Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Kakim komunajzarjem, Nurmi?. Vsi Borsigi so bili prevzeti še z SHS (kraljevskimi) numerami (06-018 je bil numeriran z SHS 486.318). Pa sploh veš, kako si ga pohvalil, ko si ga z Unimogom primerjal? Bi pa bilo zanimivo prekopati kje kake arhive pa videti, kaj je takratna SHS sploh želela dobiti od Nemcev. Sigurno niso rekli:"Libe dojčerji, vi nam lepo za reparationen par 1000 ton lokomotiven schicken, ja!". Verjetno so imeli kake konkretne zahteve, med njimi tudi, s kakšnim kolnom se jih bo hacalo...

LP

Jože
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Počasi prihajam do spoznanja, da naš ljubi član Nurmi boleha za dosedaj še neodkrito boleznijo. Psihiatri bi to poimenovali Borsigfobija (fobija: neracionalen strah pred specifično situacijo, predmetom ali dejavnostjo, konkretno pred Borsigom), kaki internisti pa Borsigitis, samo omemba Borsiga in že :mrgreen: .

LP v upanju na ozdravitev

L
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

:mrgreen: se opravičujem.Smo sveži z Osankarice.Lepo da vam grem tako na k..,da komaj čakate kak moj lapsus.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Nurmi napisal/-a::mrgreen: se opravičujem.Smo sveži z Osankarice.Lepo da vam grem tako na k..,da komaj čakate kak moj lapsus.
Sem glih mislu napisati: "En dan na Pohorju (Osankarici) pozitivno vplival na @Nurmi-ja!!!
:twisted:

Lepo te je blo videt v totih naših koncih! :thumbupl
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

No sej je pozitivno uplival.Cel dan sem bil s samimi Komunajzarji pa mi ne grejo iz glave. :wink: Lepo je bilo videti ta dobrega Borsiga. :thumbupr
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Pozdrav!

Ob včerajšnji sijajni vožnji z dvema lokomotivama se mi poraja vprašanje: kakšna je tehnika vožnje z dvema parnima lokomotivama? Na kaj mora biti pozorno osebje ene in druge, kako poteka vožnja po ravnini in klancu, kako komunicirata posadki na obeh lokomotivah?
Hvala že vnaprej za odgovor!
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Lep pozdrav vsem skupaj,

zadnje čase na forumu nisem kaj dosti prisoten, pa tudi že kar nekaj časa je minilo, kar sem to temo v celoti pregledal, tako da se opravičujem, če je bilo to že mogoče 10× povedano...

Torej zanima me, so se na železnici kaj dosti (če sploh?) uporabljali unaflow stroji? Na manjših ladjah so bili v zelo omejeni uporabi Skinner Marine Unaflow...
'

Edit: skener me nekaj zaj.... pa ne morem dat enega skena iz Pomorske Enciklopedije...
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Bili so poskusi toda ni se obneslo. Več o Uniflow parnih strojih na Wiki.

LPL
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Hiter pogled v referenčno literaturo nenavadnih lokomotiv:

http://www.douglas-self.com/MUSEUM/LOCO ... owloco.htm

LP

Jože
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a miha30 »

@Ljubitelj, @Barbarpapa1, hvala za pojasnila in linka.
IztokkotzI
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 13
Pridružen: 27.12.2016, 22:09

Re: Parna lokomotiva - opis delov in delovanje

Odgovor Napisal/-a IztokkotzI »

Pozdravljeni,

Ukvarjam se z modeliranjem lokomotive FS 740 121, ki stoji v Postojni. Modeliram v 3ds max, za train simulator 2017. Če bo mogoče, jo bom naredil tudi za novi train sim world.
Rabil bi kakšne detaljne tehnične risbe. Na internetu se dobi samo ena risba, pa še ta je slabše kvalitete in le osnovni pogled - stranski ris.

Mogoče kdo od vas ve, kje bi lahko dobil načrte?

Dotična lokomotiva s serijsko številko 121 je, kar se tiče kabine, drugačna od tistih, ki še zdaj vozijo po Italiji (ravno zrcalna slika tistih v Italiji).

Za vsakršno pomoč se zahvaljujem.

Lep pozdrav,
Iztok
Odgovori