Pendolino 160 km/h

Debata okoli voznega parka
Odgovori
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Njah, mene grozno jezi, ker naša država tako zanemarja železnice, ki so dejansko najbolj primerne za prevoz potnikov in tovora! :roll:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trance0 napisal/-a:Njah, mene grozno jezi, ker naša država tako zanemarja železnice, ki so dejansko najbolj primerne za prevoz potnikov in tovora! :roll:
Pusti državo ta je že zdavnaj umrla je rekel Šifrer. Vodstvo+minister deluje kakor jim pojejo drugi... :beg
trance0 napisal/-a:..... Kdaj je realno možno pričakovati rekonstrukcijo proge, da bo vlak spet vozil največ dobro uro in pol in ne več slabi dve uri kot zdaj? ....
Samo poglej si kateri vsi projekti se non stop meljejo... drugi tir, krak gorenjska-notranjska, potem si pa takoj na jasnem kdaj bo to izvedljivo.

MMG: prejšnji petek sem se pelal na siemnsu poleg gosopda ki :kufe2 na SŽ, je neki govoril, da Poljčane + odsek do Dolge Gore gre v remont tako ko se konča remont na prekmurki...
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a dingo »

MMG: prejšnji petek sem se pelal na siemnsu poleg gosopda ki :kufe2 na SŽ, je neki govoril, da Poljčane + odsek do Dolge Gore gre v remont tako ko se konča remont na prekmurki...
Se pravi šele leta 2014 :roll:
bohinjc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 20.04.2012, 11:27

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a bohinjc »

ja nič prej kot 2014
lahko se pa zamakne na 2015 :^o
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

dingo napisal/-a:
Se pravi šele leta 2014 :roll:
Ni nujno, ker je mislil s tem ko se konča trenutni remont in ne remont celotne prekmurke...
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a dingo »

Ni nujno, ker je mislil s tem ko se konča trenutni remont in ne remont celotne prekmurke...
Spomladi. No to pa bi že šlo. Pa kot vem je tudi že narejen projekt za remont Poljčane-Slovenska Bistrica-Pragersko. Nevem pa v kaki fazi je Zidani most-Celje. Se sploh že dela kaj na dokumentaciji?
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Re 4/4 napisal/-a:
Samo poglej si kateri vsi projekti se non stop meljejo... drugi tir, krak gorenjska-notranjska, potem si pa takoj na jasnem kdaj bo to izvedljivo.

MMG: prejšnji petek sem se pelal na siemnsu poleg gosopda ki :kufe2 na SŽ, je neki govoril, da Poljčane + odsek do Dolge Gore gre v remont tako ko se konča remont na prekmurki...
Nekaj vprašanj:

1. Kaj je mišljeno pod projektom 'krak gorenjska-notranjska'? Je tu planirana kakšna nova notranjska proga ali gre za obnovo/remont obstoječe proge po Notranjskem kot del obstoječe proge na Primorsko?

2. Kaj konkretno se šteje za remont železniške proge pri nas nasplošno in kaj se pričakuje, da bo rezultat remontov na štajerskem kraku?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trance0 napisal/-a:
Nekaj vprašanj:

1. Kaj je mišljeno pod projektom 'krak gorenjska-notranjska'? Je tu planirana kakšna nova notranjska proga ali gre za obnovo/remont obstoječe proge po Notranjskem kot del obstoječe proge na Primorsko?

2. Kaj konkretno se šteje za remont železniške proge pri nas nasplošno in kaj se pričakuje, da bo rezultat remontov na štajerskem kraku?
1. triangel v Ljubljani s kakterim, bi se povezal krak direktno, da ne bi bilo treba naresti premika...

2. spodnji, zgornji ustroj, menjava pragov , dvig osnega pritiska...
anch
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 30.10.2012, 13:03

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a anch »

mene sam zanima kaj komu ni jasno da objavlate te slike... ka ste normalni.... mal poštudirajte na lastnika konja kak mu je!!!!!!
nekateri nimate res nimate lajfa...
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Dino S »

anch napisal/-a:mene sam zanima kaj komu ni jasno da objavlate te slike... ka ste normalni.... mal poštudirajte na lastnika konja kak mu je!!!!!!
nekateri nimate res nimate lajfa...
Naj lastnik konja poštudira kaj se je zgodilo s konjem in to najverjetneje zaradi njegove malomarnosti!
...
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a igor72 »

anch napisal/-a:mene sam zanima kaj komu ni jasno da objavlate te slike... ka ste normalni.... mal poštudirajte na lastnika konja kak mu je!!!!!!
nekateri nimate res nimate lajfa...
Preštej počasi do deset in pomisli....sicer pa, če si se samo zaradi tega prijavil na forum, nima niti to smisla....
LEP DAN
Igor
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a cokla »

anch napisal/-a:mene sam zanima kaj komu ni jasno da objavlate te slike... ka ste normalni.... mal poštudirajte na lastnika konja kak mu je!!!!!!
nekateri nimate res nimate lajfa...

Pa ka si ti nor..... #-o #-o #-o :roll: [-o<
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a ivy »

Najbolje je, da se zdaj tam ukine železnica in se povečajo pašniki ](*,)
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
bohinjc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 20.04.2012, 11:27

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a bohinjc »

ali pa tunel... :^o
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

anch napisal/-a:mene sam zanima kaj komu ni jasno da objavlate te slike... ka ste normalni.... mal poštudirajte na lastnika konja kak mu je!!!!!!
nekateri nimate res nimate lajfa...
Verjetno da ima lastnik konja več škode kod železnica. #-o
Odgovori