Youtube filmi kako, zakaj, itd...

Železnica v gibljivah slikah.
Odgovori
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Youtube filmi kako, zakaj, itd...

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Človek si reče, bom posnel en film in ga naloživ na Youtube. Sej je čisto preprosto.... Napaka :!: :!:

V preteklih dnevih sem prebral 100 in 1 nasvet za super kvalitetne filmčke za Youtube, ter seveda sprobal njihove nasvete, ki so delovali bolj tako tako, vsekako ne tako kot so obljubljali.

Prišel ob vsem tem do sledečih ugotovitev:

Youtube omogoča, ob ustreznem kodiranju in kvaliteti ogled filmčka ne samo v standardni kvaliteti ampak tudi v HQ kvaliteti. To je možno z pritiskom na povezavo 'watch in high quality' desno spodaj pod filmčkom na Youtubu, oziroma, če si registriran si lahko v profilu nastaviš, da ti vedno prikazuje HQ filme.

Z ustreznim dodatkom URL-ju, lahko dostopamo do HQ kar prek URL-ja.
* z dodatkom &fmt=18 konec URL-ja, dobimo HQ video (480x360) ter boljši zvok

Koda: Izberi vse

http://www.youtube.com/watch?v=ZZMELYxKfGQ&fmt=18
z dodatkom &fmt=6 konec URL-ja, dobimo samo HQ video (480x360) zvok pa nej bi ostal na slabši kvaliteti

Koda: Izberi vse

http://www.youtube.com/watch?v=ZZMELYxKfGQ&fmt=6
Ampak to ste že vedli kajneda.

Še slikovni material o čem govorim(obrobljeno z rdečo)
Slika

Da sproducirajo HQ priporočajo:
* MPEG4 (Divx, Xvid) format
* MP3 audio
* Video resolution: 480x360 or higher
* Frame Rate: 24fps or higher
Ob upoštevanju vseh teh zadev in vsaj 30 različnih poizkusov, sem ob uporabi sledečih nastavitev sproduciral sledeče(v polni dolžini sledi v prihodnje):
Nastavitve:
* video: MPEG4 (H264 kodiranje) format
* zvok: MP3(44100Hz, 128kbps, CBR(konstantna), stereo)
* resolucija: 640x480
* hitrost: 30fps

Rezultat v standardni kvaliteti:

Povezava na video

Za rezultat v HQ kvaliteti pa klik: tukaj

V želji, da bomo imeli čim bolj kvalitetne filmčke z našimi ajznponarskimi motivi, vas prosim, da podate svoje izkušnje in nstavitve, za najboljše rezultate.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Huh, jaz vedno moje filmcke uploadam gor v 720x576 oz. v 16:9 720x405, ampak do zdaj mi nobenega se nikoli ni naredilo tudi high quality :? Ceprav isto kodiram v divx, avdio pa mp3 128/44.1khz

Sicer pa nekaj mojih filmckov: http://www.youtube.com/profile?user=Anzee74
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Mogoče mu pa ne diši ker resolucija ni tipa 4:3 :?
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Odgovori