Pogled strojevodje

Železnica v gibljivah slikah.
Odgovori
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Tin€ napisal/-a:Glede na to, da sem na YouTube prebil omejitev minutaže, me zanima, če je komu v interesu pogledati dalši cabride (cca po dve uri), Špilje-Zidani Most, Dobova-Ljubljana-Jesenice, Ljubljana-Koper, Pliberk-Maribor, Jesenice-Most na Soči, Trebnje Ljubljana, Novo mesto-Trebnje, Trebnje-Sevnica in poslastica s potniškim na relaciji Grosuplje-Ribnica, pa še dva bisera se najdeta: v kabini 25-ke Ljubljana-Naklo in Ljubljana-Grosuplje.

Večina zvoka bi bila original, le malenkost pa nadgradnja s kakšno glasbo.

Zakaj to sprašujem? Ali se bo sploh komu ljubilo pogledati posnetek kateri bo dolg toliko kot je realno potovanje na zgoraj omenjenih odsekih. V kolikor bo zanimanje, se seveda lotim prenosa na strežnik.
Še vprašaš? :o Saj a ni poanta posnetkov prog ravno v tem, da jo pogledaš v celoti, torej dejanska vožnja, pa čeprav je govora o urah? Jaz sem si z veseljem pogledal posnetke prog LJ - Pivka in Koper - Divača na Youtube. :)
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a defy »

Taki posnetki bi bili super, ampak z originalnim zvokom, ter nepohitreni. Za musko ima vsak ma svoj okus in pri ogledu desirojevih posnetkov sem zvok po parih sekundah ugasnil in si raje nabil svojo musko... Moje mnenje, brez zamere. ;)

lp
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a desiro »

Glede muzike imaš prav, tukaj nisem imel izbire, in sem jo moral dati, da se ne sliši pogovora, med mano in strojevodjo. :D

LP Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Glede na vaše odgovore sem se odločil, da gre prvi v obdelavo video posnetek s Plečnikom iz Špilja do Zidanega Mosta. Večino zvoka bo avtentičnega, nekaj pa bo seveda prekritega, saj ni za vsaka ušesa prav vse kar je bilo takrat izrečeno v kabini.

Upam, da mi zadevo uspe obdelati do konca tedna, ko bo vas obvestim.
Tine
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Po mukah z YouTube in dvokratni zavrnitvi glasbene podlage (jeb...i :twisted: SME, WMG in UMG) mi je končno uspelo naložiti video posnetek S Plečnikom iz Špilja do Zidanega Mostu. Žal je glasbena podlaga "štanca".

Povezava na video

Tine
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Še komu youtube štrajka?
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

@Tin€, hvala za tole. Za začetek sem se popeljal od Špilja do Maribora (mislim, da sem se v celem življenju tukaj peljal ene dvakrat, pa še takrat se je državi še drugače reklo :oops: )

LP

Jože
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Tono »

Bravo Tine,

super film, še več takšnih! Koliko časa si material nalagal na Youtube?

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Vem, da je blo možno še mesce nazaj spremljati na televiziji slovenija v večernih urah po polnoči, ko ni več televizijskega programa spremljati pogled iz kabine vlaka, mislim da na relaciji MB - Zidani most. A je to snemala TVS, mislim njihov kamerman, ki je bil tistih nekaj ur v kabini, ali je to snemal nekdo od vas mogoče?
Vlak pa je verjetno bil ICS?

Ve kdo kaj več o tem?
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ja, je vlak ICS, posnetek je nastal 22.6.2007. Je pa snemal nekdo z RTV.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dino S »

A je ta posnetek kje na netu?
...
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Brižitka 363 napisal/-a:Še komu youtube štrajka?
Glede na to, da si napisal o težavah z ogledom, sem pregledal posnetek na omenjenem serverju in ti lahko zagotovim da dela brez problema (takšna zadeva je gor, kar sem pač jaz dal).
Barbarpapa1 napisal/-a:Pozdrav

@Tin€, hvala za tole. Za začetek sem se popeljal od Špilja do Maribora (mislim, da sem se v celem življenju tukaj peljal ene dvakrat, pa še takrat se je državi še drugače reklo :oops: )

LP

Jože
Hvala
Tono napisal/-a:Bravo Tine,

super film, še več takšnih! Koliko časa si material nalagal na Youtube?

Lp,

Tono
Hvala Tono, glede na to, da je ogled v tako kratkem času nadpovprečen (statistika), je že v pripravi nov video. Tokrat vas bom razveselil s posnetkom iz Kanarčka na relaciji Grosuplje - Ribnica. Če mi je kaj prav poznano, je to edina vožnja Kanarčka na omenjeni relaciji.

Seveda bo pa še dopust vmes, tako da ... Upam da tokrat YouTube ne bo delal večjih težav pri glasbeni podlagi, saj nameravam pri tem posnetku uporabiti glasbo katera je značilna za ta konec Slovenije, itak pa je bila ta vožnja na Ribniški sejem.

Čas prenosa na YouTube je relevantna zadeva, odvisno od povezave. Mene je je..lo trikrat po cca. 8 ur + popravljanje zaradi "nedovoljene" muzke, k temu je potrebno prišteti še trikrat rendriranje.
Tine
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Tin€ napisal/-a:Glede na to, da si napisal o težavah z ogledom, sem pregledal posnetek na omenjenem serverju in ti lahko zagotovim da dela brez problema (takšna zadeva je gor, kar sem pač jaz dal).
Ni problema, sem si posnetek v celoti ogledal že včeraj zvečer. Sm namesto MF uporabil IE.
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a ivy »

Tin€ napisal/-a:...S Plečnikom iz Špilja do Zidanega Mostu.
Super video Tine! =D> =D> =D>

Se da opaziti, da se je od nastanka videa, pa vse do danes, ob progi marsikaj spremenilo.
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Pogled strojevodje

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

ivy napisal/-a: Super video Tine! =D> =D> =D>

Se da opaziti, da se je od nastanka videa, pa vse do danes, ob progi marsikaj spremenilo.
Peter, pa tudi oba strojevodja (vlak št. 100 in 101, tistega dne) sta že v penziji, pa tudi Jožkota ni več, ŽAL :!:
Tine
Odgovori