Norije na vlakih

Železnica v gibljivah slikah.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Norije na vlakih

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Poglejte si videoposnetke ljudi oz. bebcev ki se neznajo obnašati!
Nevidim čemu se smejejo tile butli:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4RqwO8re ... re=related[/youtube]

Povezava na video

Spravljanje na druge

Povezava na video

In še navijači (vedeli so da morajo dati gomulko :D):

Povezava na video

LP Anej
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Sej ne vem , če je sploh vredno komentarja.
SlikaSlika
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Jaooo, pa da sem ji da take bedarije dajat gor na youtube ](*,) :evil:
LP
Izidor
parni lokomotivček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 230
Pridružen: 14.08.2006, 22:14
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a parni lokomotivček »

Jaz tega niti objavljal nebi.
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

oj

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

če si že železničarji ne morejo ali upajo ukrepati PROTI TAKIM HULIGANOM bi lahko vsaj POLICIJA, SAJ IMA TUKAJ ZADOSTEN DOKAZ KATEREGA SO TI MLADINCI SAMI GOR DALI IN ŠE LEPO SE JIH VIDI, tako, da policija sploh nebi imela težkega dela s prepoznavo, pa tudi starši nebi mogli reči MOJ OTROK PA TEGA ŽE NE POČENJA, je angelček na vlaku
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
parni lokomotivček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 230
Pridružen: 14.08.2006, 22:14
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a parni lokomotivček »

Pa tudi policija jih več na zna obvladat.
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: oj

Odgovor Napisal/-a kondukter »

vagoncek napisal/-a:če si že železničarji ne morejo ali upajo ukrepati...
Očitno še ne delam dovolj dolgo na vlakih ( celih 16 let )...Mi lahko razložiš kako pa naj ukrepam? Veš, morda si pozabil, da je spremljava muzejskega vlaka drugačna, kot če spremljaš nabito šolske vlake ali pa vlake z navijači... :evil:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Kaj se nič ne vozite na Fiatih??? :roll: Kaj vse ne vidiš! To je že klasika!! :?

lp NS
parni lokomotivček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 230
Pridružen: 14.08.2006, 22:14
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a parni lokomotivček »

Ja s fiati se vozim. Samo nisem videl, da bi kdo delal norije na vlaku. Enkrat sem samo opazil, da delajo norije na Pohorcu.
parni lokomotivček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 230
Pridružen: 14.08.2006, 22:14
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a parni lokomotivček »

Sicer pa kakor jaz vem, bolj norije delajo na gomulkah.
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a whistler »

parni lokomotivček napisal/-a:Sicer pa kakor jaz vem, bolj norije delajo na gomulkah.
Sploh ni omejitve. Sam se večinoma vozim z gomulkami, pa nisem opazil bistvene razlike kot na fiatu, tudi na Siemensu se spomnijo kaj, vendar so na njihovo smolo tam sedeži trdi.
Vlak je vedno hitrejši!
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Mislim da so take stvari bolj na štajerskem koncu, mogoče še kdo opazil na drugih koncih?
Sam se pa tud videl grdo obnašanje tujcev na naših vlakih, ko so mi metali štopel od cocacole, ampak ker me to razpizdi sem enemu ga vrgel nazaj v glavo :D.
LP Anej
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

parni lokomotivček napisal/-a:Sicer pa kakor jaz vem, bolj norije delajo na gomulkah.
Povabim te kakšen petek v Celje, pa bova skupaj šla na vlak 3701 proti Sv Roku... :evil:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Uporabniški avatar
PEČAN
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 163
Pridružen: 18.08.2007, 21:39
Kraj: Soški koridor

Re: oj

Odgovor Napisal/-a PEČAN »

vagoncek napisal/-a:če si že železničarji ne morejo ali upajo ukrepati PROTI TAKIM HULIGANOM bi lahko vsaj POLICIJA, SAJ IMA TUKAJ ZADOSTEN DOKAZ KATEREGA SO TI MLADINCI SAMI GOR DALI IN ŠE LEPO SE JIH VIDI, tako, da policija sploh nebi imela težkega dela s prepoznavo, pa tudi starši nebi mogli reči MOJ OTROK PA TEGA ŽE NE POČENJA, je angelček na vlaku
Glede možnega ukrepanja policije v tem primeru pa je takale. Policist žal nima pooblastila, da bi zaradi storjenih prekrškov huliganov na vlaku ukrepal na podlagi omenjenih posnetkov, saj po zakonu posnetki nimajo materialne dokazne vrednosti na sodišču za prekrške ali pa za izrek plačila kazni. Posnetek bi bil lahko dokaz na sodišču le v primeru storjenega hujšega kaznivega dejanja, kar pa je v pristojnosti sodišča, ali bo posnetek uporabila kot dokaz ali ne. Policist bi v omenjenem primeru lahko ukrepal z izrekom mandatne kazni zoper videne krišitelj po zakonu o varstvu javnega reda in miru samo če bi prekršek nepsredno sam zaznal na kraju-v tem primeru na vlaku. Obstaj še en način, da bi policist lahko ukrepal in sicer, če bi denimo sprevodnik vlaka o kršitvah obvestil po telefonu policijo, policist pa bi na primerni žel. postaji opravil rzgovor z sprevodnikom, in na pdlagi njegove izjave zoper kršitelje ukrepal z izdajo mandatnih kazni. V tem primeru pa je žal sprevodnik tisti, ki bo moral prekršek ob morebitnem ugovoru storilcev prkrška na izrečeno mandatno kazen, to tud pri sodniku za prekrške zagovarjati in jo primerno utemljiti.
Kršitelj, ki kljub opozorilu policista ne preneha z kršitvami javnega reda in miru, ga je policist dožan na prvi možni žel. postaji odstraniti z vlaka, tudi z uporabo zakonsko predpisanimi prisilnimi sredstvi.

Kar se pa tiče prisotnosti policistov na dijaških vlakih, pa je situacija bolj slaba. Še edino postajo železniške policije v Ljubljan, ki je vsaj nekaj malo skrbela za red, predvem v zadnjem času na mednrodnih vlakih, so meseca Novembra tega leta ukinili. Tako je SLO sedaj ena redkih držav v Evropi, ki nima železniške policije. Policisti so sedaj občasno prisotni še na dijaških vlakih in to samo ob začethih in koncih šolskega leta in takrat ko SŽ zaprosijo za prisotnost policije pristojne policijske enote. Žal je kadrovska situacija v policiji takšna, da policija ne more z tolikšnim kadrom opravljati še rednih nalog v mestih, cestah, kaj šele, da bi bila prisotna na vlakih. Verjemite, da policisti hočejo red in prisotnost na vlakh, vendar jim je delo na vlakh, iskanje kršiteljev in ukrepanje onemogočeno, saj jih predpostvljeni prav zaradi kdrovskih težav ne razoprejajo za delo na vlakih.
LP
Jimmy
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

kondukter napisal/-a: Povabim te kakšen petek v Celje, pa bova skupaj šla na vlak 3701 proti Sv Roku... :evil:
Slika

Mislim, da boš že od Štor dalje sam na vlaku... :lol:
Odgovori