Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ljubitelj, čemu ti bo fft analiza? Saj iščeš samo maximum.
Včasih je dobro poznati tudi frekvenčno porazdelitev "sunkov" na kljuki. Iz tega se hitro lahko zakljiči, kaj je vir sunkov v normalni rabi. Sicer je pa s pretrganjem vlakov tako, da se v glavnem dogaja med premikom in ne med vožnjo. Vsaj tako je nekoč zapisal sedaj ne več aktivni član foruma Dolfe.
To le, kar je napisal Holding je pa skrajno žalostno dejstvo:
....navajam samo dejstva, ki so bila meni znana (in sem jih tudi zapisal) že pred sedmimi leti..... ....pa se zaradi kakršnih koli interesov niso mogla uveljaviti..... ....do danes....
Pa še malo off-topic. Včeraj sem opazil, da so popoldne vsi tovorni vlaki iz Štajerske proti ZM imeli dve vlečni lokomotivi. A jih je navdušenje za "tandemi" osvojilo tudi pri nespojljivih 363 ali so se norčevali za 1. april?

LPL
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a ledeni »

Nekaj se dogaja na relaciji H - SLO, po mojih info so nekaj vlakov, ki vozijo na Hodoš, vozili preko HR do Dobove. Ne vem, če je to povezano s tandemi na štajerki (+Hodoš), ampak ta proga ima očitno svoje (vsem poznane) probleme.
Uporabniški avatar
darko06
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 116
Pridružen: 03.12.2008, 16:20

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a darko06 »

ledeni napisal/-a:Nekaj se dogaja na relaciji H - SLO, po mojih info so nekaj vlakov, ki vozijo na Hodoš, vozili preko HR do Dobove. Ne vem, če je to povezano s tandemi na štajerki (+Hodoš), ampak ta proga ima očitno svoje (vsem poznane) probleme.
Mogoče zato kar ni potrebe po dizellokomotivami, do Dobove je štrom 3 kV= in od Dobove do Budimpešte 25 kV 50 Hz.
Na hrvaškem forumu povedajo, da tiste vlake vlečejo trije OeBB lokomotive: Taurus? na Slovenskem, 1063 na Hrvaškem (zdaj so trije tam), in spet Taurus? na Madžarskem. Ne vem zakaj recimo RCH lokomotiva ne vleče od Dobove do Budimpešte.

Edit: na celotni trasi Dobova Zagreb Glavni oz. Ranžirni kolodvor Gyekenyes je osna obremenitev D4 (22,5/8,0) in profil za kombinirani prevoz PC80/410, tudi APB.


Nemška vikipedija pravi, da so lokomotive 1063 v bivstvu ranžirne, :mrgreen: ampak dosegnejo 100 km na uro. =D> Razen tega, na celi trasi po Hrvaškem ima samo eden lagani vzpon med Križevci in Koprivnico.


Če lahko dodam en resno humorističen offtopic,
na Hrvaškem zdaj štirje tovorni prevozniki imajo uradno dovoljenje: OeBB oz. RCH oz. RCC z tri ranžirne električne lokomotive, potem Rumuni z uradno adreso na Madžarskem (Gruja Stoica - tisti je hotel kupit HŽ Cargo, mar mu Hrvatje tega niso dovolili, paradoksalno je dejstvo, da na Hrvaško pridejo negdanje HŽ ASEE ki so ih prodali na Rumunsko pred dobrimi desetimi leti :mrgreen: ), naslednje pa nekakšna firma registrirana na Slovaškem za katero je hrvaški kapital (in kateri bojo vozili z ASEAmi Putniškega Prometa, ko novi motorniki Somi pridejo v promet) in nazadnje HŽ Cargo.
Neuradno so tudi Železnice Federacije BIH hotele obratovat na Hrvaškem, kaj je neverjetno, glede na dejstvo da tisti niso odplačali denar za bosanskega Soma.
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

darko06 napisal/-a:... Nemška vikipedija pravi, da so lokomotive 1063 v bivstvu ranžirne, :mrgreen: ampak dosegnejo 100 km na uro. ...

Sliko vseh treh sem našel na "gsihtbukvi"

Avtor in komentar pod sliko:
Dragutin Stanicic

Laci + Milan + Boris
1063 032+1063 020+1063 037
Zagreb 27.03.2015.


Slika
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a cokla »

_Borsig_ napisal/-a:
darko06 napisal/-a:... Nemška vikipedija pravi, da so lokomotive 1063 v bivstvu ranžirne, :mrgreen: ampak dosegnejo 100 km na uro. ...

Sliko vseh treh sem našel na "gsihtbukvi"

Avtor in komentar pod sliko:
Dragutin Stanicic

Laci + Milan + Boris
1063 032+1063 020+1063 037
Zagreb 27.03.2015.


https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphot ... e=55ADB934" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaj ima vse tole z našo temo ? Sprege in tandemi na SŽ ?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a holding »

...nobene.... [-X ...ker skoraj nikomur ni jasno, kaj je to "sprega", prebrat se pa tud' n'benmu ne da.... [-X ...ker že vsak vse ve in glumi po svoje..... #-o ...žal...
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a holding »

Ljubitelj napisal/-a:
Pa še malo off-topic. Včeraj sem opazil, da so popoldne vsi tovorni vlaki iz Štajerske proti ZM imeli dve vlečni lokomotivi. A jih je navdušenje za "tandemi" osvojilo tudi pri nespojljivih 363 ali so se norčevali za 1. april?

LPL
...a na to, da je bilo v tem časovnem obdobju potrebno prepeljat več vlakov za smer proti Štajerski kot obratno pa nisi pomislil... :?: ...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

holding:
...a na to, da je bilo v tem časovnem obdobju potrebno prepeljat več vlakov za smer proti Štajerski kot obratno pa nisi pomislil... ...
Holding, seveda sem pomislil, toda takšno neravnovesje je le malo prehudo za moje možgančke, kljub 1. aprilu. Sicer je pa že vprašanje bolj v šaljivem smislu.....

LPL
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a holding »

...Vozni Red... :idea: ....je (železniški, itd) strokovni izraz za "plan dela" oz. "delovni načrt", ki obstaja po vseh firmah...
...idealni izkoristek vlečnih sredstev pa je le en od večih dejavnikov, ki so sestavni del "delovnega načrta".... :D ....in ni vedno izvedljiv...
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a maxima »

Kaj od bombardierja in siemensa so lohko v tandemu :?:
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

maxima napisal/-a:Kaj od bombardierja in siemensa so lohko v tandemu :?:
Od siemensa vsi eurosprinterji in eurorunnerji, vectron pa mislim da tudi.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a mkx »

Siemens napisal/-a:Universal train control
Vectron is multi-traction capable. AC, DC, MS – all locomotive variations can be used with each other and are also compatible with all locomotives from the Eurosprinter and Eurorunner families. Multiple-traction capability can also be offered with locomotives from other manufacturers.
Povzeto iz Siemensove propagande.
LP, Metod
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

grizeldi napisal/-a:
maxima napisal/-a:Kaj od bombardierja in siemensa so lohko v tandemu :?:
Od siemensa vsi eurosprinterji in eurorunnerji, vectron pa mislim da tudi.
Ne vem, jaz razumem vprašanje, kot: Ali sta siemens in bombardier lahko v tandemu.

Torej. Starejše verzije ja. BR 185 + BR 189 je mogoča. Novejše pa niso več mogoče (ne trdim 100 %)

https://www.youtube.com/watch?v=dlMsqWKKt0g

Na tem posnetu, pa se lepo vidi, da sta speta s kabli.

https://youtu.be/Sk-LF6KWmuo?t=244
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a maxima »

Ja, to me je zanimalo, hvala za odgovore =D>
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Re 4/4 napisal/-a: Torej. Starejše verzije ja. BR 185 + BR 189 je mogoča. Novejše pa niso več mogoče (ne trdim 100 %)

https://youtu.be/Sk-LF6KWmuo?t=244
BR 185 in Vectron ima možnost vožnje v tandemu, mislim pa da tudi Vectron in Traxx 187 imata možnost vožnje v tandemu. Ampak tega je zelo malo za videt.
LP Anej
Odgovori