Budnik

Debata okoli voznega parka
cbb
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 14.01.2009, 15:30

Budnik

Odgovor Napisal/-a cbb »

Zdravo,

Ker vidim, da je tule gor kar nekaj strojevodij me zanima sledeče: včasih so imeli vlaki posebna stikala, ki so jim morali strojevodje na določen čas pritisniti, da niso zaspali. Zanima me, če se taki oziroma podobni sistemi uporabljajo tudi danes v novejših vlakih, ala Siemens, Pendolino?

LP

s.
Zadnjič spremenil cbb, dne 15.01.2009, 8:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Sistem proti zaspanju strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dino S »

cbb napisal/-a:Zdravo,

Ker vidim, da je tule gor kar nekaj strojevodij me zanima sledeče: včasih so imeli vlaki posebna stikala, ki so jim morali strojevodje na določen čas pritisniti, da niso zaspali. Zanima me, če se taki oziroma podobni sistemi uporabljajo tudi danes v novejših vlakih, ala Siemens, Pendolino?

LP

s.
Kaj nič ne gledaš poročil na TV ali bereš časopisov?
cbb
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 14.01.2009, 15:30

Re: Sistem proti zaspanju strojevodje

Odgovor Napisal/-a cbb »

Dino S napisal/-a:
cbb napisal/-a:Zdravo,

Ker vidim, da je tule gor kar nekaj strojevodij me zanima sledeče: včasih so imeli vlaki posebna stikala, ki so jim morali strojevodje na določen čas pritisniti, da niso zaspali. Zanima me, če se taki oziroma podobni sistemi uporabljajo tudi danes v novejših vlakih, ala Siemens, Pendolino?

LP

s.
Kaj nič ne gledaš poročil na TV ali bereš časopisov?
Če bi na TV videl ne bi tu spraševal:)
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a whistler »

Sistem proti zaspanju strojevodje kot ga ti imenuješ, se uradno imenuje budnik. Ta se uporablja v vseh lokomotivah in potniških garniturah.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

whistler napisal/-a:Sistem proti zaspanju strojevodje kot ga ti imenuješ, se uradno imenuje budnik. Ta se uporablja v vseh lokomotivah in potniških garniturah.
In to ni sistem proti zaspanju strojevodje ( joj kakšen izraz :? ) , temveč je naprava , ki preprečuje posledice , ki bi nastale v primeru trenutne nesposobnosti strojevodje za vožnjo.

Imeti pa ga morajo ( in ga tudi imajo ) vsa vozila , ki vozijo po progah SŽ-ja.

MMG-tudi budnik mi ni najbolj všečno ime . Le kje se je izgubil izraz- "Čuječnik"? :hmm
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
kamerad
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 360
Pridružen: 27.03.2008, 19:16
Kraj: dežela cvička

Odgovor Napisal/-a kamerad »

Seveda cbb ta "stikala" so vgrajena na vseh vlečnih vozilih SŽ seveda z različnimi tipi!! Namen pa je seveda isti :wink:
Baje so brez edino vozila za vzdrževanje vozne mreže saj se vozilo premika ko so vzdrževalci gori na odru in če bi prišlo do prisilnega zaviranja vsled budnostne naprave bi bile posledice ..........
Če se motim me poznavalci popravte :m2



LP
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

cokla napisal/-a:
MMG-tudi budnik mi ni najbolj všečno ime . Le kje se je izgubil izraz- "Čuječnik"? :hmm
Čuj ti, nea preveč ...... :kij
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cbb
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 14.01.2009, 15:30

Odgovor Napisal/-a cbb »

Aham, hvala za pojasnila;) Zdej pa me zanima še nekej.... večkrat se peljem na relaciji LJ-Jesenice. Bi se lahko kdaj v kabini?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a desiro »

kamerad napisal/-a:Seveda cbb ta "stikala" so vgrajena na vseh vlečnih vozilih SŽ seveda z različnimi tipi!! Namen pa je seveda isti :wink:
Baje so brez edino vozila za vzdrževanje vozne mreže saj se vozilo premika ko so vzdrževalci gori na odru in če bi prišlo do prisilnega zaviranja vsled budnostne naprave bi bile posledice ..........
Če se motim me poznavalci popravte :m2



LP
Pa mislim, da ga tudi parne nimajo. :roll:

Lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dolfe napisal/-a:
cokla napisal/-a:
MMG-tudi budnik mi ni najbolj všečno ime . Le kje se je izgubil izraz- "Čuječnik"? :hmm
Čuj ti, nea preveč ...... :kij
Alergija ? :twisted:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

cbb napisal/-a:Aham, hvala za pojasnila;) Zdej pa me zanima še nekej.... večkrat se peljem na relaciji LJ-Jesenice. Bi se lahko kdaj v kabini?
Seveda lahko! Kdaj pridem s traktorjem mimo? :twisted:
Uros_88
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 200
Pridružen: 07.01.2009, 18:03

Odgovor Napisal/-a Uros_88 »

cbb napisal/-a:Aham, hvala za pojasnila;) Zdej pa me zanima še nekej.... večkrat se peljem na relaciji LJ-Jesenice. Bi se lahko kdaj v kabini?
Najbolje da si prebereš tukaj:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... lokomotivo
Uporabniški avatar
Dejan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1126
Pridružen: 10.08.2008, 22:46

Re: Sistem proti zaspanju strojevodje

Odgovor Napisal/-a Dejan »

cbb napisal/-a:Zdravo,

Ker vidim, da je tule gor kar nekaj strojevodij me zanima sledeče: včasih so imeli vlaki posebna stikala, ki so jim morali strojevodje na določen čas pritisniti, da niso zaspali. Zanima me, če se taki oziroma podobni sistemi uporabljajo tudi danes v novejših vlakih, ala Siemens, Pendolino?

LP

s.
To pa je ja bla zdaj zadnje dni aktualna tema pri novicah, tako na TV, kot tudi po radijskih postajah, časopisih, ...

Mimogrede pa: To lahko pogledaš tudi tukaj
http://www.youtube.com/watch?v=As_vFA5f9sk
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´Dejan
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

@cbb, zdaj si dobil že toliko informacij, da moraš spremeniti naslov teme...

Sicer boš imel opravka s "slovenisti"... :evil: :twisted:

Teh se pa še moderator boji :old :kij :m2 :banned2

Edina izjema, ki na forumu ne spada pod jurisdikcijo "slovenistov" je Miro (ex IC-Pohorje503:NE VEČ na FORUM! ne zadovoljeno FORUM! Odstop od moj forum, KONEC!), vendar je Miro edina upravičena izjema. Vendar se fant trudi, zadnje čase nam pomaga celo z italijanskimi in nemškimi prevodi na svojem blogu, tako da lahko forumaši potem dopolnjujejo njegove poste!

Vsi ostali, ki ne znajo (ali nočejo) postavljati vejic ali pisati z veliko začetnico imen, imen krajev itd. spadajo pod jurisdikcijo "slovenistov".

Torej: tvoj naslov je ZANIČ! SLOVNIČNO!

Akcija: popravi naslov. Nekaj moramo dati forumaši tudi nase. Pojdi na Google, vpiši nekaj v zvezi z železnico, pa boš presenečen, koliko zadetkov bo v zvezi z železnico.

Včeraj sem bil prav presenečen, kako me je našel na Googlu strokovnjak za arhitekturo na temi Črnuški most, ko je iskalproizvajalce mostov v avstro-ogrski monarhiji...

:lol: :lol: :lol:
Zadnjič spremenil železocestnik, dne 15.01.2009, 0:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dejan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1126
Pridružen: 10.08.2008, 22:46

Odgovor Napisal/-a Dejan »

železocestnik napisal/-a:@cbb, zdaj si dobil že toliko informacij, da moraš spremeniti naslov teme...

Sicer boš imel opravka s "slovenisti"... :evil: :twisted:

Teh se pa še moderator boji :old :kij :m2 :banned2

:lol: :lol: :lol:
@cbb, vsaj BUDNIK ji daj naslov, @Cokla bo tak še zmer "jezn" na tebe :!: Slika

Joke :!: Slika :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=As_vFA5f9sk
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´Dejan
Odgovori