S hrastoveljskega nasipa

Železnica v gibljivah slikah.
Odgovori
Uporabniški avatar
Misko
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 07.02.2008, 22:23

S hrastoveljskega nasipa

Odgovor Napisal/-a Misko »

Včerjašnja siva in mrzla ljubljanska nedelja mi ni šla v račun, da bi jo v celoti preživel ob depresivnem pogledu skozi okno, zato sem opoldne pograbil petko, stativ in vnuka Jordana, prvošolca in velikega ljubitelja železnic, ki ima doma več lokomotiv - od vseh vrst Tomažkov in njegovih prijateljev do mehanovih - kot jih imajo na SŽ, zraven pa povabil še soprogo, da popazi nanj, ko in če bom kaj snemal in smo šli - kam drugam kot tja, kjer je vsaj malo toplo in so vlaki v krasni pokrajini - na koprsko.

Kratek postanek zaradi informacij o gibanju vlakov pri dispečerju v Kozini, nato pa skok do Rodika, da posnamem kakšen dvojnik, ko ga doprega med vožnjo zapusti - vedno slikovit prizor, predvsem na videu. A tu nismo bili dolgo - burja nas je že po prvem dvojniku pregnala iz tega izpostavljenega kraja, zato sem raje zavil tja, kjer sem vedel, da bomo vsaj malo zaščiteni pred njo, pa še krasna lokacija za snemanje je - v Hrastovlje, oziroma natančneje, v Dol pri Hrastovljah. Ura je bila že dve preč in upanja, da bom kaj dosti posnel nisem imel, a računal sem vsaj na Pohorca.

Toda, že ko sem iztopal iz avta sem zagledal Brižitko in Živo, ki sta se spuščali proti tunelu. Ker je bil izvozni signal zaprt, sem vedel, da bo tudi navzgor prišlo nekaj in res, v daljavi proti Rižani sem zagledal modro-srebrno piko z črno-belimi cisternami za sabo in še drugo zeleno piko za njo - v Alpsko konvencijo odeto Živo. Hitro po nasipu do prvega "balkončka", pa stativ na noge in v "vaservago" in akcija je stekla - Adria Transport navzgor, pa oba motorja dol, pa še ena Živa dol do signala, pa Pohorc gor, pa Živa dol... In se je v pol ure nabralo za filmček akcije. Hotel sem še do koprske postaje, da malo dopolnim "ulov", a sem bil preglasovan z dvotrtjinsko večino in smo šli raje domov. Ni kaj, demokracijo je treba spoštovati, tudi če boli...

Miško

Povezava na video

cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: S hrastoveljskega nasipa

Odgovor Napisal/-a cokla »

Odlična akcija... =D> =D> =D>
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: S hrastoveljskega nasipa

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

cokla napisal/-a:Odlična akcija... =D> =D> =D>
Točno tako =D> =D> =D>
Aljaž
Uporabniški avatar
Dejan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1126
Pridružen: 10.08.2008, 22:46

Re: S hrastoveljskega nasipa

Odgovor Napisal/-a Dejan »

Res super posnetek! =D> In seveda super oko za lokacije snemanja! :wink: =D> =D>
http://www.youtube.com/watch?v=As_vFA5f9sk
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´Dejan
Uporabniški avatar
Klemen
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 309
Pridružen: 24.05.2008, 7:41
Kraj: Bližje Murski Soboti kot Mariboru

Re: S hrastoveljskega nasipa

Odgovor Napisal/-a Klemen »

Lep video =D>
LP, Klemen
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: S hrastoveljskega nasipa

Odgovor Napisal/-a totimato »

Fantastično :!:

Fenomenalno zmontirano, pri rtv-ju bi se lahko kaj od tebe naučili!

Bravo!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
paloma
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 36
Pridružen: 29.10.2009, 17:54
Kraj: Primorska

Re: S hrastoveljskega nasipa

Odgovor Napisal/-a paloma »

Res, odlično! =D> Upam, da nadaljevanje hmalu sledi :D
Odgovori