HELGE

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
Mirče
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 337
Pridružen: 19.11.2005, 16:26

HELGE

Odgovor Napisal/-a Mirče »

SŽ imajo v najemu 6 Helg in v kolikor jim bo Siemens spustil ceno obstaja možnost da jih SŽ po poteku najema kupi.Ali kdo ve kaj več o tem?
Nejc

Re: HELGE

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Mirče napisal/-a:SŽ imajo v najemu 6 Helg in v kolikor jim bo Siemens spustil ceno obstaja možnost da jih SŽ po poteku najema kupi.Ali kdo ve kaj več o tem?
Sicer ne vem kako je s tem, sem pa prepričan, da bi to bilo super za SŽ!!
IC-Pohorje503

helge

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Helge je res super in cool, tudi ES 64 F4 021/022 oba je dovoljeno za A/D/SBB/SLO (541-921/922 ) bo vozi v Sloveniji,tudi (Es 64 f4 023/024), še DB AG 189-0.. "Railion DB" bo pelje v Ljubljani (mesecu december 2006)

LP
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Zanimivo.

Zanima pa me, kako se obnesejo na progi proti Kopru v snegu oziroma dežu? Ker nekateri hrvaški strojevodje so jamrali, da se te lokomotive na progi proti Reki slabo izkažejo, predvsem zaradi drsenja itd., ker so le 4 osne. Zdaj pa ne vem, ali je to samo nostalgija, ker so seveda omenjali, da so Brede (Mehovke) boljše lokomotive, predvsem zaradi šestih osi ... Predvsem me zanima, če je tukaj kak strojevodja, ki ima izkušnje s Helgami. 8)
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Helge

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Tudi sam sem slišal izjave naših strojevodij, da je v primeru slabega vremena vožnja s Helgo precej boj zahtevna, ker zaradi protidrsne naprave lokomotiva vozi z bistveno manjšo vlečno močjo in je zaradi tega nemogoče držati vozne čase....
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

He he.....

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Ne pozabite.....Helge so blondinke....!!!!!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Helga

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Helge imajo BAJE pogodno za 16 mesecev, tako da nas bodo jeseni verjetno zacele zapuscati.
Helga je v suhem odlicna lok, ce le ima dovolj stroma.In ravno toliko kot je v suhem dobra je pri mokrih sinah slaba.Pri DALJSEM vzponu pocasi izgublja hitrost in lahko pride do oblezanja, kar se na Koprski progi dogaja.
Sicer pa je voznja z Helgo neprimerljiva z vsako SZ lokomotivo.

Lep dan
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Jaz sem pa slišal da v bistvu je boljš da mašina mal spodrsava, k pol se kolesni obod obrusi in se izbolšajo adhezijski pogoji. To nej bi blo potrebno zato ker pač nima zavornjakov, ki načeloma to počnejo.

No nekej na to vrjanto sem jaz slišal 8) 8)
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Kaj bote rekli, da je tukaj pesek popolnoma odveč?
Gregor
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 25.01.2006, 7:27
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a Gregor »

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Jaz sem pa slišal da v bistvu je boljš da mašina mal spodrsava, k pol se kolesni obod obrusi in se izbolšajo adhezijski pogoji. To nej bi blo potrebno zato ker pač nima zavornjakov, ki načeloma to počnejo.

No nekej na to vrjanto sem jaz slišal 8) 8)
No to sicer drži teoretično! največji koeficient trenja se doseže ravno v trenutko, ko kolo rahlo drsi, tik preden prime. To je tako imenovano območje Slip-a. mislim pa da se to v praksi ravno ne prakticira.
zdej pa nekaj drugega lepo število novih lokomotiv za splošno uporabo je štiriosnih. proizvajajo in kupujejo jih v državah, ki imajo proge še bolj strme kot v sloveniji, kako to. Je pa povsem jasno, da štiriosna lokomotiva ne more imeti takega oprijema kot šestosna, čeprav ima večja kolesa. najbrž lahko isto pričakujemo od Živ, saj imajo isto podvozje kot helge, če sem prav informiran.

pozdrav
Gregor
Uporabniški avatar
strojevodja
Mojster
Mojster
Prispevkov: 147
Pridružen: 05.10.2005, 17:21
Kraj: sirni slovenski tiri

Odgovor Napisal/-a strojevodja »

541 napisal/-a:Zanimivo.

Zanima pa me, kako se obnesejo na progi proti Kopru v snegu oziroma dežu? Ker nekateri hrvaški strojevodje so jamrali, da se te lokomotive na progi proti Reki slabo izkažejo, predvsem zaradi drsenja itd., ker so le 4 osne. Zdaj pa ne vem, ali je to samo nostalgija, ker so seveda omenjali, da so Brede (Mehovke) boljše lokomotive, predvsem zaradi šestih osi ... Predvsem me zanima, če je tukaj kak strojevodja, ki ima izkušnje s Helgami. 8)
Drsaaaaaaaaaaaaaa skače žvižga in še kaj pa še nikamor negre če je samo malo vode v zraku :evil: :evil: :evil: :evil:
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Kako je pa v vlažnem vremenu v primerjavi z Brižitko? Kako pogosto se zgodi, da tovorni vlak na koprski progi z dvema Brižitkama obleži in kako pogosto z dvema Helgama? Torej v mislih imam, katera od teh lokomotiv je večkrat obležala (v času, ko vozijo tudi Helge po naših progah)?
Drsaaaaaaaaaaaaaa skače žvižga
To pomeni, da se ji kolesa vrtijo v prazno?
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Zanima me al bo z 541 glih tko kot z Helgo, saj pravjo da ma isto srce? :roll:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Včeraj zvečer se je s servisa v Beljaku (A) vrnila Helga 997, ob vrnitvi je s postaje Brnca pripeljala na Jesenice tovorni vlak, ki ga je potem odpeljala naprej v Ljubljano. Zanimivo je bilo tudi spremljati gibanej vlakov na avstrijskem računalniku, kjer je grafično prikazano kje je kateri od vlakov. Tako je včeraj od 19 do 21 ure pripeljalo na jeseniško postajo 6 tovornih vlakov, dva med njimi celo vzporedno skozi predor, kar je bilo zelo zanimivo pogledat. Če je uspela kakšna fotka boste pa videli popoldne ali zvečer.

M.
Odgovori