Kaj je z Deziroji?

Debata okoli voznega parka
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Kaj je z Deziroji?

Odgovor Napisal/-a 541 »

V zdanjih dnevih smo priča, da primanjkuje Siemensovih EMV - nadomešča jih klasika in pa na Štajerskem Fiati. Kaj je torej narobe s temi garniturami - a je krivo samo Pivo in cvetje, kjer so menda dve garnituri onesposobili (ena je imela nalet na človeka, pri drugi (menda ne gre za isto garnituro) pa bi naj uničili vrata)? :roll:

Naslednje leto je prevoz na Pivo in cvetje v Eas-ih.press. :twisted:
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Drugi teden bodo 312 rabili tudi za nadomestne garniture ICS-ov.

Eden v Koper, drugi v Benetke, tretji pa v Moste.press
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Na račun vročinskega vala crkuje cel evropski energetski sistem. V teh dneh se da ogromno prihranit, če ne uporabljaš klime. In Desiro je kar požrešen okrog nje. Vsaj toliko kot je glasen. Torej vsi državljani pomagamo ELES-u da ne škripne. Včeraj je celo J.Plečnik - 101 vozil brez klime. Iz Avstrije do Ljubljane. :?

Sparen, sparen, sparen! ......... Pravijo severni sosedje. press Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Lisinski D296
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 44
Pridružen: 21.06.2007, 21:06

Odgovor Napisal/-a Lisinski D296 »

Dolfe napisal/-a:Včeraj je celo J.Plečnik - 101 vozil brez klime. Iz Avstrije do Ljubljane. :?
Seveda pa imajo na Plecniku tudi bife vagon, kjer se lahko hladijo s hladnim pivcem. Razen, ce so tudi hladilnik izklopili zaradi varcevanja. :D
Lisinski je od 296 padel na 499, zdaj je ze pri 1198. Cifra je vse nizja, vagoni pa vse boljsi. :) In za razliko od Venezie se vedno vozi gor in dol.
Uporabniški avatar
tunelolog
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 142
Pridružen: 28.09.2005, 12:16
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a tunelolog »

Kolikor sem slišal, dnevno crkujejo klime (pomožni pretvorniki).

Je pa kolega povedal, da se je vlak 2412 predvčerajšnjim, v sredo 18.7.2007 ustavil pred Radovljico, za par minut, in to zaradi pregrevanja. Kateri del se je tako pregrel pa nimam pojma. Po nekaj minutnem postanku je Siemens nadaljeval vožno.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Po pravici povedano, o pokvarjenih Desirojih nimam pojma. Cel teden jih že "heblam" pa ni nobeden ponagajal.

Še nasvet. Držite se mojih vlakov in uživajte v prijetni in hladni vožnji. ......... pressSlika

lp
Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dolfe, a boš objavil vozni red Tvojih vlakov?
Pa mmg, a je kaj na SŽ, česar ne voziš :twisted: ?

(Ne zameri!)
Goran
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Gorchi napisal/-a:Dolfe, a boš objavil vozni red Tvojih vlakov?
Pa mmg, a je kaj na SŽ, česar ne voziš :twisted: ?
Šinobus .press :lol: :lol:
ursika
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 183
Pridružen: 29.09.2005, 10:22
Kraj: Kjer ni železnice...

Re: Kaj je z Deziroji?

Odgovor Napisal/-a ursika »

541 napisal/-a: Naslednje leto je prevoz na Pivo in cvetje v Eas-ih.press. :twisted:
mogoče bolje - Falsi... :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Gorchi napisal/-a:Dolfe, a boš objavil vozni red Tvojih vlakov?
Pa mmg, a je kaj na SŽ, česar ne voziš :twisted: ?

(Ne zameri!)

Skušam obvladovati komaj dobro polovico voznega parka na SŽ. ...... Preveč. Slika

Voznega reda svojih vlakov pa ne bon najavljal. Itak se ne bi potem noben hotel peljat. Vsi bi le drli na peron, gledat kdo je tisti vesoljec tam spredaj..... Slika


Kar lepo na prvi "cug" - prijetno ohlajen in si mislite da ga Dolfe fura. Pa bo kar bo ......... press :pope Slika


lp
Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ajej Dolfe, sem pa upal, da boš kdaj kaj objavil, da če se slučajno kak forumaš najde na Tvojem vlaku, da Te vsaj lahko pride pozdravit...
V petek zvečer sem s punco in prijateljem sedel na mostu v Mostah in opazoval vlake (s fotoaparatom pa se ni dalo kaj pomagat, je blo pretemno) in se za konec pripelje še Brižita iz vzhoda. Strojevodja, ki je visel na oknu nas je pa tko gledal, da sem se spraševal, če ni mogoče pri sebi razmišljal "če ni tle nekdo, ki je na forumu vlaki.info..."

glasno razmišljanje in ugibanje.press :wink:
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Gorchi napisal/-a:......... če ni mogoče pri sebi razmišljal "če ni tle nekdo, ki je na forumu vlaki.info..."

glasno razmišljanje in ugibanje.press :wink:
Jaz vsekakor nisem bil. Bil sem iz nočne, naslednji dan pa že dnevna..... :lol:

Veš, po temle forumu skrivoma vsi šnofajo. In razen Terminatorja in še koga, nihče nič ne ve o tem ........ :)o~~

Najbrž se je oni ravno tako spraševal: :-k...... le kateri forumaš bi lahko to bil?

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Re: Kaj je z Deziroji?

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

541 napisal/-a:V zdanjih dnevih smo priča, da primanjkuje Siemensovih EMV - nadomešča jih klasika in pa na Štajerskem Fiati. Kaj je torej narobe s temi garniturami - a je krivo samo Pivo in cvetje, kjer so menda dve garnituri onesposobili (ena je imela nalet na človeka, pri drugi (menda ne gre za isto garnituro) pa bi naj uničili vrata)? :roll:

Naslednje leto je prevoz na Pivo in cvetje v Eas-ih.press. :twisted:
ja zgleda da gre res za kar precejsen osip siemensev, po skoraj mesecu dni sem se danes spet lahko peljal z gomulko :wink: .

Mmg pa še to, nisem preprican, vendar se mi zdi, da sem danes v sestavi EC Emona opazil tudi vagon restavracijo HZ. Slučaj ali drugega?
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Gomulka je že mnogo boljše nadomestilo kot Fiat...
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Dolfe napisal/-a:Včeraj je celo J.Plečnik - 101 vozil brez klime. Iz Avstrije do Ljubljane. :?
http://www.vecer.si/clanek2007072505229844

A do meje pa je klima delovala? Kaj pa je bil vzrok?
Odgovori