skrivnostna 361

Debata okoli voznega parka
Odgovori
363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1420
Pridružen: 06.09.2006, 18:28

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a 363 »

Sem našel še eno barvno sliko. Na ebay-ju se je več kot pol leta postopoma prodajala zbirka diapozitivov iz cele Jugoslavije in jaz sem shranjeval vse slike in ker so bile samo za pokušino so bolj slabe kakovosti. Diapozitivi so dosegali cene tudi do 70€ za enega.

JŽ 361-006, 5.7.1966 Ljubljana
Slika

Lp
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a kvak »

Gorchi napisal/-a:
kvak napisal/-a:a ni na avstrijskih progah tudi nekaj takega vozilo še ene 15-20 let nazaj?
Tale zagotovo ne, verjetno imaš v mislih ÖBB 1020.
ja ravno to sm mislil
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Gorchi napisal/-a:1216, a to v času službe ali kot razstavni eksponat? Mene namreč zanima v času službe saj kar sem videl fotk in tako ali drugače slišal kaj o tem, so govorili le o črni barvi. Tudi za zgoraj nisem čisto ziher, mogoče je malce prebleda kot iz časa službe. Naj bi pa dotična bila relativno popolna - mogoče če bi zbrali denar za revizijo bi bila potem celo vozna :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Gorchi ,v času službe.Res so pa sedaj barve na 361 001 ,ker stoji pod milim nebom, kar obledele.Seveda pa med obratovanjem so dajali ton barvi tudi razni dodatki olja , umazanija, po domače šmir.
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a parna »

Tu je še ena slika lokomotive JŽ 361,ki je fotografirana skupaj z lokomotivami serije JŽ 342 v Ljubljani .Fotografije so posnete v Ljubljani v 70.letih prejšnjega stoletja. Zame so te lokomotive čudovite,že v tistih časih so bile nekaj posebnega. Enkatno pa bi jo bilo videti spet v teku, ali vsaj v Muzeju SŽ. To mesto si zasluži ,ne pa da propada pred CD .

Uživajte v posnetku.

Slika

Lp.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

parna napisal/-a:Tu je še ena slika lokomotive JŽ 361,ki je fotografirana skupaj z lokomotivami serije JŽ 342 v Ljubljani.
Fotografije so posnete v Ljubljani v 70.letih prejšnjega stoletja.
Taisto fotografijo se da videti na linku do flickrja, katerega je objavil 363 ;)
parna napisal/-a:Enkatno pa bi jo bilo videti spet v teku, ali vsaj v Muzeju SŽ. To mesto si zasluži ,ne pa da propada pred CD .
Ja, če bo pospravljena tako kot se šika in ne tako kot 06-016, ki se bo kmalu spremenila v nerazpoznavno gmoto železja. Pri tem je treba vedeti, da je bila 06-016 sredi 80-tih let postavljena na isto mesto kot je sedaj 361-001 in je v še kolikor toliko kulturnem stanju odšla iz CD Moste v muzej. Muzej je po svoje nevarno mesto za eksponate, zakaj tako menim pa v kaki drugi temi...
Goran
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Muzej v Šiški bi eno vozno 361 pa že skoraj mogel imeti, glede na to, da je to bila prva elok na naših progah :!: :roll:
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Regan 664 napisal/-a:Muzej v Šiški bi eno vozno 361 pa že skoraj mogel imeti, glede na to, da je to bila prva elok na naših progah :!: :roll:
Ko bi imel vsaj eno, pa makar nevozno, še ta 106-ka katera se trenutno nahaja v muzeju, ga bo zapustila in odšla v Ilirsko Bistrico.
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tin€ napisal/-a:
Regan 664 napisal/-a:Muzej v Šiški bi eno vozno 361 pa že skoraj mogel imeti, glede na to, da je to bila prva elok na naših progah :!: :roll:
Ko bi imel vsaj eno, pa makar nevozno, še ta 106-ka katera se trenutno nahaja v muzeju, ga bo zapustila in odšla v Ilirsko Bistrico.
In bo še bolj izpostavljena vandalizmu, propadanju in še čemu... Mi jo je kar žal :(
Goran
parna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 484
Pridružen: 17.03.2008, 20:01

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a parna »

Saj človek ne ve kaj rečt . Se vidi,da je muzeju malomar za našo železniško dediščino. Moje mnenje je,da je popolnoma brezveze imeti Muzej ,ki ne zna poskrbeti za dediščino.Zakaj pa sploh imamo železniški muzej ?
Vedno se pojavi odgovor : Imamo premalo prostora ,bo pa lokomotiva stala zunaj ,je tako najbolje zanjo.
Moje mnenje je enako Goranovemu. Žal mi je take lokomotive ,jezen sem pa na ravnanje muzeja,da tako nodgovorno ravna z tehnično dediščino.Tehnična dediščina je del kulturne dediščine. Kulturna dediščina je del kulture.Kultura pa je del naroda.
Vandalizna pa naše železnice niso sposobne zaustavit.Ni več železniške policije.
To je sramotno dejanje muzeja,da stroj prepusti propadanju. Sramota. #-o :(

Lp.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

parna napisal/-a:Saj človek ne ve kaj rečt . Se vidi,da je muzeju malomar za našo železniško dediščino. Moje mnenje je,da je popolnoma brezveze imeti Muzej ,ki ne zna poskrbeti za dediščino.Zakaj pa sploh imamo železniški muzej ?

To je sramotno dejanje muzeja,da stroj prepusti propadanju. Sramota. #-o :(

Lp.

Prevzemi inicativo, zavihaj rokave in pokaži kaj zmoreš.
Da se to dá, se vidi v Šentjurju.
Če ti uspe, te bomo kovali v zvezde.

Šimfat in s tujim k***** po koprivah opletat, zna vsak. press
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Zelo zanimivo,da bo šla v Ilirsko Bistrico :roll: zakaj le :?: :?: :?:
Morala bi iti v muzej, ne na prosto saj je muzejska lokomotiva :evil: :evil:


lp :D
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Če smo iskreni, je 361-001, ki je pred CD Moste pravzaprav popolna lokomotiva, ki naj ji ne bi takorekoč nič falilo. Ta, ki jepa namenjena v Ilirsko Bistrico pa je takorekoč le lupina, ki je bila med drugim donator za dele za 361-001. In verjetno jo bodo tudi tako obravnavali. Problem je le, da se jo bo odpiralo, pobiralo kake cevi, vijake in kaj vem kaj še in bo čez 10 let že bolj ali manj neugleden eksponat, ki se ga bo že težko dalo rešiti. Podobno kot ona JŽ 22 tam doli na Kočevskem, za aktero bi bilo bolje, da gre na temeljito obdelavo v muzej in potem dobi stalno mesto v rotundi ali pa če že kje, nek nadstrešek s kovinsko ograjo itd...
Goran
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a Tono »

Pozdravljeni,

naj vam povem, da je Breda na suhem in toplem, Ja pa res, da je manjka en dober mejkap :)

Slika

Lp,

T
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
AH14
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 346
Pridružen: 31.03.2009, 13:00

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a AH14 »

Slika

Vir:25 let samoupravljanja na Jugoslovanskih železnicah
Uporabniški avatar
AH14
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 346
Pridružen: 31.03.2009, 13:00

Re: skrivnostna 361

Odgovor Napisal/-a AH14 »

Slika
Odgovori