SŽ 713, kanarčki

Debata okoli voznega parka
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a cokla »

miha30 napisal/-a:
cokla napisal/-a:
Sicer pa....marsikdo bi se raje peljal z EMV - jem....
No, se opravičujem za OT, ampak kadar koli pomislim na tiste mučilne naprave v desiroju, ki naj bi se imenovale sedeži, vidim rdeče! Mislim če glupi švabi že ne znajo stvari ergonomsko oblikovat, naj jo vsaj temeljito tapecirajo. Koliko pa bi jih stalo tistih par cm penaste gume več pri xy mio eur vredni garnituri, ki se ravno ne proizvaja v milionskih serijah ?!?? Kot da bi to dizajniral kakšen neonazi za to, da bo mučil nas uboge Slovane!
Dobili smo točno to, kar smo naročili...in nič več in nič manj. Tukaj ti tvoji ( malo ponižujoče, se ti ne zdi? ) "glupi švabi" niso nič krivi.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

cokla napisal/-a:
miha30 napisal/-a:
cokla napisal/-a:
Sicer pa....marsikdo bi se raje peljal z EMV - jem....
No, se opravičujem za OT, ampak kadar koli pomislim na tiste mučilne naprave v desiroju, ki naj bi se imenovale sedeži, vidim rdeče! Mislim če glupi švabi že ne znajo stvari ergonomsko oblikovat, naj jo vsaj temeljito tapecirajo. Koliko pa bi jih stalo tistih par cm penaste gume več pri xy mio eur vredni garnituri, ki se ravno ne proizvaja v milionskih serijah ?!?? Kot da bi to dizajniral kakšen neonazi za to, da bo mučil nas uboge Slovane!
Dobili smo točno to, kar smo naročili...in nič več in nič manj. Tukaj ti tvoji ( malo ponižujoče, se ti ne zdi? ) "glupi švabi" niso nič krivi.
Ali @miha30 misliš, da so nemški desiroti kaj bolj udobni? Pa Madžarski? Isti klinac, če ne verjameš, se pojdi sam prepričat in nehaj govoriti be.. :-88
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Moram pa priznati, da se mi zdijo kanarčki vsaj od zunaj solidno lepi vlakci, čeprav so precej glasni. :mrgreen: Drugače pa so tudi sedeži v teh kanarčkih bolj udobni kot na siemensih. :evil:

Tule sem našel zanimiv posnetek o hokejskih navijačih na vlaku med Jesenicami in Primorsko: http://www.youtube.com/watch?v=qvNGE4R2 ... creen&NR=1

Je še kar hecen. ;)
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

petindvajsetka:
Ali @miha30 misliš, da so nemški desiroti kaj bolj udobni? Pa Madžarski? Isti klinac, če ne verjameš, se pojdi sam prepričat in nehaj govoriti be..
Ne samo, da niso nič bolj udobni, tudi potrebe po udobnosti ni v kratkih vožnjah, katerim so namenjeni, to je primestni promet. Imajo pa še eno krucialno napako (nemški namreč) so DMU.

LPL
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Pa daj no Ljubitelj, vsepovsod pač ne gre štrom, tudi v Avstriji in ostalih zahodnih državah imajo kako štreko brez štroma. Sej je res, da so glasni ampak udobje pač ni v celoti pogojeno z izbiro pogona. Menda so tudi novi Končarjevi DMU od zunaj glasni, znotraj pa presenetljivo tihi.

Kar se udobnosti sedežev tiče pa sem bil sila razočaran nad sedeži v bratskih vagonih naše Mimare, ki se peljejo po nemških železnicah. Že tako me je bolele rit od HŽ vagonov na Lisinskem, potem pa še oni vagoni od Münchna do Nurnberga... Kako sem si želel naše Bl vagone takrat! V Murzzuschlag in nazaj se v Blju vozit tistih nekaj ur sploh ni bil problem... Mimogrede, tudi na novo oblazinjeni avtobusi pri AS Domžale imajo menda "prijetno" trde sedeže. (mal of topica).
Goran
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Tomy »

Gorchi napisal/-a:V Murzzuschlag in nazaj se v Blju vozit tistih nekaj ur sploh ni bil problem...
Hm, nazaj grede ga prav nič nisem pogrešal :berr :mrgreen: Kar se mene tiče (in družbe) bi ga lahko odrezali... :twisted:

Lep dan
Tomaž
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Tomy napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:V Murzzuschlag in nazaj se v Blju vozit tistih nekaj ur sploh ni bil problem...
Hm, nazaj grede ga prav nič nisem pogrešal :berr :mrgreen: Kar se mene tiče (in družbe) bi ga lahko odrezali... :twisted:

Lep dan
Tomaž
PODPIŠEM!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ja, na bifeju pa so se ležaji pregrevali :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Če bi bilo malce bolj vroče bi še klimo rabli v bifeju :D :D
Goran
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a 541 »

Res ne vem kaj je narobe s sedeži na Desirojih? V službo se v eno smer vozim skoraj eno uro, pa se mi ne zdi, da bi bilo kaj narobe z udobnostjo sedežev. Res je da niso tako kot fotelji v dnevni sobi, so pa čisto OK za sedeti. Sploh v primerjavi s kakšnimi Fiati, tisto je pa res podn (pri neklimatiziranih sami sedeži, pri teh zadnjih klimatiziranih pa razmiki med sedeži).

Je pa tako, kot je napisal @cokla. Pri vsakem nakupu, rekonstrukciji, modernizaciji, reviziji ... dobi SŽ pač to, kar naroči in koliko denarja nameni.
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Čišo »

541 napisal/-a:Sploh v primerjavi s kakšnimi Fiati, tisto je pa res podn
OK, najbrž ni vsaka rit za vsak stol, ampak ... Vedno mi je bilo prav prijetno presesti z Gomulke na Fiata, z Desiroja pa še toliko bolj ... Pa klima gor ali dol - v luknjah na Bohinjki je itak ne rabimo :D
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

V ponedeljek sem se iz Novega mesta v Ljubljano peljal s Kanarčkom 713/715 - 116, ki je imel probleme s speljevanjem, zato smo tudi imeli zamudo. Nekako je speljal z vso močjo, potem pa nehal. Zanimivo mi je to, kako nas je strojevodja lahko peljal iz kabine ki je na kontra strani vožnje (iz kabine gledaš nazaj), kajti sedel sem takoj za kabino v smeri vožnje, strojevodje pa ni bilo. Kako mu je to uspelo?
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Vse garniture imajo pretikalo smeri.
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Goran, da ne boš slučajno verjel sikosovemu pisanju.

@sikos, kako pa veš da strojevodje ni bilo v prednjem strojevodskem prostoru. Da bi peljal iz zadnjega strojevodskega prostora, daj nehaj no saj nismo prvega aprila. Mislim da ga ni junaka, da bi kaj takega storil na odprti progi pri normalni vožnji. A se sploh zavedaš koliko bi v takem primeru reskiral strojevodja.
Tine
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

Tin€ napisal/-a:Goran, da ne boš slučajno verjel sikosovemu pisanju.

@sikos, kako pa veš da strojevodje ni bilo v prednjem strojevodskem prostoru. Da bi peljal iz zadnjega strojevodskega prostora, daj nehaj no saj nismo prvega aprila. Mislim da ga ni junaka, da bi kaj takega storil na odprti progi pri normalni vožnji. A se sploh zavedaš koliko bi v takem primeru reskiral strojevodja.
Jst sm sedel takoj za prednjo strojevodsko kabino, in ko sem stopil ven ga ni bilo noter, čez 1 minuto pa je speljal...
Na začetku vožnje (v Novem mestu) sem sedel takoj za kabino na drugi strani vlaka se pravi na hrbtni strani, noter je šel en možakar in en delavec SŽ. Ven pa nobeden. Zaradi prevelikega hrupa mašine sem šel na čisto drugi konec vlaka in tam nisem videl nobenega strojevodje ali pa kogarkoli ki bi šel noter ali ven. No, sej mogoče se motim, ampak vem da so že na začetku vožnje nastali problemi in tako je moral iti iz ene v drugo kabino...
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Odgovori