Norije na vlakih

Železnica v gibljivah slikah.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Ni samo štajerska problem. Problem je na vseh regionalnih progah, tudi na Primorskem v okoli Gorice ima mularija izpade takšne in drugačne. :?
Medtem, ko so vlaki iz Primorske proti Ljubljani kar solidni. :roll: Tos i razlagam tako, da je na teh vlakih tudi veliko ostalih potnikov, starejših in delavcev, ki se vozijo, zato si mularija zaenkrat še ne upa vsega. :roll:

Na fiatih je pa tako samo še vprašanje časa, kdaj bo strojevodja (ali kondukter) letel z vlaka skozi zaprto šipo... :? :medic

Štore so pa tako ali tako razred zase... :kij :jezn :hang :bicikl [-o<
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Sam nevem zakaj youtube takih stvari nezbriše dol, ker dosti mladih naredi to kaj vidijo na youtubi-včasih so tud posledice!
LP Anej
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

@Regan - v teh krajih je (bilo) decembra, ko se je pouk končal, kot na fronti. Pokalo je, kadilo se je, mulariji pa iz nahrbnikov gledale rakete "zemlja-zrak", vsake toliko je katera tudi poletela - če je bila sreča v zrak, drugače pa ... Policija je včasih prišla pogledati, kaj se dogaja na "fronti", to je pa bilo tudi vse. Dobro, da ni šel kak vlak v zrak. :roll:

Kaj vse je pa priletelo iz zloglasnega 3701, pa ... :-#

Samo, da smo vsi živi ostali. [-o< Potem se pa naj človek teh praznikov veseli. :-s 8-[
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

AnejTS napisal/-a:Sam nevem zakaj youtube takih stvari nezbriše dol, ker dosti mladih naredi to kaj vidijo na youtubi-včasih so tud posledice!
Anej, youtube ne odgovarja za vsebino posnetkov!! Saj pa obstajajo bolj ogabni posnetki tudi, kot ta frdamana mularija! :evil:
Uporabniški avatar
Eurostar
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 06.01.2008, 2:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Eurostar »

Lep pozdrav vsem.

Tudi sam sem bil v svojih dijaških letih (1995-1999) priča vandalizmu na vlakih ter teroriziranju potnikov in osebja. Za ostale relacije težko komentiram, lahko pa rečem, da se je na progi Celje - Velenje, kjer sem se vozil, dogajalo marsikaj. Upam, da se je stanje zdaj vsaj malo popravilo, čeprav težko verjamem.
Večkrat se je dogajalo, da so dijaki enostavno pretepli sprevodnika, če jim je ta rekel, da naj dajo noge s klopi ali pokažejo vozovnico, ki je seveda niso imeli. Dostikrat sem opazil, da si kakšen sprevodnik ni upal reči ničesar, ko mu dijak ni pokazal vozovnice in je šel preprosto naprej.
Med drugim so celo na silo odpirali vrata vlaka med vožnjo, tudi na odseku Žalec - Polzela, kjer vlak pelje z najvišjo hitrostjo na celotni relaciji. Pa da omenim še rezanje sedežev z nožem, teroriziranje ostalih dijakov (predvsem dijakov 1. letnikov), mnogi so morali meriti dolžino vagona s kovancem ipd.

Žalostno, vendar resnično. Mislim, da bi morali vsaj na dijaških vlakih poostriti varnostni nadzor, če že ne na vseh.

Eurostar
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Eurostar napisal/-a: Večkrat se je dogajalo, da so dijaki enostavno pretepli sprevodnika, če jim je ta rekel, da naj dajo noge s klopi ali pokažejo vozovnico, ki je seveda niso imeli. Dostikrat sem opazil, da si kakšen sprevodnik ni upal reči ničesar, ko mu dijak ni pokazal vozovnice in je šel preprosto naprej.
Med drugim so celo na silo odpirali vrata vlaka med vožnjo, tudi na odseku Žalec - Polzela, kjer vlak pelje z najvišjo hitrostjo na celotni relaciji. Pa da omenim še rezanje sedežev z nožem, teroriziranje ostalih dijakov (predvsem dijakov 1. letnikov), mnogi so morali meriti dolžino vagona s kovancem ipd.
Zdaj v tvojih letih sem še bil v osnovni šoli, toda leta 2000 sem prestopil prag srednješolstva in se vsak dan vozil z vlakom na relaciji Šmartno ob Paki - Celje in nazaj! In moram reči, da kaj takega, kar si ti napisal še nisem videl oziroma z drugimi besedami: tako hudo pa spet ni bilo! :shock:
Ker poznam dobršen del Celjskih sprevodnikov, moram reči, da vsaj te, s katerimi se poznam, nebi upal nihče fizično napasti. Sicer pa mularija počne raznorazne vragolije, toda fizično napadanje še pa (hvala bogu) nisem doživel! Niti kakršnega večjega upora mularije proti sprevodniku!

Dobil sem celo občutek, da se nekateri/nekatere celo prilizujejo sprevodnikom, češ da so pozabili karte doma in če jim lahko spregleda tisto vožnjo, ipd.

Eurostar, da bi kdo vrata odpiral? :shock: Skoraj nemogoče, razen če so odplombirali tisto ročico nad vratami in jih ročno odprli! [-( Ne verjamem! Mati se vsak dan vozi (že cca. 20 let) iz Žalca v Šmartno ob Paki, in še nikoli ni povedala kakršne nevšečnosti, ki bi bila na vlaku!

Tako da eurostar, tvojim zgodbam oziroma pripovedim, vsaj jaz, v današnjem času ne bi verjel!

lp NS :wink:
Uporabniški avatar
Eurostar
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 06.01.2008, 2:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Eurostar »

Hm, kakorkoli Nejc, saj te ne želim prepričevat ali pa dramatizirat zadeve.

Me veseli, da kaj takega nisi videl na svoje oči. Lahko pa verjameš, da si zadeve ne zmišljujem, ne vem zakaj bi si jo. Glede vrat je pa tako. Da se jih odpret na silo, če to počno trije ali pa štirje, da vsak vleče eno krilo. Stal sem pred wc-jem, ko jim je padlo na pamet takšno početje.

Po sprevodnikih, pa so tudi že leteli udarci.

Verjemi ali pa ne.
kurjač
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 456
Pridružen: 13.05.2006, 21:06
Kraj: kurilnica

Odgovor Napisal/-a kurjač »

Vrata na starem fiatu(0xx) je mala malca za odpret,na 713 stara vrata enako.Vem iz lastnih izkušenj saj mi je večkrat med vožnjo svetila kontrola vrat-seveda odprtih.Pa ni potrebno nobene plombe trgat.
kurjač
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Mularija je itak vsega sposobna, jest sem tut na gomulkah vidu, kako so mulci odpiral vrata.
LP
Izidor
Odgovori