20-80 066

Debata okoli voznega parka
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

jaffa napisal/-a:
541 napisal/-a:Nikjer ne govorim o obnovi potniških vagonov ali že naročenih le-teh. To govori "IC503-Pohorje".

Bo pa potrebno prej ali slej nekaj na področju potniških vagonov napravit, ker te Goše počasi ne bodo več primerne za drugam, kot na jug ali Madžarsko ter seveda za lokalni notranji promet.
Ce on govori to, potem pa naj pojasni tiste stevilke in slikce vagonov :?:

Kar pa se tice sestave vlakov ze tako primanjkuje vagonov in so nekateri popolnoma degradirani -recimo EC Emona ima v sestavi tudi 'mimara vagon' 1.razreda, ki pa vozi kot 2.razred /to pise na vratih vagona/.
Da ne govorimo o tem kaksni vagoni se vozijo v notranjem prometu, pa so namenjeni za vlake EC in IC. :(
V vlakih EC tudi naj ne bi vozili vagoni 51, kar pa se seveda pogosto dogaja. Mimara vagon je pa zanimivo, da je vozil par dni nazaj kot vagon prvega razreda, ker očitno avstrijci svojega niso imeli. So me pa avstrijsci razočarali - njihove restavracije kar pogosto manjkajo v vlakih EC Emona in EC Zagreb, kar se prej, ko je v EC Zagreb bila restavracija HŽja ni dogajalo, prav tako se to ni dogajalo, ko je bila v Emoni restavracija SŽ.

Tiste slikice, ki jih je objavil "IC Pohorje", so pa slike avstrijskih vagonov ... :evil: Vsaj tako se mi zdi - torej nas malo vleče za nos.
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

541 napisal/-a:
jaffa napisal/-a:
541 napisal/-a:Nikjer ne govorim o obnovi potniških vagonov ali že naročenih le-teh. To govori "IC503-Pohorje".

Bo pa potrebno prej ali slej nekaj na področju potniških vagonov napravit, ker te Goše počasi ne bodo več primerne za drugam, kot na jug ali Madžarsko ter seveda za lokalni notranji promet.
Ce on govori to, potem pa naj pojasni tiste stevilke in slikce vagonov :?:

Kar pa se tice sestave vlakov ze tako primanjkuje vagonov in so nekateri popolnoma degradirani -recimo EC Emona ima v sestavi tudi 'mimara vagon' 1.razreda, ki pa vozi kot 2.razred /to pise na vratih vagona/.
Da ne govorimo o tem kaksni vagoni se vozijo v notranjem prometu, pa so namenjeni za vlake EC in IC. :(
V vlakih EC tudi naj ne bi vozili vagoni 51, kar pa se seveda pogosto dogaja. Mimara vagon je pa zanimivo, da je vozil par dni nazaj kot vagon prvega razreda, ker očitno avstrijci svojega niso imeli. So me pa avstrijsci razočarali - njihove restavracije kar pogosto manjkajo v vlakih EC Emona in EC Zagreb, kar se prej, ko je v EC Zagreb bila restavracija HŽja ni dogajalo, prav tako se to ni dogajalo, ko je bila v Emoni restavracija SŽ.

Tiste slikice, ki jih je objavil "IC Pohorje", so pa slike avstrijskih vagonov ... :evil: Vsaj tako se mi zdi - torej nas malo vleče za nos.
danes EC-OBB Emona in Zagreb oba je WRmz iz OBB je super in model vagon Restavracija-1.razred in Vagon 1.razred Amz-Mobi je cool. pa SŽ je navada vagon in slabo,res nujno novo vagon "73 79" potem boljši sž!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Ne včeraj in ne danes EC Zagreb v svoji sestavi ni imel vagona restavracije.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

541 napisal/-a:jaffa - o novih potniških vagonih se govori točno od tedaj naprej, ko so v TVTju obnovili 7 vagonov. In navsezadje se verjetno ne začne govoriti o novostih šele potem, ko je izdan javni razpis, ne. :D
Morda veš, koliko od teh sedmih vagonov je serije Beelm ter koliko ABeelm?

541 napisal/-a:Gomulka014 - ne mislim, da so stari pulmani oh in ah, ampak osebno bi želel videti nove vagone, kot jih imajo recimo avstrijci. Da se ne da odpret oken je pa normalno, saj so vagoni klimatizirani - sploh pa, a si že kdaj pri 160 km/h gledal skozi okno? No jaz sem na poti v Beograd - nič kaj prijeten občutek. :lol:
Kar se mene tiče, mi je za klimo bolj malo mar. Kot ljubitelju železnic, ki ga zelo zanimajo objetki ob progi ter kaj se dogaja z vlakom in okoli njega, mi je mnogo bolj pomembno, da lahko odprem okno in uživam v pogledih, ki se ponujajo. Največja hitrost, pri kateri sem gledal skozi okno... toliko, kot vozijo vlaki med postajama Wien Sudbf ter Wienner Neustadt Hbf, tam se spomnim, da smo šli zelo hitro :) Meni osebno je bilo zelo ušeč, nepozabno :D

541 napisal/-a: O Pullmanih - teh je le nekaj primerkov, imajo pa v kupeju 8 mest. Goše niso pulmani. :roll:
Tega pa nisem vedel, hvala za informacijo! Torej so Pullmani le vagoni serije Blm ter ABlm, npr. 50 79 31-10 005-5 ?
Zadnjič spremenil gomulka014, dne 09.01.2006, 16:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

541 napisal/-a: V vlakih EC tudi naj ne bi vozili vagoni 51, kar pa se seveda pogosto dogaja. Mimara vagon je pa zanimivo, da je vozil par dni nazaj kot vagon prvega razreda, ker očitno avstrijci svojega niso imeli. So me pa avstrijsci razočarali - njihove restavracije kar pogosto manjkajo v vlakih EC Emona in EC Zagreb, kar se prej, ko je v EC Zagreb bila restavracija HŽja ni dogajalo, prav tako se to ni dogajalo, ko je bila v Emoni restavracija SŽ.

Tiste slikice, ki jih je objavil "IC Pohorje", so pa slike avstrijskih vagonov ... :evil: Vsaj tako se mi zdi - torej nas malo vleče za nos.
Mislim, da je "IC-Pohorje503" hotel le povedati, kaj bi po njegovem mnenju SŽ nujno potrebovale, ne pa, da so ti vagoni dejansko naročeni.

Kje pa zdaj vozi restavracija SŽ, ki je včasih vozila na Emoni (Wreelmt - SŽ 61 79 87-90 000-9)? Že dolgo je nisem videl ...
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Morda veš, koliko od teh sedmih vagonov je serije Beelm ter koliko ABeelm?
Se mi zdi, da 5+2.
Tega pa nisem vedel, hvala za informacijo! Torej so Pullmani le vagoni serije Blm ter ABlm, npr. 50 79 31-10 005-5 ?
Tako mi je bilo rečeno ....
Kar se mene tiče, mi je za klimo bolj malo mar. Kot ljubitelju železnic, ki ga zelo zanimajo objetki ob progi ter kaj se dogaja z vlakom in okoli njega, mi je mnogo bolj pomembno, da lahko odprem okno in uživam v pogledih, ki se ponujajo.
Se kar strinjam, tudi jaz se raje peljem v vagonu, ki mu lahko odprem okno, vendar večini potnikov je za objekte ob progi prav malo mar. :roll:
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

gomulka014 napisal/-a:
541 napisal/-a: V vlakih EC tudi naj ne bi vozili vagoni 51, kar pa se seveda pogosto dogaja. Mimara vagon je pa zanimivo, da je vozil par dni nazaj kot vagon prvega razreda, ker očitno avstrijci svojega niso imeli. So me pa avstrijsci razočarali - njihove restavracije kar pogosto manjkajo v vlakih EC Emona in EC Zagreb, kar se prej, ko je v EC Zagreb bila restavracija HŽja ni dogajalo, prav tako se to ni dogajalo, ko je bila v Emoni restavracija SŽ.

Tiste slikice, ki jih je objavil "IC Pohorje", so pa slike avstrijskih vagonov ... :evil: Vsaj tako se mi zdi - torej nas malo vleče za nos.
Mislim, da je "IC-Pohorje503" hotel le povedati, kaj bi po njegovem mnenju SŽ nujno potrebovale, ne pa, da so ti vagoni dejansko naročeni.

Kje pa zdaj vozi restavracija SŽ, ki je včasih vozila na Emoni (Wreelmt - SŽ 61 79 87-90 000-9)? Že dolgo je nisem videl ...
-----------------------------------------------------------------------------

Wreelmt 61 79 87-90 000-9 nevem kam tudi nisem vidim ,da prej vidim december v Mariboru, mogoče ostali v Mb ali ptuj zaradi rok do datum GP. mogoče je. bom jutri poglej MB garažo vagon! :>
-------------------------------------------------------------------------
EC 156/157 ni WRmz OBB zaradi slabo promet jedilnica, samo mini vozil za sedvič,sok,pivo,čokolada,drugo.... in en rezv.soba vagon! res ŽAL tudi včasi emona . zdaj naprej redko WRmz obb za EMONA! :):)

lp
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Restaraciji Wreelmt je 16.12.2005 potekel revizijski pregled. Kolikor vem, je na reviziji v Ptuju.

To ko pa govoriš o avstrijskih restavracijah - spet tako kot o vagonih 73 79? :twisted:
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

541 napisal/-a:Restaraciji Wreelmt je 16.12.2005 potekel revizijski pregled. Kolikor vem, je na reviziji v Ptuju.

To ko pa govoriš o avstrijskih restavracijah - spet tako kot o vagonih 73 79? :twisted:
ja WRmz 73 79 ..-.. 301-. :) da boljši in model vagon Restavracija OBB-EC.

jaz hočem "EMONA" je samo vagon OBB-EC to je;

EC-OBB 151
Bmpz 73 (obb)
Bmpz 73 +Kinder (otroški igral) (obb)
Bmpz 73 (obb)
BDmpsz 73 (obb)
WRmz 73 (obb)
Ampz 73 (obb)

da res zelo lepo enako barvo in plus E-Lokomitva TAURUS 1216-000 dunaj-lj in Dunaj :p za OBB-EC. :) :) to bo nikoli HAHA
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Danes pa OBB restavracija v vlaku EC Zagreb vozi. Torej gre izključno za to, da Avstrijci enostavno nimajo nadomestne restavracije. Očitno je kar trend v Evropi, da ni rezervnih vagonov. :?
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

541 napisal/-a:
Tega pa nisem vedel, hvala za informacijo! Torej so Pullmani le vagoni serije Blm ter ABlm, npr. 50 79 31-10 005-5 ?
Tako mi je bilo rečeno ....
Potem Pullmani niso iz Goše iz Smederevske Palanke? Kje pa so potem narejeni ter koliko so stari?
Se kar strinjam, tudi jaz se raje peljem v vagonu, ki mu lahko odprem okno, vendar večini potnikov je za objekte ob progi prav malo mar. :roll:
Se čisto strinjam. Povprečnemu potniku je vlak le prevozno sredstvo, način, kako priti iz točke A do točke B. Pri nas, ljubiteljih, je pa zadeva popolnoma drugačna ... :wink:
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

gomulka014 napisal/-a:
541 napisal/-a:
Tega pa nisem vedel, hvala za informacijo! Torej so Pullmani le vagoni serije Blm ter ABlm, npr. 50 79 31-10 005-5 ?
Tako mi je bilo rečeno ....
Potem Pullmani niso iz Goše iz Smederevske Palanke? Kje pa so potem narejeni ter koliko so stari?
To pa ne bi vedel ...
Matej
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 143
Pridružen: 30.09.2005, 16:30

Odgovor Napisal/-a Matej »

Ali mogoče kdo ve, če na trgu obstaja potniški vagon, ki je kolikor se da podoben kateremu tipu slovenskega potniškega vagona (recimo 10 kupejskemu pulmanu)? Kolikor sem gledal po katalogih, se najde kaj podobnega, ampak imajo vsi prevelika okna na mestu, kjer imajo naši vagoni WC.
Odgovori