video Planet 1830

Železnica v gibljivah slikah.
Odgovori
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

fantazijski posnetek

ž.p. Kanal - prvi del

664 z veliko muzejsko garnituro vozi skozi postajo Kanal. Prizor, kakršnega v resnici ni bilo. :D
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Super posnetek. Človeka najprej zbega kaj se kadi oz. od kod. No mene upam, da nisi prelisičil. Verjetno gre za parno ogrevanje.

Drugače pa sta bili velika in mala garnitura priklopljeni skupaj na Reganu ob stoti obletnici od Mosta na Soči pa tja do Nove Gorice, na žalost večine nas. 06-ka in 25-ka pa sta bili prisiljeni ostati na Mostu na Soči :cussing :cussing :cussing
Tine
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Tin€ napisal/-a:Super posnetek. Človeka najprej zbega kaj se kadi oz. od kod. No mene upam, da nisi prelisičil. Verjetno gre za parno ogrevanje.
Hvala za pohvalo.

Zapisal sem, da gre za fantazijski posnetek, za prizor, kakršnega v resnici ni bilo.

Zvok je Reaganu posodila španka. Reagan je bil doprega, pa čeprav je imel prižgane bele luči - posnetek se vrti nazaj. Vlakovna lokomotiva je bila FS 740.109.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Sem jo pa usekal mimo :oops: :oops: :oops: Drugič bom pa raje tiho :-# :-# da se ne osramotim ponovno :hang :hang
Tine
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

resnični posnetek

ž.p. Kanal - drugi del

Vlakovna lokomotiva FS 740.108 z veliko muzejsko garnituro in doprego SŽ 664, vozi skozi postajo Kanal. Takšen prizor pa se je tudi v resnici zgodil. :D
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

vrtne železnice 7 1/4" (184 mm)

Parna lokomotiva v vožnji

Na tem posnetku vidimo parno lokomotivo v vožnji. Pogled je usmerjen pod kolesa, na mazalko (prešo) in v strojevodsko hišico. Vidimo tudi "metanje" premoga v peč s "čisto pravo lopato" - kurjenje, in piskanje ...

Pojasnilo: Uporabljal sem shrsni.si. Pa je pri njih prišlo do spremembe (ali pa jaz ne znam pravilnih nastavitev?). In to ne na slabše, temveč na veliko slabše. Posnetek se zatika. To pa je slabše kot pa morebiti nekoliko slabša slika. Prav ta posnetek je, na žalost, še posebej občutljiv na zatikanje. Brez zatikanja je namreč mnoooogo boljši. :(

Hvaležen bom za vsak nasvet, kako do posnetka, ki se ne zatika. :?
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Branko »

Planet 1830 napisal/-a:vrtne železnice 7 1/4" (184 mm)

Parna lokomotiva v vožnji

Na tem posnetku vidimo parno lokomotivo v vožnji. Pogled je usmerjen pod kolesa, na mazalko (prešo) in v strojevodsko hišico. Vidimo tudi "metanje" premoga v peč s "čisto pravo lopato" - kurjenje, in piskanje ...

Pojasnilo: Uporabljal sem shrsni.si. Pa je pri njih prišlo do spremembe (ali pa jaz ne znam pravilnih nastavitev?). In to ne na slabše, temveč na veliko slabše. Posnetek se zatika. To pa je slabše kot pa morebiti nekoliko slabša slika. Prav ta posnetek je, na žalost, še posebej občutljiv na zatikanje. Brez zatikanja je namreč mnoooogo boljši. :(

Hvaležen bom za vsak nasvet, kako do posnetka, ki se ne zatika. :?
Primož,
meni dela v redu brez zatikanja.
Hvala ti za res odličen filmček (seveda tudi avtorju)
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

na Youtube dela ponavadi brez problemov
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Branko napisal/-a:
Primož,
meni dela v redu brez zatikanja.
Hvala ti za res odličen filmček (seveda tudi avtorju)
Tudi meni deluje brez zatikanja. Verjetno je kriva tvoja spletna povezava na računalniku.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Pri meni tudi deluje čisto lepo tekoče le dvakrat se je za hipec "spotknil" ampak se je vse lepo videlo. Kako pa je g. Primož Filipič lahko snemal kolesa med vožnjo s sprednje strani lokomotive in to še tako mirno? Je bil kak vagon spredaj ali kamera na kaki štangi?
Goran
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Zelo lep posnetek Primož!! =D> Kako čustveno deluje, ko z rokami naložiš tisti »ščepec« premoga v peč! :D
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Hvala vsem za nasvete in pohvale.
Najverjetneje je res problem v spletni povezavi z računalnikom. Marsikaj se bo še potrebno naučiti.
Gorchi napisal/-a:... Kako pa je g. Primož Filipič lahko snemal kolesa med vožnjo s sprednje strani lokomotive in to še tako mirno? Je bil kak vagon spredaj ali kamera na kaki štangi?
Da, spredaj je bil vagon. Ker pa se je bilo potrebno precej nagniti iz profila, to pa je pri tej tirni širini, še posebej na ovinkih, ki so brez pravih prehodnih krivin, že kar kritično. Zato sem sam služil za protiutež snemalcu. Snemalec je držal kamero v iztegnjeni roki. Za mirnost slike pa je poleg snemalca zaslužen še (digitalni) stabilizator slike v kameri.
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

LGB

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

LGB

LEHMANN-GROSS-BAHN

LGB na posnetku je videti na moč imenitno. Vsaj meni se zdi tako. Morda tudi zato, ker sem naredil komaj kakšen posnetek na to temo.
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

71-012

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

tirna širina 760 mm

SŽ 71-012

Železniški muzej SŽ ima tri (in ne dve) aktivne parne lokomotive. Petindvajsetka in triintridesetka kar precej vozita po naših progah. Enainsedemdesetka pa ima le kakih sto metrov proge na dvorišču muzeja. Je pa slednja bila na obisku na Češkem, kjer je pokazala vso življenjsko moč na nekaj deset kilometrov dolgi progi.

Obstaja pa (vsaj do nedavnega je obstajala) iniciativa za oživitev nekdanje pionirske proge v Ljubljani. Člani (sodobniki pionirske proge) so imeli namen (ali je bil realiziran, ne vem), da bi ljubljanskemu županu in vodstvu BTC-ja predstavili idejo o postavitvi ozkotirne proge v Ljubljani. V ta namen sem realiziral kratek predstavitveni film Kaj pa pri nas?, v katerem ima glavno vlogo prav 71-012, ki bi rada imela nekaj proge, na kateri bi pokazala, koliko življenja je še v njej. :D
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Strojevodska hišica

V naslovu prispevka sem uporabil arhaičen izraz strojevodska hišica (po Švajgarju). Izraz kabina preveč spominja na dizel ali električno lokomotivo. Poizkusil sem predstaviti kar se da nostalgičen retro pogled, značilen za živo parno lokomotivo. Malo manj običajen pogled na strojevodsko hišico, v strojevodsko hišico in iz nje.
Upam, da je mogoče opaziti ponos strojnega osebja parne lokomotive.
Odgovori