Pendolino 160 km/h

Debata okoli voznega parka
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tonka napisal/-a:Ne. Pijačo. Danes grem v Mb z ICS20 pa sem kupil vozovnico za prvi razdred pa me zanima ce sploh dobim kaj vec razen usnjenih zicov.

Ne dobiš nič več, kot le usnjene sedeže, ki zame niso nič bolj udobni kot oni v drugem razredu.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Točno tako. Podobno je s Citadelo, kjer v se "prvorazredni" oddelek bistveno sploh ne razlikuje od drugorazrednega. Prevoz pa je glede na najmodernejšo progo pri nas, še vedno tretjerazreden (potovalna hitrost, pogostost, ponudba bufeta, telovadba s tovorjenjem koles).
Simpl je tanartabul.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Točno tako. Podobno je s Citadelo, kjer v se "prvorazredni" oddelek bistveno sploh ne razlikuje od drugorazrednega. Prevoz pa je glede na najmodernejšo progo pri nas, še vedno tretjerazreden (potovalna hitrost, pogostost, ponudba bufeta, telovadba s tovorjenjem koles).
Ne boj se, ponudba dolgo ne bo več tretjerazredn, bife na Citadelli bodo ukinili, ni enkonomičen v Sloveniji, vsaj tako pravijo mednarodni časopisi. Kolesar pa vedno tovori kolo, pa magari v nizkopodni vagon....
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Ljubitelj napisal/-a:
Točno tako. Podobno je s Citadelo, kjer v se "prvorazredni" oddelek bistveno sploh ne razlikuje od drugorazrednega. Prevoz pa je glede na najmodernejšo progo pri nas, še vedno tretjerazreden (potovalna hitrost, pogostost, ponudba bufeta, telovadba s tovorjenjem koles).
Ne boj se, ponudba dolgo ne bo več tretjerazredn, bife na Citadelli bodo ukinili, ni enkonomičen v Sloveniji, vsaj tako pravijo mednarodni časopisi. Kolesar pa vedno tovori kolo, pa magari v nizkopodni vagon....
Ni res. Bife na citadeli SO ukinili. Oziroma vozi zelooo redko.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

O ukinitvi bifeja sem prebral na http://www.railjournal.com/index.php/ma ... hannel=524. kadar sem se pa sam vozil je definitivno bil.

LPL
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Jaz sem se v zadnjih dveh mesecih 6x peljal s citadello. Bife je bil le enkrat.
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Martink »

cokla napisal/-a:
Tonka napisal/-a:Ne. Pijačo. Danes grem v Mb z ICS20 pa sem kupil vozovnico za prvi razdred pa me zanima ce sploh dobim kaj vec razen usnjenih zicov.

Ne dobiš nič več, kot le usnjene sedeže, ki zame niso nič bolj udobni kot oni v drugem razredu.
Ko sem se ta mesec peljal z jutranjim ICS-om iz MB do LJ smo vsi potniki, tudi v drugem razredu dobili kavo ali čaj...
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a bisabre »

To je pa hud napedek ja. Kdaj bodo pa tudi karte brezplačne? :mrgreen:
Simpl je tanartabul.
Martink
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20.05.2017, 12:31

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Martink »

bisabre napisal/-a:To je pa hud napedek ja. Kdaj bodo pa tudi karte brezplačne? :mrgreen:
Samo podajam relevantne informacije za to temo. Za kaksne 30% nizjo ceno bi bil ta ICS cisto uporaben za obcasno potovanje...
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a bisabre »

To je pa tudi tres, sploh pa sedaj, ko prenavljajo progo med Pragerskim in CE. Biti moraš resnično nor, da za takšno cijazenje z najhitrejšim vlakom na SŽ plačaš polno ceno, včasih pa moraš celo prestopati na avtobus. Poleg čaja in kofeta bi zato lahko postregli še kakšemn persen, ali pa apaurin, saj je tole kar doživljamo zadnje čase, res bolj kot ne podobno filmu Ko to tamo peva. :lol:
Simpl je tanartabul.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a grega »

bisabre napisal/-a:To je pa tudi tres, sploh pa sedaj, ko prenavljajo progo med Pragerskim in CE. Biti moraš resnično nor, da za takšno cijazenje z najhitrejšim vlakom na SŽ plačaš polno ceno, včasih pa moraš celo prestopati na avtobus. Poleg čaja in kofeta bi zato lahko postregli še kakšemn persen, ali pa apaurin, saj je tole kar doživljamo zadnje čase, res bolj kot ne podobno filmu Ko to tamo peva. :lol:
tudi za branje prispevkov na forumu bo potrebno začeti počasi jemati tablete
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Si postal samokritičen? :mrgreen:
Simpl je tanartabul.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Tako zelo hudo pa tudi ni z ICS. Dve od treh garnitur sta trenutno v prometu, z delujočo nagibno tehniko. Po dolgem času pa je znova v ponudbi tudi bife, kot vedno v "režiji" Pendolino Bar-a iz Maribora.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

TGV Lyria napisal/-a: Dve od treh garnitur sta trenutno v prometu, z delujočo nagibno tehniko.
To pa ne drži - delujoča je samo ena - 310-001 in tako bo še kar nekaj časa. :?
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Pendolino 160 km/h

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Regan 664 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a: Dve od treh garnitur sta trenutno v prometu, z delujočo nagibno tehniko.
To pa ne drži - delujoča je samo ena - 310-001 in tako bo še kar nekaj časa. :?
Potem sem pa včeraj od sprevodnika dobil napačne podatke...
Odgovori