Budnik

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

=D> Dolfetova poslastica z Đure!!! Brissonneau&Lotz
To bo pa zdaj Nurmiča zanimala razlaga tokokrogov.Pri Kocijančiču moraš to pjevati kot "oče naš".
S tem,da Dolfa se vas je usmilil in je dal res miniminiminiminimalno verzijo tokokroga.
Bi radi bili strojevodje!?
Slišal sem,da je ta šola itak en pičkin dim,ter da so licence neveljavne.
Pa da vidimo!
DM obratuje se pravi shema začne z reglerja ne baterij,(sheme itak znate brati,po zagonu se stvari na shemi spremenijo,ampak ga rabiš če hočeš razlagati delovanje budnika) ZIPA pipa v položaju "O" odprta,MCAHM tlačno stikalo izklopljeno,napajanja tuljav QHM in QSHM ni,QHM časovni rele čaka z izklopom,brenči brenčač vsekal vam bo budnik.....
Ker vas ne podcenjujem,smatram da simbole navitja,relejev,kontaktorjev,tipkal,kaj je to mirovni kontakt,kaj delavni poznate.(tako so rekli tudi meni v šoli)
Vse je na shemi kaj sledi dalje?
Pa da ne boste mislili,da sem bil jaz deležen kake večje razlage na predavanju in da se tu kurčim. [-X
Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal,ni časa za osnove štromarije.
Da slišim kako gre razlaga za licenco! 8)
S tem,da vam ne visijo za vratom,šef sekcije,inšpektor,kontrolni ki obvlada v nulo in tvoj bodoči šef delavne enote.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Za ogrevanje bi raje najprej Sifa budnik, od Jenbacha 731. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

[-X to bi rad slišal.Stojiš na progi,budnik ti je vsekal ZAKAJ!? Ni časa za skripte,potniški stoji za tabo.Hjuston je na telefonu pizdi. Avtomat dol,avtomat gor ne razreši.Kaj pa zdaj? Kje boš iskal, kaj boš iskal, če ne veš kako deluje. Ura teče,pritisk se stopnjuje. Boš klical mami,Pahorja,Berdajsa!? Boš pogledal na Google ali pa Wikipedijo!? Ni to Trainz 09.
Samo tako "off the record" ker zgleda in tako se jemlje,da je to kar počnemo in kar rabimo vedeti vse en p..... dim.Tko By the way. Če te ne vzamejo za policaja,si pa lahko še zmeraj strojevodja če poznaš ........!
Evo figo piškavo!!!!!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a andrazon »

No Nurmi, hvala za podrobno razlago delovanja budnika. Glede tega, zakaj to rabm ...(ni za moped, ker ga žal nimam)...pa zveste, če bo kdaj kej iz tega, ne izključujte pa možnosti, da bi ga sam naredu. Le zakaj :P ????

LP Andraž
LP Andraž
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a cokla »

andrazon napisal/-a: Ampak to ni stoprocentni pnevmatski sistem, je elektro pnevmatski.

LP Andraž
Vsi budniki so takoimenovani elektro- pnematski.Elektronskih budnikov ni.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Andraž ni to niti približno podrobna razlaga.Ampak samo začetek.Ni bil moj namen ta bi te bubal v mozak.Sem ti hotel samo pokazati,da stvari niso tako enostavne kot se na prvi pogled zdijo.In tudi za temi lokomotivami,ki jih tako radi slikate so predvsem ljudje in samo ljudje.Lokomotiva brez strojevodje,je samo zlata jama za "Brajdiče"! Kup dragega železa in nič drugega.
Ali rabiš sheme!? Jaz mislim,da jih ne,edino če te kup gradiva na polici veseli.
Občudujem,da ljubiš lokomotive,ampak mislim,da se v podrobnosti ne rabiš spuščati,ker te bodo samo zamorile.Kar se pa primernega čtiva za tvoja mlada leta tiče pa samo namig. Miss Playboy September 2011 je Tiffany Toth! :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

andrazon napisal/-a:...pa zveste, če bo kdaj kej iz tega, ne izključujte pa možnosti, da bi ga sam naredu. Le zakaj :P ????

LP Andraž
Lahko ugibam?
Za reset računalnika pri trainz, oz. podobni rač. igrici? Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Nurmi, če mene nebi zanimalo, nebi vprašal.
P.S. Rad imam vsakeršno gradivo v zvezi z železnico, a bi mi kdo lahko razložo, kako deluje magnetna zavora+dobro in slabo

LP Andraž
LP Andraž
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Mali,ti se pa ne predaš kar tako! =D> :lol: :lol: :lol:

Kaj pa Tiffany Toth!!!!
A ji ne bi razvozlal sheme? Sprobal kako delajo vzbujanja,kako se dvigne kontakt in je treba napajati pridržalno navitje. :wink:

[-o< Ehhhh omladinci moji!!!! :lol: :lol: :lol:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Ja tak sem, v neki se zapičm, in pridem stvari do dna, sam še v kabini se morm ankrat pelat, kakšn regan bi bil fejn 8)
Zadnjič spremenil andrazon, dne 20.09.2011, 19:07, skupaj popravljeno 1 krat.
LP Andraž
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

O magnetni zavori si lahko prebereš ..... http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... a&start=15
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a andrazon »

sliši se ma,ljivo
LP Andraž
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

](*,) Haloooo Vojnik,Idrija,Begunje,kdorkoli!!! Jmaste pacienta,jaz sem obupal.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Nurmi, jest sm mislu na tvojo izjavo. Na telefonu ne znam kupirat besedila.
LP Andraž
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Budnik

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Počakajte še malo,fantina prihaja k sebi!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Odgovori