Podatki o lokomotivah

Debata okoli voznega parka
Odgovori
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Podatki o lokomotivah

Odgovor Napisal/-a bojan »

LPB
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Zanimivo. :-k
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Kremšnita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 369
Pridružen: 09.02.2007, 22:10

Odgovor Napisal/-a Kremšnita »

Lepo za oko in profesionalno na nivoju...
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Bravo Bojan...zelo čedna zadeva
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Tole bi si pa jest kar sprintu. :) Zelo lepo. 8)
Slika
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Eh, Bojan. Vzel si nam veter iz jader. Sedaj bo vsem vse jasno in ne bo več kaj pistati po forumu. :lol:

Vsekakor, odlična predstavitev in dovršen izdelek. V tvojem stilu pač. Preseneti nas še s čim. Slika


lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Mama mia... tole pa je na nivoju železnic 22. stoletja... :D
Uporabniški avatar
mg5888
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 110
Pridružen: 28.11.2007, 20:37

Odgovor Napisal/-a mg5888 »

Čeprav se strinjam z mnenji ostalih, bom pa jaz malo kritičen. Pa ne vzet slabonamerno, ker ni. :D Se pa vsekakor strinjam, da sta dizajn in ideja zelo dobra!

Ena zadeva, ki je nisem dobro razumel je jezik. Na začetku je ves tekst v slovenščini, potem v tabelah pa v angleščini. Predlagal bi, da bi ves tekst bil v enem ali drugem jeziku ali pa vse dvojezično.

Zmotila me je predstavitev 342, 362 in 363, namreč tehnični podatki vseh so predstavljeni dvakrat. Toda pri prvi predstavitvi so na slikah samo 363, pri drugi pa 342 in 362. Morda bi bilo bolje imeti ločeno predstavitev?
V zvezi s predstavitvijo 342 in 362 bi tudi predlagal, da bi poleg slik bilo na nek način napisano katera od lokomotiv je prikazana. Lajik ne bo vedel! (Ali pa imeti popolnoma ločeno predstavitev za vsako serijo?)

Tudi pri ostalih fotografijah bi bil dobrodošel komentar. To velja predvsem tam, kjer sta na slikah prikazana dva različna stroja (npr. 541-9xx in 541-0xx ali pri 664 in 644).

Saj vem, kompliciram. Pa kljub temu, zakaj ne bi zadeva, ki je zelo dobro zastavljena, bila narejena perfektno.



MMG Do sedaj še nisem opazil. A je serija 310 v dveh različnih izvedbah? Tako na hitro sem v tej predstavitvi videl različne luči.

Pa brez zamere. :)
lp MG
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

mg5888 napisal/-a:
MMG Do sedaj še nisem opazil. A je serija 310 v dveh različnih izvedbah? Tako na hitro sem v tej predstavitvi videl različne luči.

lp MG


Verjetno si mislil na spodnji del maske med lučmi, ki je rdeče pobarvana. Če si imel v mislih to, potem je to kot prepoznavna oznaka za italijansko interoperabilnost.

MMG, mislim da je Bojan imel v mislih to kot nekakšno brošuro, kot predstavitev vleke in ne toliko, kot strokovno literaturo.
In jasno, za tistega ki že nekaj ve, mu bo to premalo.
Tisti, ki pa so na začetku, bo seveda veliko.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Dragi mg588888888, ta mala brošurica ni bila narejena za ta forum, še manj je bila narejena za popolne nepoznavalce, ki si sedaj razbijajo glavo z mislimi: "Kaj hudiča je ta tip mislil s to objavo!?". Sem sem jo dal samo zaradi tega, ker vem, da nekatere obiskovalce te stvari zanimajo. Če ti kaj ni jasno, oziroma, če ne veš za katero lokomotivo gre na kakšni sliki, lahko čisto brez skrbi vprašaš in prepričan sem, da ti bo znalo vsaj tričetrt forumašev lepo obrazložiti za kaj gre... Prav tako mislim, da ti ne bo težko razvozlat tistih nekaj angleških izrazov med tehničnimim podatki. Kombinacija slovenskega in angleškega jezika, pravzaprav dveh evropskih uradnih jezikov tudi ne bi smela biti moteča. Že zaradi tega, ker sem omenil, da ta zadeva ni bila narejena za namene tega foruma... Tudi približno mi ne pade na pamet, da bi pod vsako sliko pisal kaj zaena lokomotiva je na njej... :-)

Še pojasnilo okrog 310 (čeprav tvoje vprašanje ni izzvenelo ravno kot vprašanje) - na eni od slik je Treno Zero... Alstomov, tovarniški Pendolino...

Vprašaj, če še kaj ne veš, radi ti bodo povedali, če se bo le našel čas. Ne obremenjuj se z obliko, načinom postavitve tabel, slik in teksta. Niti s tem ne komu je bila namenjena ta brošura in v kakšni fazi izdelave je.
LPB
grlica71
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 27.03.2008, 15:56

Odgovor Napisal/-a grlica71 »

BRAVO Bojan.
In potem sem ostal zaradi dobre izvedbe projekta brez besed!
lp, b
Stoj vzravnano, veselo se nasmehni in pusti, da razmišljajo, zakaj si vedno dobre volje!


(¨`·.·´¨) Always
`·.¸(¨`·.·´¨) Keep
(¨`·.·´¨)¸.·´ Smiling!
`·.¸.·´
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Vse pohvale Bojan! Odlično predstavljeno, precej zanimivih podatkov in če nič drugega, prvič vidim sliko strojevodskega pulta na 711, kanarčku in predelanem Fiatu (pač, nisem doslej še tega videl :? )
Mmg, pri parni vleki so navedene nekatere lokomotive, ki so nevozne - kako to?
Goran
Odgovori