Vagoni SŽ

Debata okoli voznega parka
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Baška grapa

Re: Vagoni SŽ

OdgovorNapisal/-a TGV Lyria » 21.04.2017, 10:24

Gorchi napisal/-a:Še okoli zračnikov. Kako je bilo originalno ne morem reči dokler ne pogledam na fotografije teh vagonov. Dejstvo pa je, da vagon, s katerim si začel to debato, t.j. -037 nima niti enega zračnika na strehi.

To ne bo držalo. Omenjeni vagon mi je znova prišel pred objektiv in glej ga zlomka:

Slika

V tem času mi je že postalo jasno, da je odgovor na vprašanje...

TGV Lyria napisal/-a:Ali drži, da so vagoni, ki imajo po celotni dolžini strehe izbokline (=zračnike?), starejši z električnim gretjem? Torej bi bilo možno že na prvi pogled ločiti vagon s "staro" notranjostjo od tistega z "novo/običajno" notranjostjo.

...pritrdilen!

Sem pa včeraj uspel fotografirati še drugi ABl vagon iz skupine kratkih, 22.5 m vagonov, ki naj bi bili predelani starinski Gredljevi Aa vagoni. Gre za 50 79 38-10 001.

Slika

Pri tem vagonu mi je nekaj padlo v oči, in sicer nekoliko starinski podstavni vozički. Ostala dva vagona iz serije, 38-00 003 (sliko sem že objavil v tej temi) in modri muzejski bife 87-10 000 imata Gošina podvozja z disk zavorami. 38-10 001 pa ima že na pogled drugačna podvozja, ki niso Gošina z zavornimi oblogami kot pri Bl vagonih, temveč so povsem drugače oblikovana. Bližnji pogled na tablico izdelovalca pove, da so TVT-jeva (edini potniški vagon SŽ, ki nima Goša podvozij?).

Slika
nik
Strojevodja I
Strojevodja I

OdgovorNapisal/-a nik » 22.04.2017, 20:19

To je MD36 postolje koje je po licenci radio TVT, prvo za vagone Plavog vlaka, a imaju ih razne SŽ modifikacije kao recimo ovaj X vagon.
Slika
http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/SLO/SZ_ABlm.php
Dolančev vagon.
Slika
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=21&t=6146&start=30
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Baška grapa

OdgovorNapisal/-a TGV Lyria » 24.04.2017, 18:26

nik napisal/-a:To je MD36 postolje koje je po licenci radio TVT, prvo za vagone Plavog vlaka, a imaju ih razne SŽ modifikacije kao recimo ovaj X vagon.

Točno...takoj naslednji dan sem to spoznal.
Podvozje:

Slika

Slika

pripada vagonu, za katerega sem bil prepričan, da ni več v rednem prometu na SŽ. Ampak glej ga zlomka... :shock: :shock:

Slika

Ja, ABlm, UIC-X, originalno narejen pri Pafawagu v Wroclawu, "pulman" ali prosto po @Ljubitelju "poljsko sranje z 12 (11) kupeji" v sestavi vlaka IC 506.
Sodeč po vagonwebu sta na SŽ dva taka vagona in en Blm, a vprašanje je bilo, ali so zares v prometu ali kje drugje... Zato je bil to kar velik šok.
Naslednjo revizijo ima ta vagon julija 2018, kar pomeni, da bo še več kot 1 leto v prometu :thumbupr :thumbupr
Še v celoti...

Slika

...ter njegova značilna notranjost 2. razreda:

Slika

Če ima kdo podatek, kakšno je stanje ostalih dveh vagonov SŽ UIC-X, pa le na dan z besedo.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

OdgovorNapisal/-a Gorchi » 29.04.2017, 18:26

Enega Blm-ja so menda uničili v vaji 2014 v Puščavi pri Mokronogu. Žal nimam zapisane številke...
Goran
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a RitterVonGhega » 29.04.2017, 19:21

novo barvo zeleni za Bohinjska proga vlak ( julijska alpe) , še ni gotovo delo... še delo za notri novo tabla računalnik ( naslednja postaja itd... enako kot desiro 312, malo boljši novo tudi ima enako kot ČD tudi RailJet OBB )....

danes slika v MB

Slika

Slika

več slike ; https://www.facebook.com/EuroCityCardSl ... 2269567155

lp
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov