Novi tovorni vagoni za SŽ

Debata okoli voznega parka
Odgovori
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Novi tovorni vagoni za SŽ

Odgovor Napisal/-a 541 »

Hmm, kaj počnejo s temi (H) vagoni? Danes sem jih kakih 16 ali 17 komadov že 5x videl na vožnji proti Pragerskemu in seveda nazaj z Mehom na čelu (kolikokrat sem jih spregledal, ne vem :lol: ). Pred par tedni so z njimi vozili kakih 120 km/h, kar je bilo zelo lepo za videti, sedaj vozijo s približno takšno hitrostjo kot ostali tovorni vlaki. Sicer ne vem ali gre za ene in iste vagone, samo malo smešno mi je, koliko "tovornega" prometa je danes. Zakaj toliko poskusnih voženj, DB je baje v par dnevih prevzel vse svoje vagone brez nekega hudega kompliciranja z "milijon" probnimi vožnjami? So že kateri od teh vagonov za SŽ sploh prevzeti in imajo dovoljenje za vožnjo od AŽP ali se vsi vozijo prazni naokoli? :?:
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

danes mimo v Mariboru ob 20.25 uri ,tudi bo jutri galerija FOTO!

lp
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Ponovno se je pričelo: Moped + 21 Habbins-ov iz Maribora proti Pragerskemu. :lol:
Uporabniški avatar
WORMS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 218
Pridružen: 04.04.2006, 10:03
Kraj: ŠTAJERSKA

Odgovor Napisal/-a WORMS »

Ja 21 Hbbiss je kar nekaj dni stalo na tiru 6 postaje Maribor, na vrsti so nove poiskusne vožnje.
Mislim, da nekaj ni v redu z zavornim sistemom, saj naj bi kompozicija teh 21 najnovejših vagonov izdelanih v Sloveniji potrebovala pri hitrosti 100 km/h kar 3000 metrov zavorne poti za zaustavitev.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Bomo videli, kaj bodo pokazale nove poiskusne vožnje!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

WORMS napisal/-a: Mislim, da nekaj ni v redu z zavornim sistemom, saj naj bi kompozicija teh 21 najnovejših vagonov izdelanih v Sloveniji potrebovala pri hitrosti 100 km/h kar 3000 metrov zavorne poti za zaustavitev.
Se pravi, zaviral je samo moped. Je treba cevi skupaj dati in rdeči pipi odpreti. :twisted: JOKE. press

Ti je kaj znano ali je bilo takšno zaviraranje pri naskoku?

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Danes so z Brižitko na čelu zdrveli skozi Šentjur proti Celju sredi proslave ob odprtju muzeja Južne železnice. :lol:
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Danes testirajo še novih 14 vagonov z Mehom na čelu ...
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Koliko takšnih tovornih vagonov pa imajo namen nabaviti SŽ?

Drugače sem pa slučajno opazil enega takšnega še precej svežega Habbins-a, ko je prejšnji teden stal v kompozicji na ranzirni postaji v Zalogu. Zraven sem opazil tudi tovorni vagon,mislim da serije Shimmns-u.
Zgledal je nekako tako:http://www.gbrail.org.uk/Photos/SWagons ... 140805.jpg.

Za prevoz kakšnega tovora se drugače uporablja tak Snimmns vagon?
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Da ne odpiram nove teme: zanima me kaj je to za ena vrsta vagonov, ki jo na SŽ uporabljajo za prevoz osebnih avtomobilov iz Luke Koper pa po državi. Vagona pa mislim da sta pravzaprav dva, le da je med njima ločen podstavni voziček z enim parom koles.

Link do vagona:
http://www.vlaki.com/Slovenia/000_rs/vg ... ictureID=7
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

SŽ 312-001 napisal/-a:Link do vagona:
http://www.vlaki.com/Slovenia/000_rs/vg ... ictureID=7
Tale vagon je francoski, last SNCF ...
Odgovori