342-023

Debata okoli voznega parka
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

342-023

Odgovor Napisal/-a milchy »

Pozdravljeni

Danes je bila obremenilna vožnja mopeda 023 (ki je kot verjetno veste dobil novo preobleko in je rdeče barve) , ki jo je uspešno prestal.

Slike bodo v galeriji ......

M.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Sej prav, da "preoblačijo" vlake SŽ-jovci, nikakor pa ne razumem, zakaj mora biti vse v rdečem?? :shock: :shock: Pa je Živa rdeča, pa so Siemensi rdeči, pa so Brižite, pa Fiati, Kanarčki, zdaj pa še moped. Zakaj ne izberejo drugačno barvno paleto, kot pa rdeče barve??

Škoda, res škoda, da bo vse v rdečem, namesto v kakšni drugačni barvi.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

No k glih govorimo o tem mopedu, samo toliko za informacijo, da je ta moped po novem opremljen z digitalnim tahografom in ne več z analognim, se prav takim k riše črtice na papir.

Nej bi bil pa tren v nadalnje da se vsi analogni zamenjajo za take digitalne.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Po povratku mopeda 023 nazaj v Ljubljano se je vrnil nazaj v CD Moste, čeprav so bili po prestani obremenilni vožnji z mopedom drugačni plani.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

SŽ 312-001 napisal/-a: Škoda, res škoda, da bo vse v rdečem, namesto v kakšni drugačni barvi.
Kakšno barvo bi pa ti imel? :lol: No jaz upam, da bo barvna shema nekako ostala, da ne bomo imeli spet čez par let novo. Sploh z vagoni je kriza, najprej ena varjanta zelene, potem druga, pa modra, pa barva Pohorca, sedaj pa spet svetlejše barve.

Kaj pa z Regani, Špankami, Džuroti? Jih bodo tudi preoblekli ali ni nič kaj takšnega v planu?
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

541 napisal/-a:Kakšno barvo bi pa ti imel?
Ne gre se zato, akšno bi jaz imel, malo me moti, da se vse vrti okrog rdeče barve. Poglej Hrvate, oni imajo el. lokomotive (serije ne poznam) v rdeči, modri in kombinaciji sivo-modre barve in Regani, imajo jih v standardni zeleni in modri.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Zelenih hrvaških dizelskih lokomotiv vozi še zelo malo, saj vse barvajo v modro barvo. Pa tudi naši vlaki so sedaj v kombinaciji rdeče, bele, sive, rumene. :roll:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ni barvne kombinacije ki bi bila vsem všeč. Še vedno je pa bolje imeti pisan vozni park, kot pa naprimer neko sivino bivših vzhodno-evropskih železnic.
Vsekakor, nove barvne sheme precej poživljajo star vozni park. Tako imamo občutek, da se nekaj le dogaja. :P

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Vsake oči imajo svojega malarja :wink:
Prvi Taurus ÖBB 1016, ki je prišel iz Siemens-a je bil v rdeči barvi in za moj okus se naši 541 rdeča barva kar lepo poda, čeprav so nekateri novejši Taurus-i tudi že v kovinsko srebrnih barvah. Kakor se pač železniška družba odloči.
Upajmo, da se bo na novo preštrihan moped uveljavil z rdečo barvo :wink:
Pri avtonobilih so tudi različne barvne kombinacije. Če smo čisto odkriti različnim avtomobilom pašejo različne barve. :wink:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

A NISMO O BARVAH NA SLOVENSKIH ŽELEZNICAH NEKOČ NEKJE DRUGJE ODPRLI TEME ??????? JAZ SEM NAPISAL OBVESTILO O MOPEDU, NA KATEREM JE BILA NAREJENA GENERALNA REVIZIJA IN JE POBARVAN V RDEČE. TAKO SO SE PAČ ODLOČILI.

M.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Milchy, zakaj pa kričiš? Poleg tega baje ni res, da je moped uspešno prestal obremenilno vožnjo, ker se je vrnil v Moste? :roll:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

z velikimi črkami sem napisal, da se kdo ne bo izgovarjal, da ni videl ......
zakaj je pa lokomotiva šla na zaj v CD pa ne vem, nisem zaposlen na SŽ ...
M.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nobena katastrofa ni, če obremenilna vožnja ni bila uspešna. Pravzaprav se sploh ne spomnim, da bi kdaj v CD-Moste naredili tako popolno (kvalitetno) revizijo, da na koncu ne bi nič falilo.
Napake ki so se pokazale bodo sedaj odpravili, potem se bomo pa mi matrali naprej, dokler vsi sklopi ne bodo uglašeni.
Strojevodje se kar bojimo lokomotiv iz revizije, ker je prvi mesec dela z njimi zelo težaven.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Kolikor sem opazil je moped 023 včeraj nekaj po drugi uri popoldne zapustil delavnice v mostah.
Danes pa je med drugim že vlekel vlak RG 607 iz Mb v Lj. :)
Lp
nepoznavalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 104
Pridružen: 04.09.2006, 20:04
Kraj: domžale

Odgovor Napisal/-a nepoznavalec »

Kdaj pa pride naslednji moped na nov poštrihan iz CD?
Odgovori