Prevoz SŽ (JŽ) 25-026 skozi Poljčane

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Prevoz SŽ (JŽ) 25-026 skozi Poljčane

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdravljeni

Danes 18.05.2005 okoli 11.15 je skozi Poljčane v smeri Maribora počasi peljala nenavadna kompozicija. Naša muzejska parna lokomotiva SŽ 25-026 pod paro, ki jo je vlekel moped, za parno lokomotivo pa še en dvoosni vagon muzejskega vlaka. Na žalost nisem mogel slikati zadeve :cry:

Zanima me, ali kdo ve, kam sta 25-tka in vagon namenjena?

LP

Jože
IC-Pohorje503

Re: Prevoz SŽ (JŽ) 25-026 skozi Poljčane

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Barbarpapa1 napisal/-a:Pozdravljeni

Danes 18.05.2005 okoli 11.15 je skozi Poljčane v smeri Maribora počasi peljala nenavadna kompozicija. Naša muzejska parna lokomotiva SŽ 25-026 pod paro, ki jo je vlekel moped, za parno lokomotivo pa še en dvoosni vagon muzejskega vlaka. Na žalost nisem mogel slikati zadeve :cry:

Zanima me, ali kdo ve, kam sta 25-tka in vagon namenjena?

LP

Jože
aha, lepo danes sem grem na ŽP Maribor in bom poglej,tudi mogoče foto. potem grem v lJ za ICS 17, hehe :)

lp
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

To je to :shock: :
Slika

Pravkar skozi Rače (12:09). Jaz pa nepripravljen. :oops:
Eurocity
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 31.12.2006, 8:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Eurocity »

Pozdravljeni!

Ko je padel vpis v Guinessovo (moja angleščina #-o) knjigo rekordov za največji ples četvorke na svetu, pa čez Dravski most v Mariboru! Lepo nam je zapiskala :D.


Lp, Marko
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

evo sliko in ob 12.35 uri v mariboru! ( P-L.25-026 + E-L.342-004!)

Slika
Slika
Slika
Slika

jutri bo praznike vlak v Gradcu bo mnogo vrste za parni lokomotvi in ostali drugi.....

KJE ; Graz Köflacherbf


URA; od 10.00 do 18.30 uri

datum; 19.maj.2007

to je enako kot 160 obletnice , bo mnogo vrste vlake.......

jaz jutri grem! :) 8) :P
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Miro, za takšne poste pa te imamo radi! =D> \:D/ :berr

Edino mi je žal, da sem bil v službi :oops:. Pa ravno, ko sem izrazil željo, da bi rad spet videl parnjačo na dravskem mostu (Miro, še enkrat hvala!)

Sedaj pa še dve vprašanji:

1. Zakaj jo je vlekel moped? Ali zaradi požarne ogorženosti, ali zaradi česa drugega (šparanje z vodo in premogom?)? Kolikor vem, je 25-ka sposobna čisto sama pripeljati iz Ljubljane v Gradec in pri tem peljati kar spodoben vlak.

2. Kdaj se lokomotiva vrača nazaj?

LP

Jože
Uporabniški avatar
vagoncek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 28.09.2005, 11:25
Kraj: jesenice
Kontakt:

oj

Odgovor Napisal/-a vagoncek »

me prav zanima, če bodo SŽ kaj pripravile za 150-letnico dokončanja proge Dunaj-Trst, ki je letos nekje junija ali julija, v tujini se spomnijo vsaj vsakih 10 let na kaj takega pri nas pa samo nekje ob 100-letnicah tako kot je bilo lani na Bohinjski progi
pred upokojitvijo sem bil zaposlen na muzejskem vlaku SZ kot referent za muzejske vlake
http://groups.msn.com/muzejskivlaki
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Barbarpapa1


1. Zakaj jo je vlekel moped? Ali zaradi požarne ogorženosti, ali zaradi česa drugega (šparanje z vodo in premogom?)? Kolikor vem, je 25-ka sposobna čisto sama pripeljati iz Ljubljane v Gradec in pri tem peljati kar spodoben vlak.
Požarna ogroženost ne more biti razlog, ker je razen na Primorskem najnižje stopnje (1. stopnje, glej http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%2 ... enost.html).
Že več kot teden pa je 1.-2. stopnje.

LP

Ljubitelj
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Na enak način so na relaciji Ljubljana - Celje in nato Celje - Ljubljana peljali tudi kompozicijo, ki je vozila ob občinskem prazniku med Rogatcem in Velenjem. Zakaj tako, pa ne vem.
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Barbarpapa1 napisal/-a:Miro, za takšne poste pa te imamo radi! =D> \:D/ :berr

Edino mi je žal, da sem bil v službi :oops:. Pa ravno, ko sem izrazil željo, da bi rad spet videl parnjačo na dravskem mostu (Miro, še enkrat hvala!)

Sedaj pa še dve vprašanji:

1. Zakaj jo je vlekel moped? Ali zaradi požarne ogorženosti, ali zaradi česa drugega (šparanje z vodo in premogom?)? Kolikor vem, je 25-ka sposobna čisto sama pripeljati iz Ljubljane v Gradec in pri tem peljati kar spodoben vlak.

2. Kdaj se lokomotiva vrača nazaj?

LP


kdaj bo nazaj, še nevem in mislim da v nedeljo je bo nazaj in koliko uro NEVEM, lahko tam info od prometnik za v nedeljo! :)

lp



Jože
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

danes je 19.maj.2007 in grem v gradcu da bom foto in ne bo takoj za strani na netu... ker bom v nedeljo od zvečer na forumu s sliku!

jutri zvečer bom igram po "24ur" košarka igra bom igram do ponoči tudi do zjutraj! :)

lp
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Ob 20.15 je Moped vlekel 25-tko skozi Košake (hvala bogu, da je žvižgala! Sem skopal iz hiše, da sem jo lahko videl za trenutek) v smeri Maribora in Ljubljane!

Če kdo to bere in lahko slika, naj to stori in prispeva slike. Sam spet nisem slikal :cry:

LP

Jože
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

25-026 v graz

Slika
Slika
Odgovori