EC 101 Jože Plečnik

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Odgovor Napisal/-a STIB »

No, z Plečnikom ni vedno tako slabo.
Danes je prispel v Ljubljano najmanj 5 minut pred predvidenim časom :!:
Vlak 502 je odpeljal točno ob 17.25, Plečnik pa je na isti (četrti) tir prišel čez kake 2 minuti. Redni prihod je 17.32
Jaz sem na osmem tiru čakal na Mimaro proti Zagrebu (tudi prišel na minuto točno in tudi enako odpeljal dalje). Celo v Zagreb smo prispeli točno!
lp iz Zagreba
ZDRU
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

STIB napisal/-a:No, z Plečnikom ni vedno tako slabo.
Danes je prispel v Ljubljano najmanj 5 minut pred predvidenim časom :!:
Vlak 502 je odpeljal točno ob 17.25, Plečnik pa je na isti (četrti) tir prišel čez kake 2 minuti. Redni prihod je 17.32
Jaz sem na osmem tiru čakal na Mimaro proti Zagrebu (tudi prišel na minuto točno in tudi enako odpeljal dalje). Celo v Zagreb smo prispeli točno!
aha,lepo :) :)

lp
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Tudi to se kdaj zgodi, da pride vlak na končno postajo prej kot to piše v voznem redu :wink:
LP
Izidor
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

jure80 napisal/-a:Tudi to se kdaj zgodi, da pride vlak na končno postajo prej kot to piše v voznem redu :wink:
ja,točen!

EC 101 je nekaj malo napake vozni red zaradi vedno prihod v Lj -6 min tudi OEC 151 EMONA je prihod - 10 min v Ljubljani! :)

lp
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

IC-Pohorje503 napisal/-a: EC 101 je nekaj malo napake vozni red zaradi vedno prihod v Lj -6 min tudi OEC 151 EMONA je prihod - 10 min v Ljubljani! :)

lp
Jaooooooo, Miro ........ včasih ga pa dobro butneš .... #-o


lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
IC-Pohorje503

Zaradi gradbenih del v Avstriji vozi vlak "Jože Plečnik

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Zaradi gradbenih del v Avstriji vozi vlak Jože Plečnik od petka do nedelje po pomožni poti


Zaradi gradbenih del na progi med postajama Linz in Selzthal v Avstriji bosta vlaka EuroCity 100 in 101 "Jože Plečnik" (Ljubljana–Praga in nazaj) od petka, 26. oktobra, od 00:01 do nedelje, 28. oktobra, do 23:00 vozil po pomožni poti Selzthal-Kleinreifling-St. Valentin-Linz. Vlaka bosta zamujala 60 do 80 minut.

Slovenske železnice se potnikom zahvaljujejo za razumevanje.


jaz jutri bom vlak za ICS 17 potem IC 509 do kopru. (Ne bom vlak za EC 101 zaradi zamude in je zelo škoda! )



lp
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

odhod v Mariboru proti v pragu .

Slika
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a holding »

holding napisal/-a:
tomibus napisal/-a:Zakaj se v takih primerih pač začasno ne spremeni vozni red in se pove, da bo od tega do tega termina vlak vozil ob tej uri? Tako bi se lahko potniki prilagodili. Zadnjič sem se želel peljati s tem EC in mi je na blagajni povedal, da ima dve uri zamude, pa sem šel na navadnega, ker mi ni preostalo drugega. Če bi vedel, da bo odpeljal čez dve uri, bi šel dve uri kasneje proti Ljubljani. A kaj takega ni možno?

Lp
Tomi
Možno, možno........
ampak na območju SŽ šele v daljši prihodnosti................

Ko je 415 vozil pri sosedih po "obvozu", je imel (Plečnik tudi) izdelan obvozni Vozni Red, katerega se je tudi držal (tudi če je šlo hitreje, je na postajah postanka počakal "redni" odhod. V Slovenijo je običajno prihajal "obvozno redno"(nikoli obvozno predčasno).
Ta "obvozni" vozni red je tudi objavljen (v Avstriji, seveda).

A pri nas? Pri nas pa gre po sistemu APP: "Ako Prodje, Prodje! Ne verjamete? Oglejte si "2. del remonta"


A ste vidl?!? Spet se je malo zavrtelo!

Pa res marsikdo "šeta" po tem forumu. Sem ter tja pa pade kakšno zrno na rodovitna tla..................................

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Če smo demokracijo, pa EU, pa Euro, bomo pa še kaj................
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Miro, upam da ne boš hud, ker bom nalimal slike od vlaka 100!! :lol:

Slikano...., danes..., v Šentjurju:

1. Praznina proti Celju:Slika
Slika

2. Iz Revoza proti Mariboru:
Slika

3. Priprave na prihod nekoga, ki ti lahko, če nisi dobro pripravljen celo uide..
Slika

4. Prihaja... MMG: na desni vidite našega forumaša!!Slika
Slika

5. ... Jože Plečnik (EC 100) - skoraj bi mi ušel.. Slika
Slika

6. Za konec še pa en sramak, s tovorom na hrbtu:
Slika
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

O, je imel danes prometnik pomočnika v Šentjurju ali celo že novega šefa postaje :twisted: . :lol: Bi lahko rekli desno roko? Pa so vlaki potemtakem kaj manj zamujali? :twisted:

Aha, kapa na glavi, uniforma na črto... ni kej vse po pravilniku
:idea:

Ja, pa slike moram pohvaliti. :idea:
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Nejc napisal/-a: 6. Za konec še pa en sramak, s tovorom na hrbtu:
Slika
Ime mu je pa 52102: Zalog - Trbovlje - Čret - Tezno; onemu prvemu pa če se ne motim 95414 (obvoz čez Maribor zaradi zapore čez Jesenice). :lol: Vagon od avtovlaka pa gre očitno na revizijo ... med tovornimi se vidi en Baat. :roll:
Zadnjič spremenil 541, dne 30.10.2007, 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Regan 664 napisal/-a:O, je imel danes prometnik pomočnika v Šentjurju ali celo že novega šefa postaje :twisted: . :lol: Bi lahko rekli desno roko? Pa so vlaki potemtakem kaj manj zamujali? :twisted:
Sploh nisem vedel, da ga imam na postaji. Mi je po dveh urah, ko je Nejc že zdavnaj pobegnil, @kondukter to povedal. Ah, Nejc, Nejc .... :roll:

MMG, pa kdaj si še ti videl, da je za kakšno zamudo krivo "vodenje prometa"!? :noro
Zadnjič spremenil 541, dne 30.10.2007, 20:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

541 napisal/-a:Vagon od avtovlaka pa gre očitno na revizijo ... med tovornimi se vidi en Baat.
Marko, če me spomin ne vara, se mi zdi, da je AV nasankal kot strojni vlak na skalo, bila je to španka 664-021, ki čaka sedaj v Divači. Skupil pa jo je tudi vagon baat, ki je bil menda takoj za španko.

Za ljubitelje reganov - do zamenjave je na AV goriški regan.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

541 napisal/-a:pa kdaj si še ti videl, da je za kakšno zamudo krivo "vodenje prometa"!?
Emm, no za kakšno minutko sem ter tja mora tudi VP prevzeti odgovornost.

Samo, koliko je pa ta minuta dolga je pa že drugo poglavje. :lol: :lol: :oops: :twisted:

Nejc, dobro bi bilo, da bi se javil prometniku, da ve, kaj se dogaja na njegovi postaji. :wink:
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Regan 664 napisal/-a:O, je imel danes prometnik pomočnika v Šentjurju ali celo že novega šefa postaje :twisted: . :lol: Bi lahko rekli desno roko? Pa so vlaki potemtakem kaj manj zamujali? :twisted:

Aha, kapa na glavi, uniforma na črto... ni kej vse po pravilniku
:idea:

Ja, pa slike moram pohvaliti. :idea:
Ti bom že dal šefa!! Slika Inšpektorsko nalogo sem opravljal!! :mrgreen: :mrgreen:
541 napisal/-a:Vagon od avtovlaka pa gre očitno na revizijo ... med tovornimi se vidi en Baat.
Jap, tudi jaz sem ga opazil, ko sem že zaključil s fotkanjem! Slika

Sem slišal, da je namenjen na Ptuj! :roll:
Regan 664 napisal/-a: Nejc, dobro bi bilo, da bi se javil prometniku, da ve, kaj se dogaja na njegovi postaji. :wink:
Šefe, gibal sem se pod streho! Nisem ogrožal sebe niti, kogar drugega! :saluti
Odgovori