Moje fotografije (maxima)

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
Odgovori
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4284
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

mkx napisal/-a: 09.05.2021, 13:29...vprašanje če ni bilo vmes kakšno financiranje ki pogojuje uporabo samo tam. In da bi bil volk cel, koza pa sita, so homologirali lokomotive samo za vožnjo po omenjeni postaji. Tipično po slovensko #-o
Da ni ista zgodba, kot tista s predčasno vključitvijo Flirtov v promet, od katerih na koncu ni bilo nič. Direktive so jasne kaj moraš imeti in kje so izjeme, ampak probat pa ni greh.
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1942
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Sicer malo izven, ampak vseeno: ali so tudi vagoni homologirani samo za točno določene relacije?
preglednik
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4284
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

preglednik napisal/-a: 09.05.2021, 15:36 Sicer malo izven, ampak vseeno: ali so tudi vagoni homologirani samo za točno določene relacije?
Vagoni večinoma ustrezajo po RIC, RIV ali TEN, zato se lahko vozijo po celi Evropi (otok je izjema in mora imeti oznako sidro, za rokavski predor) Enako je na 1524 mm, samo tam je PGW oznaka. Tisti brez pa lahko vozijo samo po posebnem dogovoru ali ustrezni homologaciji. Načeloma švedski iron-ore vagoni ne vozijo izven Malmbanana.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

otok je izjema in mora imeti oznako sidro, za rokavski predor)
Sidro za označevanje vagonov, ki ustrezajo gabaritu na Otoku je mnogo starejše kot Rokavski predor. Vagoni s sidrom so predvsem ožji od običajnih, nakladalna širina 2820 mm namesto 3150 mm in tudi nižji, najvšje sme tovor segati 3965 mm namesto 4280 mm. Sam tunel pa dovoljuje občutno višji naklad, menda celo do 5,6 m.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 805
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Super fotke z raznolikim voznim parkom na precej fotogenicnih lokacijah! Odlicno! :thumbupl
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a maxima »

Anzee napisal/-a: 16.08.2022, 21:51 Super fotke z raznolikim voznim parkom na precej fotogenicnih lokacijah! Odlicno! :thumbupl
Hvala :D
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a sikos »

Res je, super fotografije, le tako naprej! :wink:

Me pa vseeno zanima koliko časa si potreboval oziroma koliko časa si čakal da si ujel toliko različnih kompozicij in lokomotiv na lokaciji npr. Gramatneusiedl? Kolikšen je takt vlakov na tem območju? Kje od vseh lokacij je bilo največ vlakov v najkrajšem času :?: :)
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Moje fotografije (maxima)

Odgovor Napisal/-a maxima »

sikos napisal/-a: 17.08.2022, 11:56 Res je, super fotografije, le tako naprej! :wink:

Me pa vseeno zanima koliko časa si potreboval oziroma koliko časa si čakal da si ujel toliko različnih kompozicij in lokomotiv na lokaciji npr. Gramatneusiedl? Kolikšen je takt vlakov na tem območju? Kje od vseh lokacij je bilo največ vlakov v najkrajšem času :?: :)
Hvala :D

Vse skupaj sem bil gor 10 dni. Gramatneusiedl leži južno od dunajske ranžirne postaje, tako da tam je vedno ogromno prometa iz/proti HU in SK. Sem se ga pa počasi že malo naveličal, hodim tja že 4 leta😅. Podobna situacija je tudi v Hebertshausnu, kjer vlaki vozijo eden za drugim.

Drugje pa ni toliko tovornega prometa, v Dolníh Loučkih so bili večinoma potniški, v Bratislavi sem bil v nedeljo (mogoče je čez teden boljše). Lani sem bil tudi v okolici Hegyeshaloma na Madžarski, kjer tudi ni bilo slabo, sploh na postaji je vedno dosti zanimivih lokomotiv.

Fotke od lani in iz leta 2019 so tukaj:
2021: https://www.flickr.com/gp/162855157@N06/Wv867Yf1k4
2019:
https://www.flickr.com/gp/162855157@N06/K4E964761i
Odgovori