Vagoni Mimare

Debata okoli voznega parka
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Vagoni Mimare

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Malo pred osamosvojitvijo Slovenije je takratna ŽG Ljubljana kupila nekaj vagonov za vlak Mimara, če sem prav zasledil, jih je bilo 10. Kot vsi vemo, je Mimara vozila na relaciji Zagreb - München nekaj let, potem pa so pri nas te vagone prebarvali in - ugibam - tudi preklasificirali. Danes sem gledal Dolfetovo temo o popotovanju čez Kras in nazaj in sem v kompoziciji zasledil 4 vagone, ki bi utegnili biti vagoni iz Mimarine kompozicije. Ali so to vagoni, ki imajo avtomatska vrata in zaokrožitev med podstavnima vozičkoma na tej sliki? Ima kdo še kakšne lepše slike?

Slika
Dolfetova slika iz navedene teme

Hvala že v naprej!
Goran
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Misliš tale vagon, slikan v treh korakih (avtor slik je @cokla)
klik - prvič
klik - drugič
klik - tretjič
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi
to niso pravi vagoni, ti so Al in Bl, vagoni o katerih pišeš pa so Aeelmt in Beelmt ter WReelmt, danes so vsi slovenski vagoni preklasificirani v 1. razred, prej so bili pa 2. razred

M.

na Railfaneurope.net pa so slike

http://www.railfaneurope.net/pix/si/car ... 3-5_G1.jpg

http://www.railfaneurope.net/pix/si/car ... _004-3.jpg

http://www.railfaneurope.net/pix/si/car ... C_0021.jpg
Uros_88
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 200
Pridružen: 07.01.2009, 18:03

Odgovor Napisal/-a Uros_88 »

Milchy, če se ne motim, so vagone za Pohorca predelali v Mariboru :?: , če mogoče veš?
Vagoni od Mimare pa nimajo kupejev za razliko od tistih s Pohorca. Nekajkrat sem jih že videl na potniškem za Reko (483), no ponavadi je eden.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Nejc hvala za info ampak ja, se mi je po oknih čudno zdelo, da bi pasali v Mimaro, saj se jaz spomnim, da se okna niso dalal odpirati. V času, ko sem potoval v München in nazaj z njimi pa moram reči, da so bili sedeži čisto lepo udobni ;)

Se poleg vlaka EC150 Emona pojavljajo še na katerem drugem vlaku? Sedanje barve so potem take kot na prvem linku, ki ga je Milchy dal?

Naslednje vprašanje. Vem, da je razlika med našimi (Goša) vagoni in siceršnjimi Eurofima, ki vozijo pod ÖBB, FS, DB... Ali mogoče kdo ve, kakšna točno je, menda je nekaj razlike pri oknih in streha...? Se je že kdo poglabljal v to?
Goran
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi
vagoni vozijo v obeh barvah

M.
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Eno vprašanje, a niso to zdaj 4 vagoni ABeelmt 1. in 2. razreda (002 v drugačni barvni shemi) in 1 vagon WReelmt restavracija?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

ja
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

A potem po potrebi predelajo kakšnega v drug tip, je mogoče zdajšnja restavracija bivši Aeelmt 004?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Takratno JŽ-ŽG Ljubljana je za Mimaro kupilo pet vagonov. Štiri potniške in vagon z restavracijo. Vsi ti vagoni še vozijo. Na daleč pa so prepoznavni po rebrasti strehi. Od blizu pa seveda po notranjosti, ki nima kupejev.

Načeloma so to "mladi" vagoni in z veliko sitnosti. Večna težava pri njih je delovanje klime in WC-ji.

___________________
LP, Dolfe Slika
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Gošine pogruntavščine zaradi katerih je toliko težav?
Goran
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Slika

Slika

Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Hvala Milchy :) Vidim, da na eni strani vsaj eno okno manjka, če ne celo dve (lih steber je tam)?
Goran
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

vagoni, ki so v isti kompoziciji (na zadnji sliki) so enaki vagoni, samo z oznakami ŽS, ti sedaj vozijo do Beljaka, hrvaških (ki so prebravani drugače) pa ni več videt

Slika

Slika

slikano oktobra lani
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kolikor sem se poinformiral na srbskem forumu, so vagoni ŽS že novejša sorta; naše imenujejo kot UIC-Z1, njihovi so UIC-Z2. Menda se jih da ločit po neki ventilacijski rešetki na eni strani.
Kakorkoli že, hvala za informacije, enkrat v prihodnosti, ko bo kaj več časa pa bom malce čaral doma na podlagi enega RailTop modela ÖBB.
Goran
Odgovori