EC 101 Jože Plečnik

Debata okoli voznega parka
Odgovori
parni lokomotivček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 230
Pridružen: 14.08.2006, 22:14
Kraj: LJUBLJANA

EC 101 Jože Plečnik

Odgovor Napisal/-a parni lokomotivček »

Zakaj zadnje čase EC JOŽE PLEČNIK toliko zamuja. Je mogoče, kaj narobe z Avstrijskimi železnicami ali s Češkimi železnicami?
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Odgovor Napisal/-a STIB »

Ni ravno narobe, pač pa so dela na progi v Avstriji, nekje med Selzthalom in Linzom, potnike prevažajo avtobusi, pa se nabere zamude... :(
lp iz Zagreba
ZDRU
regan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 19.12.2005, 15:15
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a regan »

Če se jaz ne motim vozi EC Jože Plečnik v Avstriji po obvozni progi.
IC-Pohorje503

Re: EC 101 Jože Plečnik

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

parni lokomotivček napisal/-a:Zakaj zadnje čase EC JOŽE PLEČNIK toliko zamuja. Je mogoče, kaj narobe z Avstrijskimi železnicami ali s Češkimi železnicami?

obvoz drugi progi v avstrijo in dobi zamude +120 min !

zaradi poprav na tiru in še drugo od linz do leoben hbf!!!

lp
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

regan napisal/-a:Če se jaz ne motim vozi EC Jože Plečnik v Avstriji po obvozni progi.
tudi jaz ne moti in v redu za EC 101 Jože Plečnik, ja obvozi drugo progo v avstrijo. tudi lani isti in letos spet. lani je že +225 minut zamude :P

lp
tomibus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 103
Pridružen: 18.11.2005, 17:42
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomibus »

Zakaj se v takih primerih pač začasno ne spremeni vozni red in se pove, da bo od tega do tega termina vlak vozil ob tej uri? Tako bi se lahko potniki prilagodili. Zadnjič sem se želel peljati s tem EC in mi je na blagajni povedal, da ima dve uri zamude, pa sem šel na navadnega, ker mi ni preostalo drugega. Če bi vedel, da bo odpeljal čez dve uri, bi šel dve uri kasneje proti Ljubljani. A kaj takega ni možno?

Lp
Tomi
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

tomibus napisal/-a:Zakaj se v takih primerih pač začasno ne spremeni vozni red in se pove, da bo od tega do tega termina vlak vozil ob tej uri? Tako bi se lahko potniki prilagodili. Zadnjič sem se želel peljati s tem EC in mi je na blagajni povedal, da ima dve uri zamude, pa sem šel na navadnega, ker mi ni preostalo drugega. Če bi vedel, da bo odpeljal čez dve uri, bi šel dve uri kasneje proti Ljubljani. A kaj takega ni možno?

Lp
Tomi
ne bo sprembe za vozni red, bo enako ostali po vozni red za 2006/2007 tudi spet 2007/2008! :)

lp
tomibus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 103
Pridružen: 18.11.2005, 17:42
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomibus »

Razumem, da se ne bo spremenil nov vozni red. To mi je jasno in nisem mislil tako. Si me malo narobe razumel. Mislim sem, da bi se pač za čas obvoza ali del na železnici uradno premaknil vozni red, če je jasno, da vlak vsak dan zamudi 120 minut. Da bi se reklo npr. od 5. do 20 septembra bo EC ta pa ta vozil namesto ob 15:14 ob 16:50. Na primer. :)

Lp
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tomibus, na EU-železnicah velja predpis, da se vozni red potniških vlakov med voznorednim obdobjem ne sme spreminjat. Tako kot se prvotno določi, mora voziti do konca voznorednega obdobja pa če tudi je povsem prazen.
Zamuda pa se vedno napoveduje za vsak vlak sproti.

Še en primer iz ljubljanske postaje. Spikerke so zelo previdne, ko napovedujejo zamudo nekega vlaka v prihodu. Običajno napovejo največ 20 minut, potem pa to podaljšujejo. Zakaj? Imajo zoprno izkušnjo, ko je bil mednarodi vlak napovedan z določeno zamudo. Čakajoči potniki pa seveda veselo v "podhod" na gašenje žeje. Vlak je uspel nekoliko skrajšat zamudo in odpeljal nekaj minut prej, kot je bila napovedana zamuda. Potem pa je nastal cel hudič s strani odžejanih potnikov ............. :?

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
tomibus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 103
Pridružen: 18.11.2005, 17:42
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomibus »

Hvala lepa za razlago. To sem vedel, da se vozni red ne spreminja do naslednjega voznorednega obdobja. Mislil sem, če niso možne začasne, pač terminsko določene, spremembe voznega reda. Si pa predstavljam nejevoljo potnikov, ki so čakali vlak in ga potem zamudili. :)

Mislil sem pač v izogib takšnim težavam, kot je npr. tvoj primer iz Ljubljane.

Lp
Tomi
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

tomibus napisal/-a:Razumem, da se ne bo spremenil nov vozni red. To mi je jasno in nisem mislil tako. Si me malo narobe razumel. Mislim sem, da bi se pač za čas obvoza ali del na železnici uradno premaknil vozni red, če je jasno, da vlak vsak dan zamudi 120 minut. Da bi se reklo npr. od 5. do 20 septembra bo EC ta pa ta vozil namesto ob 15:14 ob 16:50. Na primer. :)

Lp
EC 101 je zamude vlake, potem drugi vlak ob 15.20 potniški vlaki v smeri ZIDANI MOST , potem manjeve potniški v ljubljani!

ali pozneje ICS 21, ima dovolj! :)

lp
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a holding »

tomibus napisal/-a:Zakaj se v takih primerih pač začasno ne spremeni vozni red in se pove, da bo od tega do tega termina vlak vozil ob tej uri? Tako bi se lahko potniki prilagodili. Zadnjič sem se želel peljati s tem EC in mi je na blagajni povedal, da ima dve uri zamude, pa sem šel na navadnega, ker mi ni preostalo drugega. Če bi vedel, da bo odpeljal čez dve uri, bi šel dve uri kasneje proti Ljubljani. A kaj takega ni možno?

Lp
Tomi
Možno, možno........
ampak na območju SŽ šele v daljši prihodnosti................

Ko je 415 vozil pri sosedih po "obvozu", je imel (Plečnik tudi) izdelan obvozni Vozni Red, katerega se je tudi držal (tudi če je šlo hitreje, je na postajah postanka počakal "redni" odhod. V Slovenijo je običajno prihajal "obvozno redno"(nikoli obvozno predčasno).
Ta "obvozni" vozni red je tudi objavljen (v Avstriji, seveda).

A pri nas? Pri nas pa gre po sistemu APP: "Ako Prodje, Prodje! Ne verjamete? Oglejte si "2. del remonta"
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

datum ; 12-09-2007

danes je spet zamude po +120 min , prihod v Špilje je "PREDVIDENA ZAMUDA" po +120 min!

lp
tomibus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 103
Pridružen: 18.11.2005, 17:42
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomibus »

holding, točno nekaj takega sem mislil :)

lp
tomi
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

datum; 14-09-2007 in ura 15.24 uri.

EC 101 JOŽE PLEČNIK je ima zamude je +20 min, malo in ni veliko zamude tudi bo prihod v Ljubljani bo ob 17.44 uri (+10 minut)! :)

vedno prej -10 minut ker napake vozni red 2007! :)
lp
Odgovori