25-026 s tirov

Železnica v gibljivah slikah.
Uporabniški avatar
ninstints
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 09.05.2010, 3:07

25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a ninstints »

Živjo, tukaj sem nov, vlaki me doslej niso pretiramo zanimali, so mi pa zanimiva fotografska in video tema.

Takle video želim narediti že nekaj časa, včeraj sem končno naredil hitri test s kompaktnim fotoaparatom za 100€ (Nikon Coolpix L22), ob naslednji priložnosti pa po načrtu še z nečim bolj resnim v polni HD kakovosti (1920 x 1080) in boljšim kadriranjem (slikca iz videa na dnu).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aD4YY2ox ... re=channel[/youtube]

Bolj bi mi sicer ustrezala 33-037, ker je spredaj bolj fotogenična, glede svetlobe pa je boljši nedeljski vozni red, ko gre vlak dopoldan proti Bledu in popoldan nazaj dol. Včeraj so mi na postaji v Grahovem rekli, da naj bi danes muzejski vlak vlekla diesel lokomotiva, zato me zanima, kje lahko en dan prej po potrebi dobim informacije, katera lokomotiva bo na Bohinjski progi dotično soboto oz. nedeljo?

Hvala za morebitno pomoč.

Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dober si, da se upaš tako fotoaparat pustit =D> Kako si ga fiksiral na tla?
Goran
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Gorchi napisal/-a:Dober si, da se upaš tako fotoaparat pustit =D> Kako si ga fiksiral na tla?
Res je,jaz si ne bi nikoli upal tako pustit fotaparata.
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Jap, jaz bi si kaj takega upal narediti samo z aparatom, ki je "odpisan", a še deluje. Še dobro, da ni kurjač pepelnika odprl.... :mrgreen:

Ampak posnetek, posnetek pa je cool... =D> =D> =D> , ni kaj...

LP

Jože
Uporabniški avatar
ninstints
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 09.05.2010, 3:07

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a ninstints »

Fotoaparat je nov 99€, zato strah ni bil prevelik, če bi se kaj uničilo. :) Je pa predhodnica za nekaj 30x dražjega (Canon 5d mk II z objektivom), tam bo strah večji, sploh ker bom enkrat delal HD 1080p video, drugič pa 21 megapik raw fotke. Sem profesionalni fotograf in takšne zadeve sodijo v opis del.

V soboto sem naredil štiri testne posnetke, so naloženi na youtube, fotoaparat, ki sicer ni večji od mobitela, sem samo pri prvem, ko sem še komaj našel en kos suhega pragu, prilepil z dvostranskim lepilnim trakom. Fotka je spodaj, fotoaparat je označen.

Slika

Pri temu videu lepilni trak ni več držal, zato se je fotoaparat ob tresljajih prekucnil.

Povezava na video

V suhem torej en 10 cm košček dvostranskega lepilnega traku na dnu fotoaparata, v mokrem in pri posebnh željah glede elevacije pa tako kot na spodnjem videu, na koncu je tehnična razlaga. :D Je pa to že za moje pojme preveč, tudi prepovedano je, kolikor mi je znano.

Povezava na video

Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Predpostavljam, da ste strojevodje vajeni že vsega, škljocarjev ob progi, na progi, kjerkoli. Menda vas nič več ne preseneti. :D
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ninstints,

dobrodošel in vsaka čast za atraktivne posnetke. Ampak, ko sem na naslovnici prebral "25-026 s tirov" me je spreletelo, da je petindvajsetka auglajzala, torej padla s triov :shock: . No, k sreči ni :roll:

Obilo uspeha še naprej!

Tono

PS: ko se boš naveličal tvojega 100 € aparata, ga lahko namesto na prag zalimaš na tir. To bi šele bil atraktivni posnetek :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
ninstints
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 09.05.2010, 3:07

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a ninstints »

Tomo, si me nasmejal. :mrgreen:

Tudi taki videi so na youtube, spodnji je narejen tako, da je bil avtor pod mostom, potem pa je skozi pragove gor porinil fotoaparat oz. kamero na enonožnem stativu (monopodu). Zelo dobra ideja in zelo atraktiven rezultat.

Povezava na video

Uporabniški avatar
ninstints
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 09.05.2010, 3:07

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a ninstints »

Brižitka 363 napisal/-a:Predpostavljam, da ste strojevodje vajeni že vsega, škljocarjev ob progi, na progi, kjerkoli. Menda vas nič več ne preseneti. :D
Moja domišljija presega njihovo.

Imam idejo, da bi v kader, na sosednji prag pred fotoaparat/kamero v kader dal še spodnjega strica. :mrgreen: Če bo kakšen stojevodja kdaj na tirih videl v hrbet (glej spodaj desno) plastičnega sadomazohističnega palčka višine 21cm (muzejski vlak po mojih kalkulacijah lepo in brez škode zapelje čezenj, je dovolj odmika), sem ne čudit, to sem jaz, ki delam en bizaren video. :mrgreen:

Slika

http://www.coole-zwerge.de/epages/61632 ... ducts/1014
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a milchy »

tole zadnje ni ravno priporočljivo ..... (ne vem pa, kaj bodo rekli strojevodje na tvoje početje)

kar pa se tiče lokomotiv, pa je v normalnih okoliščinah na muzejcu ponavadi vedno para, razen kadar je razglašena požarna ogroženost (kar lahko preveriš na spletni strani Arso), je pa novo to, da ob nedeljah muzejca nazaj v Novo Gorico vozi dizel (žal )
Uporabniški avatar
ninstints
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 09.05.2010, 3:07

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a ninstints »

Vem, da ni priporočljivo, bi se moral dogovoriti z nekim strojevodjem za to. Po mojem bi bil to en bizaren in smešen video, plastika pa je sicer votla in tankih sten, tako da ni nevarnosti za karkoli - sem pač ljubitelj Monty Phytona.

Povezava na video

V aganciji Club, ki ima čez trženje nedeljskega vlaka, so mi rekli, da je 33-037 trenutno na popravilu, 25-026 pa se v noči s sobote na nedeljo ob 2h vrne v Novo Gorico.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

milchy napisal/-a:tole zadnje ni ravno priporočljivo ..... (ne vem pa, kaj bodo rekli strojevodje na tvoje početje)

kar pa se tiče lokomotiv, pa je v normalnih okoliščinah na muzejcu ponavadi vedno para, razen kadar je razglašena požarna ogroženost (kar lahko preveriš na spletni strani Arso), je pa novo to, da ob nedeljah muzejca nazaj v Novo Gorico vozi dizel (žal )
Dizel vozi v nedeljo zvečer prazno garnituro nazaj na Jesenice.Pripelje pa z Jesenic 93086 ali pa 93080.Tako da navdušenci ne bodo nič prikrajšani.

Kar se pa palčkov po progi tiče,pa ne štekam te moderne umetnosti niti ne vidim pointa. Bo kdo stegnil brzo zavoro pa ti navil ušesa.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
ninstints
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 16
Pridružen: 09.05.2010, 3:07

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a ninstints »

Kaj sta 93086 ali 93080? Se opravičujem, če sprašujem neumosti?

Palček je trenutno zgolj na ravni brainstorminga, je pa visok 21 cm in ima okoli 150 gramov. :roll: Iz glave in moje domišljije mi ne gre spodnji kader in palček na njem spredaj na sredini. :D

Slika
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Probaj fotoshop,še zmeraj bolje,kot da te Toro zgrabi za ušesa.Potem bo šele brainstorming.
Mašina že gre čez palčka,samo moraš vedeti,da včasih pozabijo obesiti spenjačo na držalo,pa cevi parnega gretja tudi niso vedno na verigi.
93080,93086 dva tovorna po obvozu.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: 25-026 s tirov

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Poskusi kaj takega pri nas, pa si takoj za rešetkami! Bog višnji vari, da ni na vlaku kak ZDA turist al pa vojak (jih je v FJK kar precej), v tem slučaju pa te še CIA malo pomehča.
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Odgovori