Sprege - tandemi lokomotiv na SŽ

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Že po OT se vidi da sta lok v čudnem razmerju...........

Slika

......pogled od blizu pa to potrdi :D


Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Sam tko MMG: zakaj ma pa tadruga okno odprto, predvidevam da je bil kljub kablom nekdo prisoten na elok.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

mogoče je bila to poskusna vožnja .....
(Igor a lahko poveš številko prve lokomotive ?)
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

milchy napisal/-a:mogoče je bila to poskusna vožnja .....
(Igor a lahko poveš številko prve lokomotive ?)
Ker me je bog malce čudno obdaril, in mi dal več vida, kot sluha, sem pogledal na sliko, kjer piše 541-104 - na prvi lokomotivi. :wink:
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Slika[/quote]


sliko; dva e-lok je mora skupaj zarai zvezi računalnik E-lok 541, tudi OeBB 1016/1116! Lp :)
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Nejc napisal/-a: Ker me je bog malce čudno obdaril, in mi dal več vida, kot sluha, sem pogledal na sliko, kjer piše 541-104 - na prvi lokomotivi. :wink:
....pa naj ti zrihta še očala da boš videl da piše 541-101 :D
Mojster_Strojevodja napisal/-a:Sam tko MMG: zakaj ma pa tadruga okno odprto, predvidevam da je bil kljub kablom nekdo prisoten na elok.
...ja marenda je bila in da ne smrdi po čebuli je treba odpret okno
LEP DAN
Igor
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Igor, kdaj pa je potekala ta vožnja ? si sodeloval pri njej ali si bil samo zunanji opazovalec ?

... za nas k že bl slabo vidmo, bo treba na bok napisat večje številke .... oz predlagat to na direkciji , sej tud popisni na postajah niso vsak dan mlajši ;) ...
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

igorl72 napisal/-a:
Nejc napisal/-a: Ker me je bog malce čudno obdaril, in mi dal več vida, kot sluha, sem pogledal na sliko, kjer piše 541-104 - na prvi lokomotivi. :wink:
....pa naj ti zrihta še očala da boš videl da piše 541-101 :D
Slika Pa ne me j****. Slika

Ja neč, tule sonce sije, pa se je mal zasvetl vmes zraven, pa sm mislo da je pisal 104. Se opravičujem.. Slika Slika
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

jest tle zelo podpiram Mirotove predloge, kako naj bi izgledale naslednje lokomotive SŽ, predvsem zato, da imajo na bokih napisane velike številke, da bi se še od daleč videlo katero lokomotivo bom fotografiral ;) :lol:
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

milchy napisal/-a:Igor, kdaj pa je potekala ta vožnja ? si sodeloval pri njej ali si bil samo zunanji opazovalec ?
Včeraj.Vozil sem kontejner proti Kopru in v H.Kozini dobil priprego 101 na kateri je potekalo praktično usposabljanje za 541.
Naj povem da, dokler je premikač zapel lok, sta bili že povezani s kabli.Torej to ne vzame veliko časa;komaj sem naredil dva škljoca in odhod.
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

milchy napisal/-a:
hulk napisal/-a:
milchy napisal/-a:jest pa fotoaparat u torbo, pa en sendvič .... pa liter .... pa hajd u lov na tandem SŽ541-OBB1216......

poročilo sledi .... :roll:
Milchy, če me pelješ na južno ti organiziram en fotoshooting na postaji Jesenice. Po želji ti lahko sestavim tudi tandem 363 in 541. :wink:

hulk najprej vprašane na prejšnji post ..... a si pr Haiderju poskusu ? bi mogoče imu več uspeha .... :lol:

pa odgovor na tega .... zakaj bi te pe jest mogu s severne na južno pelat, sej če prideš u interoperabilni lokomotivi, se lahko sam peleš ..... edino če ti bojo zdej turnus zamenal, z brižito pa se res ne boš več mogu sam vozit po postaji :P

in takrat ti ablubm, da te bom pelou, da ti ne bo treba peš hodit, ko boš u nedelo mašino pustu na vlaku, ker ni premikalke.....

:twisted:
Eh Milchy tebi se pa vidi, da si pravi Gorenjec. Kako lepo po Gorenjsko si razlagaš moj slengovski prispevek. "Južna" ni del postaje proti jugu ampak KOSILO. Torej eden od glavnih obrokov. Pri teh stvareh pač nisem skromen in se z kofetom ne bom zadovoljil še posebej ne z viritualnim s katerim se nekateri člani foruma napajate do onemoglosti. :lol: Kofein je pa kofein ne glede na izvor in preveč lahko škodi.

Turnus so mi že zamenjal tako, da je zdaj bolj pestro. Včeraj sem dobil tudi mojo najljubšo lokomotivo Meh in prav lepo se je bilo srečat z njim saj se že dolgo nisva videla. Že v štartu sem takoj stisnu eno čelno v hodniku. ](*,) Kot kaže sem v teh nekaj mesecih zrasel za cm ali dva. Drugače je pa kar lepo. Sedaj imam občutek, da grem na sprehod do Zaloga medtem, ko je Dobova na koncu sveta. 8)
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

bojan napisal/-a:
Bojan tisto o svetlobi na premikalcih je moje maslo, ker sem se potrudil in izmislil neumen razlog saj sem prepričan, da razlog za nepremikanje Avstrijcev ni nič bolj pameten. Po treh mesecih interoperabilnosti se tale majhen problem še ni rešil. Sam sicer ne vem v čem je sploh problem in kje se stvar zavira. Na moje vprašanje OBB kolega zakaj se sami ne premikajo mi je odgovoril, da niso poučeni.
Dobro sem te razumel in tudi zanalašč malce "naokrog" napisal. Res je vzrok v nepoučenosti, ampak odgovorni za to nis(m)o tačrni... na tej ali oni strani Karavank :wink:

P.S.: ...saj se ve, kdo so tačrni, ali morda ne?
Nisem imel pojma kdo so črni. Drugače pa črne tudi potrebujemo ampak kvalitetne in v omejenih količinah. :wink:
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Nisem imel pojma kdo so črni.
Ojojoj... #-o ...tačrni so zakon...! In prav imaš, ni vsak dober, da bi lahko bil črni! :wink:
LPB
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

milchy napisal/-a:mogoče je bila to poskusna vožnja .....
(Igor a lahko poveš številko prve lokomotive ?)


#-o sej če bi malo pomislu, bi lahko vedu, da je prva lokomtoiva 101 (namreč edina, ki ima napis drugačen od vseh ostalih ...)

;)
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Zakaj se sploh gre tle :?: :?: :?: Nič mi ni jasno :roll:
Odgovori