo....luška mašina je prvenstveno namenjena premiku po industrijskih tirih! Za t.i. mikropremik, kjer se premika vagone brez zraka!...Ko pride na postajo po vlak, NIKDAR ne pride sama, ampak je vedno zraven, tebi tako nepotrebno/odvečno osebje! Makina od tovornega prometa VSA dela opravlja pod zrakom, brez izjem!
LEP DAN
Igor
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

"Jooj, že 15 let nabijaš s to spenjačo....luška mašina je prvenstveno namenjena premiku po industrijskih tirih! Za t.i. mikropremik, kjer se premika vagone brez zraka!...Ko pride na postajo po vlak, NIKDAR ne pride sama, ampak je vedno zraven, tebi tako nepotrebno/odvečno osebje! Makina od tovornega prometa VSA dela opravlja pod zrakom, brez izjem!"

In 15 let ( no v resnici 50) hodim po svetu in vidim, kako železnice funkcionirajo v tujini. Pa ne samo na nekem razvitem zahodu, še na Češkem je precej drugače.... Izgleda, da se vsi zavedajo da je delo najdražja postavka na železnici.
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1942
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a preglednik »

mkx napisal/-a: 10.04.2021, 18:44 V temi o 646 je bilo omenjeno, da imajo vse 646 dovoljenje za samostojno obratovanje na JŽI RS samo na območju premika na postaji Koper-tovorna (pa menda še na nekaterih postajah).
Se spomnim, da. Vseeno me zanima, ali je omejitev tehnične ali administrativne narave. Ti dizli so namreč takoj po dobavi prekrižarili celo omrežje SŽ.
preglednik
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ljubitelj napisal/-a: 11.04.2021, 8:15

In 15 let ( no v resnici 50) hodim po svetu in vidim, kako železnice funkcionirajo v tujini. Pa ne samo na nekem razvitem zahodu, še na Češkem je precej drugače.... Izgleda, da se vsi zavedajo da je delo najdražja postavka na železnici.
Nič novega...ko vidiš da si kresnu mimo z poznavanjem dela v luki, obrneš temo in takoj samohvala... :-88 :noro
preglednik napisal/-a: 11.04.2021, 8:48
Se spomnim, da. Vseeno me zanima, ali je omejitev tehnične ali administrativne narave. Ti dizli so namreč takoj po dobavi prekrižarili celo omrežje SŽ.
Administrativne...
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3624
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Ampak se je baje začelo delati na tem, da se te "administrativne" ovire odpravi.
Seveda pa to še zdaleč ne bo zastonj. #-o
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1942
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Regan 664 napisal/-a: 11.04.2021, 18:16 Ampak se je baje začelo delati na tem, da se te "administrativne" ovire odpravi.
Seveda pa to še zdaleč ne bo zastonj. #-o
To razumem, kot da so te lokomotive v lasti Luke, ki ne želi, da bi kdaj zapeljale tudi na odprto progo.
preglednik
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a mkx »

preglednik napisal/-a: 09.05.2021, 11:13 To razumem, kot da so te lokomotive v lasti Luke, ki ne želi, da bi kdaj zapeljale tudi na odprto progo.

Lokomotive 646-00x so v lasti SŽ-TP. Je pa res, da so bile kupljene za premik na Koper-tovorna in v luki, vprašanje če ni bilo vmes kakšno financiranje ki pogojuje uporabo samo tam. In da bi bil volk cel, koza pa sita, so homologirali lokomotive samo za vožnjo po omenjeni postaji. Tipično po slovensko #-o

Lokomotiva LK 646-101 je v lasti Luke Koper in zanjo je razumljivo, da ne bo šla prav daleč od pomolov v okviru opravljanja svoje službe.
LP, Metod
Odgovori