Vidov videopis

Železnica v gibljivah slikah.
Odgovori
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Moj novi video, posnet s kamero Gopro Hero 9 Black, ki sem jo dobil za rojstni dan! :D In od zdaj naprej bom vse videe posnel z njo! Kakšna se vam, zdi kvaliteta? Bolje kot prej ali slabše? Komentarji so toplo zaželjeni, lepo vas prosim! [-o< Hvala!

Povezava na video

Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Fisheye efekt izklopi. Malo pobrskaj, kako se to naredi za Gopro.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Naslednji videoposnetek, ki je bil posnet spet na železniški postaji Domžale, je bil žal še kar posneti s Fisherji. V naslednjih videjih jih pa ni več, obljubim. Pa ne vem, zakaj se mi čisto na koncu spet pojavita ena dva posnetka. #-o

Povezava na video

vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Zdaj pa bo. Nekaj videev se mi je izmuznilo, pa sem moral dati posnetek dol s youtuba, pa sem ga kasneje dopolnil, in dal nazaj gor:
https://www.youtube.com/watch?v=QontPugimgU&t=133s
Pa še Fisherje sem izklopil, kot sem obljubil. In, kako se vam zdi? :D
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Moj novi videoposnetek iz Kopra :D :
https://youtu.be/EildJUHEnKQ
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Vid, zakaj so videi tako slabe resolucije?
Videa flirtov sta na youtubu na voljo v resoluciji 1080p (čeprav po sliki sodeč resolucija ni takšna ampak precej slabša), zadnji video pa je zgolj resolucije 360p (takšne resolucije so dosegali (in presegali) že pametni telefoni pred 10 leti!). Po podatkih sodeč je tvoja nova kamera sposobna posneti videe v precej višjih resolucijah.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Andraž, zato, ker sem imel prej malce butast način za obdelavo. Zdaj sem odkril novega, (ampak se bojim, da ne bo kaj dosti bolje) #-o . Kaj pa vi mislite o tem "novem" načinu?

Povezava na video

Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a Anzee »

vidkrt napisal/-a: 13.08.2021, 19:47 Kaj pa vi mislite o tem "novem" načinu?
Meni se zdi nov nacin zanic. S cim pa delas to?
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Anzee napisal/-a: 13.08.2021, 22:20
vidkrt napisal/-a: 13.08.2021, 19:47 Kaj pa vi mislite o tem "novem" načinu?
Meni se zdi nov nacin zanic. S cim pa delas to?
Zakaj butast? Saj ni profi snemalec, kot oni iz Railcolor Frankenwalda. Meni se zdi (za njegovo znanje) video iz Gradca čisto solidno za začetnika. Samo videu manjka možnost ogleda pri 1080p resoluciji.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Re 4/4 napisal/-a: 14.08.2021, 8:01 Zakaj butast? Saj ni profi snemalec, kot oni iz Railcolor Frankenwalda.
Nisem rekel da je butast, zanic nacin je kot kaze, sicer pa je on sam omenil da je butast nacin, zato sem tudi vprasal s katerim programom dela. Ce ne more narediti exporta v 1080p oz mu ne da te opcije bolj ocitno...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Anže najprej se opravičujem za pozen odgovor, ampak kamera mi sama snema tako, samo v takšni izvedbi mi prebere računalnik, ko dam videje nanj, v drugi mi žal ne. Kakorkoli že, saj ni važno, bolje je kot recimo video iz Kopra, a ne? In zdaj prihaja novi video, posnet prejšnjo soboto v Mariboru (se opravičujem ker sem malo potresel z roko):

Povezava na video

Pa še ena novica: zaradi teh slabih resolucij, imam v kratkem namen zbrisati te videje, kjer so te težave (Flirt v Jaršah in Koper Tovorna), in jih znova naložiti v boljši kvaliteti slike. Kako se vam zdi ta ideja?
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Vid, tudi ta video je še daleč od tega, kar tvoja kamera zmore. Najprej naštudiraj kako spraviti video iz kamere v karseda visoki resoluciji (idelano bi bilo 4K, ali pa vsaj FullHD), nato pa popravljaj videe za nazaj.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a Anzee »

vidkrt napisal/-a: 24.10.2021, 8:37 Anže najprej se opravičujem za pozen odgovor, ampak kamera mi sama snema tako, samo v takšni izvedbi mi prebere računalnik, ko dam videje nanj,
Toliko enega govora pa nic nismo izvedeli :)
- kako imas nastimano kamero (nastavitve locljivosti, snemanja,..)?
- kako prenasas posnetke iz kamere na racunalnik (kabel? citalec kartic?)?
- kateri program uporabljas za sestavljanje videa?
- kako izvozis video iz programa oz. s kaksnimi nastavitvami?

ko odgovoris na vse alineje pa lahko pomagamo :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Anzee napisal/-a: 27.10.2021, 11:08 Toliko enega govora pa nic nismo izvedeli :)
- kako imas nastimano kamero (nastavitve locljivosti, snemanja,..)?
- kako prenasas posnetke iz kamere na racunalnik (kabel? citalec kartic?)?
- kateri program uporabljas za sestavljanje videa?
- kako izvozis video iz programa oz. s kaksnimi nastavitvami?

ko odgovoris na vse alineje pa lahko pomagamo :)
Anže:

-kamero imam naštimano tako, da mi snema 4K 30
-posnetke iz kamere na računalnik prenašam s pomočjo čitalca kartic
-včasih sem uporabljal tak program, da nadaljevanje verjemi mi, da ga nočeš slišati, tako da zdaj uporabljam program Wondershare filmora
-video pa izvozim s enakimi nastavitmami, s katerimi tudi snemam.

Eden video sem že naredil s pomočjo tega omenjenega programa (Wondershare filmora), zdaj pa prihaja že drugi video narejen s pomočjo tega programa (pa naj te ne zmoti tisti zmazek oz. napis, kjer piše, s katerim programom je ta video narejen).

Povezava na video

Drugače pa, če kdo uporablja/je uporabljal ta program, mi lahko prosim pove, kako se tisto spodaj odmakne? Hvala Vam že vnaprej!
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Vidov videopis

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Okej super.

Kamero nastimaj raje na 1080i 50p. Verjetno nimas najhitrejsega racunalnika, tako da se bo poznalo ce prestavis na manjso resolucijo, pomoje tudi redkokdo gleda zares youtube na 4K, pa se kartice/diska bo slo manj. Lahko pa tudi 4K ce zelis, vendar bo boljse ce das na 4K 25.

Super za citalec, program pa bo tudi verjetno ok. Da pa izgine napis ga moras kupiti, trenutno uporabljas zastonjsko varianto ki ti pac pusti watermark. Ce ti je program vsec in ga ze obvladas, potem svetujem da ga kupis, ker takole z watermarkom filmcki zgledajo grozno (pa ceprav so zdaj ze prav dobri). Ce izvazas v takem formatu kot si snemal, potem bo tudi ok.
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Odgovori