Meh - "Kopalnico ima!"

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Hoj, Gorči! Še si živ. :lol: Sem se že ustrašil, da si kar v sredozemju ostal. :lol:

Ja, okrog ogledal se bodo morali še malce poigrati. Kadar morajo delavničarji kaj improvizirati, pogorijo na celi črti. Manjka jim malce inovativnosti. Pričvrstitev nosilcev na 342-005 so že dodelali. Sedaj bo na vrsti kakšna objemka in vijak M8. ........... Velikokrat bi kakšen "vajeniški oddelek" naredil izdelek bolje, domiselneje in hitreje. Ampak, doba "vajencev" je žal mimo. :?

Za Moped 342-020 vem da ima prenosno klimo. Pred časom sem naletel nanj in sem kar nekaj časa tuhtal, češ "kakšna merilna naprava pa je sedaj to". :lol:
Ti je kaj znano, ostanejo te klime čez zimo na lokomotivah ali gredo dol?

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dolfe napisal/-a:Hoj, Gorči! Še si živ. :lol: Sem se že ustrašil, da si kar v sredozemju ostal. :lol:
Še še, in ne boš verjel, kartice iz Rodosa so za razliko od one Tvoje prišle v slabem tednu :shock:
Dolfe napisal/-a:Ja, okrog ogledal se bodo morali še malce poigrati. Kadar morajo delavničarji kaj improvizirati, pogorijo na celi črti. Manjka jim malce inovativnosti. Pričvrstitev nosilcev na 342-005 so že dodelali. Sedaj bo na vrsti kakšna objemka in vijak M8. ........... Velikokrat bi kakšen "vajeniški oddelek" naredil izdelek bolje, domiselneje in hitreje. Ampak, doba "vajencev" je žal mimo. :?

Za Moped 342-020 vem da ima prenosno klimo. Pred časom sem naletel nanj in sem kar nekaj časa tuhtal, češ "kakšna merilna naprava pa je sedaj to". :lol:
Ti je kaj znano, ostanejo te klime čez zimo na lokomotivah ali gredo dol?
Bom vprašal kaj je s temi klimami. Po mojem mnenju pa bodo ostale saj morajo v lokomotivah biti nekak pritrjene in ne verjamem, da se jim bo ljubilo jih dol snet...
Uh mimogrede še to. Prenosne klime imajo oni tečen ror iz katerega bruha topel zrak. Kam je pa ta ror speljan, v prezračevanje vlečnih motorjev ali za gretje sedeža :twisted: ?
Goran
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Ko je že govora o Mehih ... Danes je Meh 034 na Emoni v Ponikvi odpovedal poslušnost in to tako, da se ni premaknil več nikamor. :cry: Na pomoč je pa šla Brižita 004 iz Šentjurja, kjer je pustila faderijo.
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

541 napisal/-a:Ko je že govora o Mehih ... Danes je Meh 034 na Emoni v Ponikvi odpovedal poslušnost in to tako, da se ni premaknil več nikamor. :cry: Na pomoč je pa šla Brižita 004 iz Šentjurja, kjer je pustila faderijo.
aha, 362-034 je kam pustil v ponivki,koliko minut zamude za OEC 150 EMONA?!

362-034 je konec vozi ker odpade :) hehe

lp
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Gorči, plastično gibljivo cev od nape, so speljali skozi lesen pod, pod lokomotivo.

Marko, Meh je žleht. Prejšno nočno me je ugriznil, čez dobro minuto, ko sem nehal klet pa je še ritnil kot "magare". :cussing


Sedaj mu kažem le še sliko kupa železja v Štorah. press :pope

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

danes foto; 362-016 v MB studenci!!!


Slika

lp
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dolfe, pravjo, da NMP (oz. nenavadne merilne naprave) ostanejo :wink:
Goran
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Kaj je bilo danes z Mehom, ki je vlekel EC Emona (mislim, da je Emona; sivi OBB vagoni), ko se je vračal proti LJ (viden v Štorah, smer Šentrjur - Celje):?: Opazil sem, da ga spredaj vleče Moped.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

RisPo napisal/-a:Kaj je bilo danes z Mehom, ki je vlekel EC Emona (mislim, da je Emona; sivi OBB vagoni), ko se je vračal proti LJ (viden v Štorah, smer Šentrjur - Celje):?: Opazil sem, da ga spredaj vleče Moped.
Navedi uro! Vlaki ki gredo proti Ljubljani, lahko gredo v Zidanem Mostu levo (naravnost) ali desno! Tako da ni nujno da je bila Emona, pa še kot si rekel OBB sivi vagoni, ni nujno da so samo na Emoni, lahko so tudi na Croatii ali Zagrebu! :wink:
Pa še nekaj za konec: Emona se nikdar ne vrača v Ljubljano, temveč je namenjena v prestolnico, vrača se potem nazaj, na Dunaj! :twisted: :twisted:
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Nejc napisal/-a:
RisPo napisal/-a:Kaj je bilo danes z Mehom, ki je vlekel EC Emona (mislim, da je Emona; sivi OBB vagoni), ko se je vračal proti LJ (viden v Štorah, smer Šentrjur - Celje):?: Opazil sem, da ga spredaj vleče Moped.
Navedi uro! Vlaki ki gredo proti Ljubljani, lahko gredo v Zidanem Mostu levo (naravnost) ali desno! Tako da ni nujno da je bila Emona, pa še kot si rekel OBB sivi vagoni, ni nujno da so samo na Emoni, lahko so tudi na Croatii ali Zagrebu! :wink:
Pa še nekaj za konec: Emona se nikdar ne vrača v Ljubljano, temveč je namenjena v prestolnico, vrača se potem nazaj, na Dunaj! :twisted: :twisted:
362 ;

1-Dan

MV 480, Ljubljana-I.Bistrica
IC 482 , I:Bistrica-Ljubljana
OEC 150 , Ljubljana-Spielfeld
EC 159, Spielfeld-Dobova

2-Dan

EC 158, Dobova- Spielfeld
OEC 151 , Spielfeld-LJubljana
IC 483. Ljubljana-I.Bistrica
MV 481, I.Bistrica-Ljubljana

:)

lp
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

RisPo napisal/-a:Kaj je bilo danes z Mehom, ki je vlekel EC Emona (mislim, da je Emona; sivi OBB vagoni), ko se je vračal proti LJ (viden v Štorah, smer Šentrjur - Celje):?: Opazil sem, da ga spredaj vleče Moped.
Ni nujno, da je bilo kaj narobe z Mehom. Morda je šlo le za višek lokomotiv na štajerskem koncu.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Dolfe napisal/-a:
RisPo napisal/-a:Kaj je bilo danes z Mehom, ki je vlekel EC Emona (mislim, da je Emona; sivi OBB vagoni), ko se je vračal proti LJ (viden v Štorah, smer Šentrjur - Celje):?: Opazil sem, da ga spredaj vleče Moped.
Ni nujno, da je bilo kaj narobe z Mehom. Morda je šlo le za višek lokomotiv na štajerskem koncu.

lp
Ali po ajznponarsko - priprego! :wink: :oops: Tudi sam sem že večkrat videl na Emoni priprego, variant ne bom našteval! 8)
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Aja pozabil sem napisati, da je bil TO (če hočete OT, pantograf) spuščen. Drugače pa mi je na pamet prvo padla okvara Meha, kot pa to, da bi bil višek lokomotiv na našem koncu.
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

glej sliko za 362-034 je oprempe za zimske zaradi okvari sneg! :) v Ljubljani, tudi že 362-040!


lp :)

Slika
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

IC-Pohorje503 napisal/-a:glej sliko za 362-034 je oprempe za zimske zaradi okvari sneg! :) v Ljubljani, tudi že 362-040!


lp :)
Dobra slika Miro, dobre mašine na njej 8)
Odgovori