Pendolino 160 km/h

Debata okoli voznega parka
Odgovori
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a smok1 »

andre85 napisal/-a:Re4/4 se popolnoma strinjam edino glede cene 6mrd evrica se ne strinjam. Jaz mislim,da bi na koncu bilo vsaj 12 mrd preden bi vsi žepe napolnili. Zdaj pa še nekaj za Suho. Poceni storitve prinesejo zmeraj več negativnega kot pozitivnega dober primer sta zdaj Ryanair in Flixbus. Pri Ryanu so ljudje brez zdravstvenega zavarovanja. Flixovi podprevozniki pa se na dnevni bazi razbijajo,ker jih Flix sili v zmanjšanje stroškov posledično manj šoferjev dela več in posledičnosti vse več šoferjev krši pravila in predpise. Rezultat je utrujeni šoferji, šoferji iz vzhoda z sumljivi dovoljenji itd. Saj pri DB ni nič boljše moja zelo dobra prijateljica je prejšnji teden delala 6x12ur, mojster,ki pa je mene nadomestil pa 5x13ur. No to so rezultati nižjih cen
Imam štiri prijatelje v Ryanairju, eden v Maroku, dva v Italiji in eden v Londonu. Za nobenega to ne drži.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a andre85 »

smok1 napisal/-a:
andre85 napisal/-a:Re4/4 se popolnoma strinjam edino glede cene 6mrd evrica se ne strinjam. Jaz mislim,da bi na koncu bilo vsaj 12 mrd preden bi vsi žepe napolnili. Zdaj pa še nekaj za Suho. Poceni storitve prinesejo zmeraj več negativnega kot pozitivnega dober primer sta zdaj Ryanair in Flixbus. Pri Ryanu so ljudje brez zdravstvenega zavarovanja. Flixovi podprevozniki pa se na dnevni bazi razbijajo,ker jih Flix sili v zmanjšanje stroškov posledično manj šoferjev dela več in posledičnosti vse več šoferjev krši pravila in predpise. Rezultat je utrujeni šoferji, šoferji iz vzhoda z sumljivi dovoljenji itd. Saj pri DB ni nič boljše moja zelo dobra prijateljica je prejšnji teden delala 6x12ur, mojster,ki pa je mene nadomestil pa 5x13ur. No to so rezultati nižjih cen
Imam štiri prijatelje v Ryanairju, eden v Maroku, dva v Italiji in eden v Londonu. Za nobenega to ne drži.
https://youtu.be/Tyw8sDvIc1s v tem prispevku je vse kako Ryanair izkorišča ljudi
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a smok1 »

Hvala, ampak raje vprašam ljudi, ki že leta delajo pri Ryanairu in so zelo zadovoljni. V zadnjih treh letih je Ryanair veliko postoril za zadovoljnost pilotov - manj striktne pogodbe, večje plače, fiksen delovnik (5 on, 4 off) itn. Piloti se bolje obravnavani kot tisti recimo pri Austrianu, saj imaš dejansko možnost napredovanja in izbire baz, kar za Star Alliance članice ne moreš ravno trditi.

Pa da ne boš mislil, da sem nekakšen Ryanair fan, sam se družbe izogibam in raje plačam tudi 500€ več za letalsko karto, kot pa da bi z njimi letel, je pa treba priznati, da zaposleni niso tako grdo obravnavani, kot bi Nemci radi prikazali.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4284
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

@smok. Ampak zakaj pa je bilo toliko stavk v zadnjem letu? :D
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a andre85 »

smok1 napisal/-a:Hvala, ampak raje vprašam ljudi, ki že leta delajo pri Ryanairu in so zelo zadovoljni. V zadnjih treh letih je Ryanair veliko postoril za zadovoljnost pilotov - manj striktne pogodbe, večje plače, fiksen delovnik (5 on, 4 off) itn. Piloti se bolje obravnavani kot tisti recimo pri Austrianu, saj imaš dejansko možnost napredovanja in izbire baz, kar za Star Alliance članice ne moreš ravno trditi.

Pa da ne boš mislil, da sem nekakšen Ryanair fan, sam se družbe izogibam in raje plačam tudi 500€ več za letalsko karto, kot pa da bi z njimi letel, je pa treba priznati, da zaposleni niso tako grdo obravnavani, kot bi Nemci radi prikazali.
Poanta je v tem kjerkoli se pojavijo nizke cene neke storitve tam nasankajo zaposleni. Pač ker uporabnik suha zmeraj sanja o nizkih cenah ampak se ne zaveda kakšne posledice ima to v širšem pogledu
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a smok1 »

Re 4/4 napisal/-a:@smok. Ampak zakaj pa je bilo toliko stavk v zadnjem letu? :D
Ne pravim, da so zadeve rožnate in je vse super, so pa piloti že veliko bolje obravnavani kot v "obstranskih" Star alliance članicah, da ne govorim o ostalih "Billigfluggeselschafterjih".

In če me spomin ne vara, je Lufthansa imela več in hujše stavke kot Ryanair v zadnjih nekaj letih. Pač, kjer so rekordni dobički, zaposleni zavohajo denar. :)
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re:

Odgovor Napisal/-a Florjan »

Nejc napisal/-a:
Dino S napisal/-a:Naj mi nekdo pove, če se keri Pendolino že nagiba ter kdaj vozi.
In ali je kakšna možnost, da se bodo do prvomajskih počitnic vsi nagibali, ker zdaj pa bi rad šol z njim še v MB.
Jap, 310/005-006 se gunca sem in tja. :lol:
Še kaj drugega se gunca-gunca. :D V pripetem filmu v 11 minuti. :D V ARD Mediathek eisenbahn romantik je film o razvoju Pendolina. Omenjen je tudi naš, ko so opravljali testiranja.
https://www.ardmediathek.de/swr/player/ ... DM3Njg3Ng/
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Ljudje (vsaj večina), ki nimate pojma o Ryanairu, najbolj pametujete. Čisto v redu se jim godi, ogromno prispevkov je lažnjivih. Njihovim pilotom je mnogo bolje kot recimo Lotovim, ki jih, če so prevečkrat bolni ali odsotni iz kakšnega drugaga razloga, hitro vržejo na cesto. Ste vedeli, da imajo Ryanairovi piloti splaniran urnik dela za zelo dolgo v naprej, da točno vejo, kdaj bodo delali in kdaj ne? Pa da se vsak dan vrnejo domov k družinam? Najbrž ne. Zato, prosim, ne pametujte o stvareh, o katerih nimate pojma, zlasti pa ne na forumu o vlakih. Kaj zaboga ima Ryanair opraviti s hitrostjo slovenskih Pendolinov?! Tole spada v podforum čvek, če že.
kmzzp
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 03.11.2013, 22:41

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a kmzzp »

Brat je Ryanairov pilot. S pogoji dela in plačilom je zadovoljen precej bolj kot mnogi njegovi kolegi pri legacy letalskih družbah. Situacija je bila pred nekaj leti nekoliko slabša, danes pa je po njegovih besedah odlična. Glede na to, da so piloti praktično pri vseh letalskih družbah zelo iskani, mu kar verjamem, drugače bi pač menjal letalsko družbo.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a cokla »

Kaj ima zadnjih nekaj prispevkov veze s Pendolino 160 km7h?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Tonka »

kmzzp napisal/-a:Brat je Ryanairov pilot. S pogoji dela in plačilom je zadovoljen precej bolj kot mnogi njegovi kolegi pri legacy letalskih družbah. Situacija je bila pred nekaj leti nekoliko slabša, danes pa je po njegovih besedah odlična. Glede na to, da so piloti praktično pri vseh letalskih družbah zelo iskani, mu kar verjamem, drugače bi pač menjal letalsko družbo.
Točno tako.
cokla napisal/-a:Kaj ima zadnjih nekaj prispevkov veze s Pendolino 160 km7h?
To se sprašujem tudi jaz.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2547
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Kakšni biseri se najdejo na internetu. Slavna oddaja Eisenbahn Romantik je pred 20 leti posnela testne vožnje našega Pendolina!

https://www.ardmediathek.de/ard/video/e ... 5lUbZvYbCk
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

TGV Lyria napisal/-a:Kakšni biseri se najdejo na internetu. Slavna oddaja Eisenbahn Romantik je pred 20 leti posnela testne vožnje našega Pendolina!

https://www.ardmediathek.de/ard/video/e ... 5lUbZvYbCk
Prvi domači v Sloveniji 17.julij.2000 ( moja rojstni dan :lol: ) .. 310-001/002 preko Opčine poti v Mariboru .. 19.julij.2000 testni vlak iz MB za Zidani Most 2x na dan ( sem bil pelje ),.. ne pozabim ,.. še vedno spomin.. 5.september.2000 otvoritev v Ljubljani poti v Mariboru .. nekaj 5dni dobil pokvarjeno 310-003/004 kasenje 005/006 oba dol popravilo .. potem spet vozni park ... slabi je ..
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a cokla »

TGV Lyria napisal/-a:Kakšni biseri se najdejo na internetu. Slavna oddaja Eisenbahn Romantik je pred 20 leti posnela testne vožnje našega Pendolina!

https://www.ardmediathek.de/ard/video/e ... 5lUbZvYbCk

Zanimiv prispevek...hvala, da si ga izbrskal.


Drugače pa, po mojem mnenju, zgrešen nakup.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3864
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

TGV Lyria napisal/-a:Kakšni biseri se najdejo na internetu. Slavna oddaja Eisenbahn Romantik je pred 20 leti posnela testne vožnje našega Pendolina!

https://www.ardmediathek.de/ard/video/e ... 5lUbZvYbCk
Diegotov stol v kabini je pa zmagovalec
Tine
Odgovori